Новини партнерів

Внутрішньоочний тиск: як на ранній стадії виявити проблему?

Внутрішньоочний тиск - важливий показник здоров'я очей. З його допомогою можна виявити серйозні захворювання, які, якщо їх не лікувати та вчасно не діагностувати, можуть призвести до втрати зору.

Як визначити очну гіпертензію?

Офтальмотонус або внутрішньоочний тиск – це процес впливу внутрішньоочної рідини на око. Якщо, скажімо, таке захворювання як кон’юнктивіт можна визначити завдяки симптомам почервоніння та сльозогінності очей, то внутрішньоочний тиск визначити в домашніх умовах дуже складно. Діагностику зможе провести лише лікар-офтальмолог. Але пацієнти все ж таки повинні звертати увагу на такі симптоми як: різкий біль в очах, туман перед очима, а також, якщо у джерелі світла з’являються різнокольорові кола перед очима. Ці симптоми говорять про те, що потрібно якнайшвидше звернутися за консультацією до офтальмолога.

Під час обстеження лікар виміряє внутрішньоочний тиск і звірить з нормою. Якщо показник тиску дорівнює 21 мм ртутного стовпа або вище, це говорить про наявність офтальмотонусу.

З віком природний відтік рідини з очей погіршується, підвищується внутрішньоочний тиск, при цьому кришталик стає ущільненим і займає більше місця, ніж зазвичай. Усі ці фактори призводять до розвитку глаукоми. Саме тому лікарі рекомендують усім пацієнтам віком від 40 років хоча б раз на рік перевіряти рівень внутрішньоочного тиску. Якщо воно підвищено, це також підвищує напругу всередині самого ока. В результаті цього процесу буде пошкоджено зоровий нерв, що може спричинити розвиток глаукоми.

Як знизити офтальмотонус?

Після встановлення діагнозу офтальмолог, проаналізувавши анамнез пацієнта, призначить медикаментозне лікування. Для цього призначаються спеціальні краплі очей, і розписуються тривалість і схема лікування. Лікування медикаментами спрямоване на те, щоб знизити офтальмотонус, а також покращити кровопостачання та обмін речовин у оці. Також при підвищеному внутрішньоочному тиску рекомендується:

  • дотримуватися спеціальної дієти;
  • зменшити навантаження на зоровий нерв;
  • вживати всього 1,5 л води на день;
  • робити гімнастику для очей;
  • в сонячну погоду обов’язково одягати сонцезахисні окуляри.

Якщо ж за допомогою консервативного лікування нормалізувати внутрішньоочний тиск не виходить, лікар приймає рішення про лікування лазером або шляхом хірургічного втручання.

Share

Recent Posts

  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22