До 1997 року автомобільні номери включали комбінації літер кирилиці. Це було зручно для швидкого визначення регіональної власності авто. Згідно з введеним у 1997 році стандартом, можуть використовуватися лише загальні для кирилиці та латиниці літери. Таких в українському алфавіті 12. Це зроблено для можливості поїздок до країн ЄС.
Оскільки букв всього 12, їх поєднання тепер морфологічно пов’язані з назвами областей. Дізнатись номери регіонів авто можна зі спеціальної таблиці. Кожній області відповідають два варіанти буквосполучень. Наприклад, для Вінницької — АВ та КВ, для Одеської — ВН та НН.
Крім того, допускається використання додаткових номерів, що повністю складаються з літер. Тут можна залучити й кириличні символи. Наприклад, ШЕВА. Проте з такими номерами виїхати до ЄС не вийде — потрібно буде ставити основні.
МВС пропонує всім охочим можливість замовлення індивідуальних номерів на основі ексклюзивної цифрової комбінації. У листопаді 2023 року вартість послуги змінилася. Для більшості комбінацій вона подорожчала, але деякі номери стали дешевшими. Очевидно, вони не мали великого попиту.
Найкозирнішими вважаються два типи комбінацій: чотири сімки, а також 0001 і 0007. Такі номери коштуватимуть 80 тисяч гривень. Трохи дешевше — решта «квартетів» однакових цифр (крім шісток). За такий номер доведеться сплатити 50 тисяч. Стільки ж коштують поєднання трьох нулів та однієї цифри (теж крім шістки). Повний перелік вартості ексклюзивних номерів:
Зовсім недорого на цьому фоні стоять іменні номери. Замовлення перших трьох букв обійдеться у 300 грн. Усіх наступних – по 90 грн за кожну. Довжина номера – від 3 до 8 літер. Таким чином, самі комбінації обійдуться від 300 до 750 грн, плюс виготовлення номера – 466,44 грн. Разом – від 766,44 до 1116,44 грн. За бажанням можна замовити додатковий графічний елемент за 500 грн.
Вартість ексклюзивних номерів в інших країнах світу досягає абсолютно неймовірних вершин. Лідирує тут Азія. Але Європа теж може похвалитися дуже високими цінниками. Так, у 2018 році за 472 тисячі фунтів у Британії було продано номер RRI. А найдорожчим вважається придбаний у 2014 р. Комбінація 25 O коштувала тоді покупцю 518 тисяч фунтів.
Рейтинги найдорожчих номерів планети замикають Гонконг та Австралія. Рекорд південного континенту становить 1,751 млн доларів. У Гонконгу граничні ціни вище: 2,128 та 2,334 мільйона.
А безперечним лідером є Арабські Емірати. Місцеві шейхи явно поза конкуренцією. Довгий час рекордсменом був власник купленого приблизно за 14,211 млн доларів номера з однієї цифри «1», який живе в Абу-Дабі.
Друге місце займала комбінація D 5, що трохи не дотягнула до 9 млн. А на третьому рядку розташовувалося поєднання O 9, оцінене в 6,68 млн доларів. Цікаво, що обидва останні номери належать одному власнику — Балвіндеру Сахні з Дубая.
Проте нещодавно рейтинги довелося переписати. Спочатку у 2022 році номер AA 8 було продано за 9,5 млн доларів. А за кілька місяців з’явився і новий рекордсмен. Ним став номер P 7, куплений за 55 млн дирхамів — приблизно 15 млн доларів.
Як повідомляється, всі отримані за продаж цього номера кошти спрямовані на благодійність.
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More