Давайте розберемося як довго гоїться пошкоджена родимка і чи варто хвилюватися, якщо родимку зрізали або подряпали до крові.
Таке трапляється досить часто. Якщо подряпати, зрізати чи розчесати родимку, вона, швидше за все, кровоточитиме. Травма в районі родимки відбувається через пошкодження шкіри поряд або під нею.
Стаття на тему: Правда і міфи про родимках
У родимок хороше кровопостачання. Саме тому навіть легка подряпина може призвести до кровотечі. Це буває досить болісно, а іноді кров довго не зупиняється.
Найчастіше кровотеча з родимки йде повільним струмком і не загрожує життю людини. Зупинити кров можна за 5-7 хвилин. Перш ніж братися до дій, ретельно вимийте руки, щоб не занести інфекцію.
Щоб зупинити кров, виконайте такі кроки:
У дослідному центрі Клініка Майо вважають, що відвідування лікаря необхідне, тому що кровоточива родимка в деяких випадках може вказувати на рак шкіри. Це не обов’язково так, але лікарі зазвичай направляють пацієнтів на дослідження родимки.
Читайте також: Як вберегти себе від раку шкіри?
Пошкодження родимки що робити. Травма на родимці особливих наслідків мало буває. Але якщо біль довгий час не минає, а кров з’являється навіть при легкому натисканні, це привід для занепокоєння. Вчені поки не знають, чому деякі родимки стають злоякісними й призводять до раку шкіри. Прямого зв’язку між травмою родимки та появою раку шкіри не зафіксовано.
Якщо родимка знаходиться у відкритому місці і часто схильна до травматизму, то її краще видалити. Робити це можна у будь-якому віці, але лише після консультації з лікарем. Видалення родимки це не косметична процедура — матеріал потрібно буде відправити на дослідження, щоби переконатися в його доброякісності.
Залежно від ступеня пошкодження може бути досить простих домашніх засобів. А також у деяких випадках може знадобитися професійне лікування у дерматолога чи онколога.
Якщо пошкодження родимки було спричинене травмою, можна використовувати антисептичний засіб, такий як перекис водню або йод, щоб запобігти інфекції. Щоб зупинити кров із пошкодженої родимки, рекомендується накласти на неї стерильний бинт або компрес і звернутися до лікаря.
У будь-якому випадку, якщо у вас є сумніви чи побоювання, зверніться до лікаря або дерматолога для консультації та рекомендацій щодо лікування пошкодженої родимки.
Читайте також: Чи можна видаляти волосся, що росте з родимки?
Фото: Freepik, Shutterstock
Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More
Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More
Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More
Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More