Новини партнерів

Внутрішньоочний тиск: як на ранній стадії виявити проблему?

Внутрішньоочний тиск - важливий показник здоров'я очей. З його допомогою можна виявити серйозні захворювання, які, якщо їх не лікувати та вчасно не діагностувати, можуть призвести до втрати зору.

Як визначити очну гіпертензію?

Офтальмотонус або внутрішньоочний тиск – це процес впливу внутрішньоочної рідини на око. Якщо, скажімо, таке захворювання як кон’юнктивіт можна визначити завдяки симптомам почервоніння та сльозогінності очей, то внутрішньоочний тиск визначити в домашніх умовах дуже складно. Діагностику зможе провести лише лікар-офтальмолог. Але пацієнти все ж таки повинні звертати увагу на такі симптоми як: різкий біль в очах, туман перед очима, а також, якщо у джерелі світла з’являються різнокольорові кола перед очима. Ці симптоми говорять про те, що потрібно якнайшвидше звернутися за консультацією до офтальмолога.

Під час обстеження лікар виміряє внутрішньоочний тиск і звірить з нормою. Якщо показник тиску дорівнює 21 мм ртутного стовпа або вище, це говорить про наявність офтальмотонусу.

З віком природний відтік рідини з очей погіршується, підвищується внутрішньоочний тиск, при цьому кришталик стає ущільненим і займає більше місця, ніж зазвичай. Усі ці фактори призводять до розвитку глаукоми. Саме тому лікарі рекомендують усім пацієнтам віком від 40 років хоча б раз на рік перевіряти рівень внутрішньоочного тиску. Якщо воно підвищено, це також підвищує напругу всередині самого ока. В результаті цього процесу буде пошкоджено зоровий нерв, що може спричинити розвиток глаукоми.

Як знизити офтальмотонус?

Після встановлення діагнозу офтальмолог, проаналізувавши анамнез пацієнта, призначить медикаментозне лікування. Для цього призначаються спеціальні краплі очей, і розписуються тривалість і схема лікування. Лікування медикаментами спрямоване на те, щоб знизити офтальмотонус, а також покращити кровопостачання та обмін речовин у оці. Також при підвищеному внутрішньоочному тиску рекомендується:

  • дотримуватися спеціальної дієти;
  • зменшити навантаження на зоровий нерв;
  • вживати всього 1,5 л води на день;
  • робити гімнастику для очей;
  • в сонячну погоду обов’язково одягати сонцезахисні окуляри.

Якщо ж за допомогою консервативного лікування нормалізувати внутрішньоочний тиск не виходить, лікар приймає рішення про лікування лазером або шляхом хірургічного втручання.

Share

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18