Як вибрати тактичні навушники

Людський слух надзвичайно чутливий до гучних звуків, які можуть спричинити серйозні пошкодження слуху. Щоб уникнути небажаних наслідків, слід використовувати засоби захисту.

Спеціальні тактичні навушники є обов’язковим елементом екіпірування кожного військовослужбовця чи любителя стрілецького спорту, чи полювання. Причиною є гучність пострілу вогнепальної зброї, яка може перевищувати 110-120 децибелів навіть для малих калібрів, що говорити про основні армійські калібри, снайперську зброю або артилерію. Якщо відкрити каталог стрілецьких навушників, можна побачити понад півсотні різних моделей у досить широкому ціновому діапазоні. У цьому матеріалі ми коротко розберемо параметри, на які слід звертати увагу перед покупкою.

Основні характеристики тактичних навушників

Всі засоби захисту слуху діляться на два типи: активні та пасивні, і свою основну функцію, тобто приглушення гучних звуків, обидва варіанти виконують однаково. Суть у тому, що навушники зсередини обладнані спеціальним звукопоглинаючим матеріалом, що виконує роль буфера між вашим слухом та зовнішнім середовищем. Чим найкращу комбінацію звукопоглинаючих матеріалів вибрав виробник, тим вище буде рівний “шумопридушення”. Тут одразу уточнено, що цей термін не має нічого спільного з цивільною системою активного шумоподавління ANC та категорично забороняється використовувати такі мультимедійні навушники для стрілянини. Коефіцієнт придушення називається NNR – Noice Reduction Rating. Чим він вищий, тим краще, але мінімально прийнятними значеннями є NNR 21-22 і більше.

Недоліком такого підходу є той факт, що приглушуються всі звуки, а це незручно під час спілкування та передачі інформації по рації. Для таких сценаріїв вигадали активні навушники. Різниця полягає в тому, що вони мають вбудовані зовнішні мікрофони та динаміки, а також усю необхідну електроніку для аналізу сигналу мікрофонів. По суті, система просто відтворює звук із мікрофонів у динаміках. Але як тільки електроніка фіксує звук гучністю понад 80-85 децибелів, вона моментально вимикає мікрофони, і вони відпрацьовують у пасивному режимі. Саме наявність електроніки та динаміків і збільшує їхню вартість у порівнянні з пасивними моделями.

Корисні додаткові функції тактичних навушників

Оскільки бойові операції виконуються в шоломах, бажано мати можливість закріпити навушники відразу на шолом без наголів’я. Для цього потрібні кріплення, які називаються “чебурашки”, але їх доведеться купувати окремо. Також корисна опція буде спеціальний вихід для підключення портативної радіосистеми та мікрофона для спілкування. Це дозволить тримати зв’язок із повністю вільними руками, що може бути критичним у інтенсивному бою. Ще корисною опцією є можливість встановлення гелевих амбушурів, які комфортніші за звичайні, і забезпечують кращу звукоізоляцію. Додатково перевіряйте, чи навушники мають систему автовимкнення електроніки при простої. До речі, електроніка живиться від батарейок класу АА, і їх вистачає більш ніж на 500 годин використання. Як показує практика, краще використовувати саме батарейки, а не акумулятори, що розряджаються, значно швидше. І на закінчення. Намагайтеся купувати сертифікований товар у офіційних імпортерів та партнерів бренду в Україні. Через війну на ринку з’явилося чимало продавців підробленим товаром, який не виконує своїх функцій належним чином. Не витрачайте даремно грошей і не ризикуйте своїм здоров’ям заради невеликої економії.


*на правах реклами

Share

Recent Posts

  • Новини

Під Одесою загинув у ДТП 19-річний водій Toyota

Сьогодні вдень, 13 липня 2025 року, в Одеському районі сталася смертельна ДТП – загинув 19-річний… Read More

13-07-2025 в 22:58
  • Новини

Без Катерини, але з Ганулом: у центрі Одеси з’явився новий «символ епохи» – фотофакт

В Одесі на колишньому пам'ятнику Катерині II на Європейській (колишній Катерининській) площі в центрі міста… Read More

13-07-2025 в 22:03
  • Новини

Спека та надзвичайна пожежна небезпека: погода у Одесі 14 липня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у понеділок, 14 липня 2025 року, а… Read More

13-07-2025 в 21:08
  • Статті

Рани Одеси: який вигляд має будинок, де квіти поступилися місцем розрусі (фото)

Прогулянка одеськими двориками, особливо у тихому центрі – найвідоміший одеський туристичний маршрут. Війна внесла свої… Read More

13-07-2025 в 19:57
  • Статті

Григорій Маразлі: найвідоміший міський голова Одеси (відео)

В Одесі пам’ятники встановлені лише трьом міським головам: Хосе де Рібасу, герцогу де Рішельє та… Read More

13-07-2025 в 18:53
  • Новини

Коней, які постраждали від дронової атаки в Одесі, прихистив клуб «Стетсон»

Кінно-спортивний клуб «Стетсон» (Овідіополь) надав притулок коням, які постраждали внаслідок дронової атаки на місто в… Read More

13-07-2025 в 18:10