Статті

Що ніколи не можна говорити по телефону

Ми вже говорили про те, що в нашій країні, незважаючи на непростий час, усе ще перебувають, м'яко кажучи, недобросовісні громадяни, які люблять поживитися чужим коштом. І способів виманити гроші у людей у них, на жаль, безліч. І сьогодні ми розповімо вам про те, чого не можна говорити телефоном, щоб не стати жертвою телефонних шахраїв, і що робити, якщо вас усе ж таки обдурили.

«Так» може стати небезпечним словом

Часто буває так, що після телефонних розмов із «операторами банку» (саме ними часто видаються шахраї) деякі люди отримували оформлену на них кредитну позику. І багато хто задається питанням: як же таке могло статися?

Справа в тому, що зараз, щоб потрапити на обман, зовсім не обов’язково говорити дані свого паспорта або три цифри на звороті банківської картки – іноді буває достатньо запису вашого голосу, щоб оформити на вас кредит. І тому ніколи не починайте розмову зі слова «Так», краще кажіть: «Алло».

Так, як правило, одного голосу для оформлення кредиту буває недостатньо: зазвичай людина повинна сама прийти в банк і надати свій паспорт. Банки збирають наші дані та передають у біометричну систему для того, щоб клієнт мав можливість віддалено відкрити рахунок, переказати гроші та отримати інші послуги. Але попередньо людина має відвідати банк, щоб співробітник зняв відео та записав голос.

Як правило, лише голосових відповідей «Так», «Вірно» або «Підтверджую» недостатньо для того, щоб оформити кредит чи мікропозику. Телефонні розмови не мають юридичної сили. Будь-які договори позики укладаються письмово або на телефон надсилається SMS-повідомлення з кодом, який ви повинні внести.

Але не варто забувати про те, що шахраї можуть і по-іншому скористатися записом голосу – вони можуть змонтувати запис, щоб шантажувати вас або ваших близьких. Тому розмов з невідомими особами телефоном краще уникати.

Якщо телефонують із незнайомого номера: як діяти правильно?

  1. Насамперед важливо зрозуміти, хто вам дзвонить і з якою метою. Якщо вам нібито дзвонять з банку, покладіть трубку, а потім самостійно зателефонуйте до банку і уточніть, чи справді відбуваються якісь маніпуляції з вашою карткою.
  2. Не слід передзвонювати за тим самим номером, навіть якщо це офіційний номер банку. Справа в тому, що злочинці навчилися підробляти номери, і є ризик знову нарватися на шахраїв.
  3. Категорично не можна надсилати SMS на незнайомі номери та переходити за підозрілими посиланнями. Тому не довіряйте стороннім і підозрілим особам свою інформацію і в жодному разі не ведіться ні на які хитрощі з шантажем.
  4. Якщо все-таки ви потрапили на вудку шахраїв, то звертайтеся за консультацією до юридичних компаній, щоб розібратися в проблемі та знайти її вирішення.

На вас оформили мікропозику без вашої згоди: що робити?

Спочатку пишемо заяву до поліції про шахрайство у сфері кредитування.

Справа в тому, що оформлення позик складається із двох етапів: перший: підписання договору. Ви повинні поставити підпис або ввести код через SMS.

Другий етап: переказ грошей. Якщо ви стикаєтеся зі стягненням боргу, але при цьому жодних грошей не отримуєте, запитуйте в бюро кредитних історій. І якщо ви бачите, що з’явився обов’язок, то в цьому випадку треба писати заяву до поліції за фактом шахрайства.

Далі пишемо заяву кредитору, щоби провести внутрішню перевірку з приводу видачі позики невідомій особі.

Якщо ці дії не допомогли, необхідно писати заяву до суду про розірвання договору.

Якщо ж у вас на карті «утворилася» сума грошей, необхідно з’ясувати в банку і отримати розписку про те, звідки прийшли ці гроші і повертати їх, оскільки якщо ви залишите у себе чужі кошти, на вас можуть подати до суду. І в результаті вам доведеться заплатити набагато більше, ніж ви отримали б від початку, і суд буде на стороні кредитної організації, тому що гроші ви отримали. Тому необхідно повертати гроші та доводити, що позику ви не оформляли.

А підбиваючи підсумок усьому вищесказаному, нагадаємо: щоб уникнути серйозних проблем із фінансами трубку з підозрілих номерів краще не брати. Але якщо все ж таки розмова відбулася, то необхідно перевірити, що відбувається з вашим рахунком.

Також ви можете перевірити номер, з якого вам дзвонили. Зараз існує безліч програм, якими ви можете побачити найменування контакту.

І ще не зайвим буде встановити у себе на телефоні програму антиспам, яка блокуватиме дзвінки з небажаних номерів, які продзвонюють сотні людей.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Погода в Одесі 8 вересня: ще літня чи вже осіння?

За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 8 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Чи відключатимуть світло в Одесі 8 вересня

Як повідомляють у компанії НЕК «Укренерго», завтра, у неділю, 8 вересня 2024 року, стабілізаційні відключення… Читати далі

2024-09-07
  • Статті

Українська «колонія» в Америці: як наші земляки заселяли Канаду

1891 рік, 7 вересня... Пасажирське судно «Орегон» пришвартувалося до причалу канадського порту Квебек. Серед багатьох… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Мовчазні жертви війни: на узбережжі Нацпарку «Тузловські лимани» винесло мертвих дельфінів

На узбережжі Національного природного парку «Тузловські лимани» на Одещині море винесло мертвих дельфінів. Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На Одещині фермер перекрив річку

Мешканець Одеської області вирушив на лаву підсудних за те, що перекрив річку греблею, щоб поливати… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На площу Толбухіна повернулися трамваї

З сьогоднішнього дня, суботи, 7 вересня 2024 року, в Одесі відновлено рух трамваїв площею Толбухіна,… Читати далі

2024-09-07