23 серпня Україна відзначає День державного Прапору, який з початком повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року став не тільки символом, але і ще одним з засобів боротьби із загарбниками.
«Державний прапор України – це поєднання двох кольорів, які ми неймовірно любимо, бережемо і ніколи не проміняємо на жодні інші. Ніколи не визнаємо чужі кольори на своєї землі та у своєму небі. Та завжди готові захистити свій синьо-жовтий стяг», – сказав на урочистому піднятті прапора України президент Володимир Зеленський.
Ще на початку війни мешканці різних областей почали виходити на мітинги з синьо-жовтими стягами, навіть попри тимчасову окупацію ворогом. 6 березня прапор України підняли на даху будівлі у Новій Каховці.
20 травня невідомі синьо-жовтий стяг встановили над залізничним вокзалом у Херсоні.
Прапор, який до останнього майорів над будівлею «Азовсталі» винесли з оточеного Маріуполя разом з останнім захисником та 4 червня передали до Музею історії України у Другій світовій війні.
«Цей прапор є символом незламності нашої волі. Хоч би що там було, прапор збережений і перебуває тут. Він є символом всіх захисників, хто був на заводі Азовсталь. Це представники Збройних сил України, Національної гвардії, полку Азов, прикордонників, простих людей, медиків та всіх, хто там перебував, наших працівників також. Я думаю, що цей прапор має стати символом незламності, героїзму та відродження нашого народу», – зазначив начальник ГУР МО Кирило Буданов, який тоді передав прапор музею.
7 липня військові встановили прапор України на острові Зміїний – на честь його звільнення від російських окупантів. На прапорі було зроблено напис: «Пам’ятай «русский военный корабль» острів Зміїний – це Україна!»
4 серпня бійці Нацгвардії підняли український прапор на півночі Донецької області – на найвищій точці частково окупованого Святогірська.
Сьогодні кольори прапора України можна зустріти по всьому світу: інші держави підсвічують свої пам’ятки синьо-жовтим світлом на знак підтримки України.
Ще по темі:
У п'ятницю, 4 липня 2025 року, розпочалася 1227-та доба з початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More
Сьогодні, 4 липня 2025 року, через планові роботи на міських електромережах деякі одесити до вечора… Read More
Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеші офіційно став академічним театром. Це визнання багаторічного внеску… Read More
Завідувач кладовища одного з комунальних підприємств в Одеському районі «продавав» місця для поховання. Read More
Ну от вже й липень з його спекою, черговими прильотами та, звісно, «гарячим» Привозом з… Read More
У неділю, 6 липня 2025 року, в Одесі відкриється виставка «Жінки, які пережили Голокост». Подію… Read More