Новини партнерів

З чого роблять контактні лінзи

З кожним роком зростає кількість людей, які страждають від погіршення зору. На думку лікарів, у майбутньому така тенденція лише підвищуватиметься. Серед користувачів спостерігається попит на контактні лінзи — зручний та сучасний засіб для корекції зору. Якість та властивості виробів залежать від матеріалів, що використовуються у виробництві.

Еволюція виготовлення лінз

Вперше ідею створення засобу підвищення гостроти зору висунув Леонардо да Вінчі. Він хотів використати резервуар із водою, яка заломлює світло. Але винахід був надто громіздким та незручним. Все ж таки ідея створити компактний аксесуар для очей не померла. У XVII та XVIII століттях продовжувалися спроби зробити щось на зразок сучасної контактної лінзи. Однак для здійснення задуму вченим не вистачало передових технологій.

Значно вдосконалилися кошти підвищення зору кінці XVIII століття. Для виготовлення аксесуарів застосовувався желатин тваринного походження. Вироби хоч і показали ефективність, але лінзи для очей важко було створювати відповідно до форми та кривизни сітківки. Перші скляні аксесуари з’явилися наприкінці ХІХ століття. Їх застосування викликало дискомфорт через гіпоксію очей, оскільки скло не пропускає кисень.

Сучасні матеріали

Революція у виробництві лінз відбулася у 30-х роках XX століття, коли почав широко використовуватись пластик. Тонкий гнучкий матеріал дозволяв створювати зручні засоби зору. З розвитком сучасних технологій удосконалився процес виготовлення товарів та розширився їх асортимент, який включає:

  1. М’які контактні лінзи (МКЛ). Їх роблять із гнучкого гелевого матеріалу, який відмінно пропускає кисень. Аксесуар вирізняється комфортним використанням. МКЛ бувають з різним режимом носіння від одного дня до декількох місяців.
  2. Жорсткі контактні лінзи (ЖКЛ). Їх виготовляють із твердого поліметилметакрилату. Цей засіб менш комфортний у носінні, але довговічніший, ніж гідрогелеві аксесуари.
  3. Тверді газопроникні контактні лінзи (ТГПКЛ). Для виготовлення використовують твердий силікон. Чи здатні коригувати неоднорідності рогівки. Матеріал пропускає кисень до сітківки ока.
  4. Гібридні контактні лінзи. Це аксесуар з м’якою центральною частиною та жорстким периферійним обідком. Виріб поєднує переваги різних типів лінз. Його призначають людям, які потребують складної корекції астигматизму.

Контактні лінзи залишаються найзручнішим засобом для покращення зору. Перед покупкою необхідно проконсультуватися з офтальмологом. Це дозволить підібрати оптимальний аксесуар для потреб конкретної людини.


*на правах реклами

Share

Останні статті

  • Новини

Військовозобов’язані співробітники одеської “швидкої” отримають бронь, але є умова

Для одеської "швидкої" погодили список бронювання 504 працівників. Але всі військовозобов'язані співробітники мають оновити свої… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

«Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд із Києва до Одеси

Українська компанія-перевізник "Укрзалізниця", реагуючи на зростання попиту пасажирів на поїздки до Одеси в літній період,… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Анекдот дня: що таке «рАчки» і з чим їх їдять

Всім привіт (ну чи шалом, це вже кому як)! І нехай ваш настрій у цей… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Свято вартових неба та День подяки кондиціонерам: свята та події 3 липня

Сьогодні, 3 липня, День зенітних ракетних військ Повітряних сил України. А ще цього дня відзначаються… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Церковне свято 3 липня: не давайте в борг і не починайте нових справ

Сьогодні, 3 липня, православна церква згадує (за новим церковним календарем) святителя Анатолія, патріарха Константинопольського, а… Читати далі

2024-07-03
  • Новини

Магнітні бурі: чи будуть геомагнітні хвилювання 3 липня

За даними Одеської обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України, у середу, 3 липня, магнітосфера Землі перебуватиме… Читати далі

2024-07-03