Статті

Що треба знати про спори з кредиторами: важливі моменти

Судові спори між кредиторами та боржниками є досить поширеним явищем. Розберемо, які аспекти потрібно враховувати обом сторонам у процесі вирішення конфліктів та на що звертати увагу під час судових розглядів.

Основні причини виникнення спорів

Однією з головних причин виникнення спорів є неспроможність підприємств виконати свої фінансові зобов’язання. Це може бути пов’язано з грошовими труднощами, неправильним плануванням, недооціненими ризиками або неплатоспроможністю. Коли підприємство не може сплатити борги, кредитори подають до суду з метою повернення коштів.

Проблема полягає в тому, що навіть під час фінансової кризи боржник зобов’язаний виконати свої зобов’язання перед кредиторами. Незважаючи на фінансовий стан, компанії часто продовжують боротися за своє майно в судових процесах, намагаючись відстояти свої права.

Правові аспекти спорів між кредиторами і боржниками

Згідно з українським законодавством, боржник і кредитор є учасниками господарських відносин. Зобов’язання боржника передбачають виконання конкретних дій на користь кредитора, таких як передача майна, сплата грошей або надання інформації. Відповідно, кредитор має право вимагати від боржника виконання цих обов’язків.

Кожна зі сторін повинна вживати всіх необхідних заходів для виконання своїх зобов’язань. Порушення зобов’язань може призвести до застосування господарських санкцій. Навіть якщо кредитор застосовує санкції, боржник не звільняється від обов’язку погашення боргу, якщо інше не передбачено законом.

Процедура банкрутства

Якщо підприємство не виконує свої зобов’язання, кредитори можуть звернутися до господарського суду для визнання його банкрутом. Банкрутство — це визнана судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та погасити борги іншим шляхом, окрім ліквідації активів.

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства, боржником може бути як юридична, так і фізична особа, яка не може виконати свої грошові зобов’язання.

Спільні позови кредиторів

У судовій практиці трапляються випадки, коли кілька кредиторів об’єднують свої вимоги щодо одного боржника та подають спільний позов. Такий позов підписують усі кредитори, що дозволяє їм ефективніше відстоювати свої права в суді.

Висновок

Спори з кредиторами можуть мати складний характер, і кожна сторона прагне захистити свої інтереси. Кредитори, об’єднавши свої зусилля, мають більше шансів на успішний результат судових розглядів і стягнення боргів згідно з чинним законодавством України.

Share
Вікторія Гусакова

Професійний юрист. Досвід роботи більше ніж 22 років. Працюю з договорами, надаю юридичні консультації, маю досвід представництва в судах (місцевих, господарських, апеляційних). Освіта – Львівський національний університет імені Івана Франка.

Останні статті

  • Новини партнерів

Тренди в автобусних подорожах 2024 року: куди відправитися в Європі

У цій статті ми розглянемо основні тренди в автобусних подорожах у 2024 році та запропонуємо… Читати далі

2024-09-30
  • Новини

Погода в Одесі в останній день вересня – що обіцяють синоптики

Завтра, у понеділок, 30 вересня, останній день першого місяця осені 2024 року, в Одесі та… Читати далі

2024-09-29
  • Новини

Гурт «Антитіла» презентував новий кліп, знятий в Одесі (відео)

Відомий український поп-рок-гурт «Антитіла» випустив кліп на свою нову пісню «Вдома». Зйомки кліпу відбувалися у… Читати далі

2024-09-29
  • Статті

Планета довгожителів: люди золотого віку зібрались на щорічний фестиваль

«Планета довгожителів» – таку назву вже одинадцять років поспіль високо несе фестиваль, який проводиться на… Читати далі

2024-09-29
  • Статті

Колишня вулиця П’ятницького в Одесі – нині Володимира Винниченка: ким були ці люди

Ми продовжуємо розповідати про старі та нові назви одеських вулиць. Сьогодні йтиметься про вулицю Володимира… Читати далі

2024-09-29
  • Статті

«Бабин Яр» на Одещині: пам’яті жертв Голокосту, загинувших у селі Гвоздавка Друга

Жахливими символами Голокосту у світі є горезвісні нацистські концтабори Освенцім, Дахау чи Майданек. В Україні… Читати далі

2024-09-29