Без повітря людина може прожити лічені хвилини, або навіть секунди. Без води – до 7 днів. А як щодо сонячного світла? Сонячне світло, як вода і повітря, дуже важливе для нашого здоров'я. В умовах України в холодну пору року світловий день мінімальний. А сонячні дні восени, взимку та напровесні можна порахувати на пальцях рук. Проте наш організм, здається, справляється із нестачею сонячного світла. Але чи це так насправді? А ось і ні.
Більшість із нас відчуває апатію, занепад сил і загальне нездужання в холодну пору року, і це може бути пов’язане з відсутністю сонячної погоди. Справа в тому, що саме сонячні промені (УФ) при контакті зі шкірою сприяють синтезу вітаміну D у клітинах. А він своєю чергою і бере пряму участь у процесах звільнення енергії, посилення імунітету і навіть засвоєння кальцію та фосфору.
Але якщо сонця немає, що робити? Приймання вітаміну D3 якраз і буде очевидним рішенням у таких випадках. І ось чому.
І це лише основа основ. Цей вітамін він гормон (виходячи з безлічі функцій, які він виконує) задіяний більш ніж у 3000 процесів.
У більшості людей у холодну пору року вітамін D у дефіциті. Статистика в Україні каже, що понад 82% дорослих страждають на нестачу вітаміну D, і цьому є безліч пояснень.
Ось які фактори сприяють дефіциту вітаміну D
Але, щоб дійсно переконатися, що такий вітамін у вас дійсно дефіцит, на низькому рівні або ж у вас все в порядку, рекомендуємо здати для цього відповідний аналіз крові (на вітамін D, його також називають, як аналіз 25-OH або ж-25 гідроксикальциферол). На основі отриманих аналізів ваш терапевт може рекомендувати приймання вітаміну в потрібному обсязі. Це може бути, наприклад, D3 капсули. Ви також можете пройти онлайн-тест на сайті Perla Helsa для визначення дефіциту вітаміну D, щоб переконатися, що все добре або, можливо, настав час для курсу вітаміну.
Ось кілька основних симптомів у дорослих, які можуть говорити про нестачу вітаміну:
Якщо ви спостерігаєте у себе кілька таких симптомів, можливо справа в дефіциті вітаміну D. У такому випадку ви можете приймати добавку як профілактику в мінімальному дозуванні або в обсязі до 4000 МО. Докладніше про дозування добавки розповідаємо далі.
Ось загальні рекомендації щодо приймання добавок:
Зазначимо, що ми не рекомендуємо займатися самолікуванням і до приймання будь-яких вітамінних добавок рекомендуємо звернутися за професійною допомогою до свого терапевта.
*на правах реклами
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, в центрі Одеси вже за традицією, що склалася,… Read More
Білу кашу у родині Надії Адамової люблять усі. Колись цю кашу готувала її мама. Від… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More