Без повітря людина може прожити лічені хвилини, або навіть секунди. Без води – до 7 днів. А як щодо сонячного світла? Сонячне світло, як вода і повітря, дуже важливе для нашого здоров'я. В умовах України в холодну пору року світловий день мінімальний. А сонячні дні восени, взимку та напровесні можна порахувати на пальцях рук. Проте наш організм, здається, справляється із нестачею сонячного світла. Але чи це так насправді? А ось і ні.
Більшість із нас відчуває апатію, занепад сил і загальне нездужання в холодну пору року, і це може бути пов’язане з відсутністю сонячної погоди. Справа в тому, що саме сонячні промені (УФ) при контакті зі шкірою сприяють синтезу вітаміну D у клітинах. А він своєю чергою і бере пряму участь у процесах звільнення енергії, посилення імунітету і навіть засвоєння кальцію та фосфору.
Але якщо сонця немає, що робити? Приймання вітаміну D3 якраз і буде очевидним рішенням у таких випадках. І ось чому.
І це лише основа основ. Цей вітамін він гормон (виходячи з безлічі функцій, які він виконує) задіяний більш ніж у 3000 процесів.
У більшості людей у холодну пору року вітамін D у дефіциті. Статистика в Україні каже, що понад 82% дорослих страждають на нестачу вітаміну D, і цьому є безліч пояснень.
Ось які фактори сприяють дефіциту вітаміну D
Але, щоб дійсно переконатися, що такий вітамін у вас дійсно дефіцит, на низькому рівні або ж у вас все в порядку, рекомендуємо здати для цього відповідний аналіз крові (на вітамін D, його також називають, як аналіз 25-OH або ж-25 гідроксикальциферол). На основі отриманих аналізів ваш терапевт може рекомендувати приймання вітаміну в потрібному обсязі. Це може бути, наприклад, D3 капсули. Ви також можете пройти онлайн-тест на сайті Perla Helsa для визначення дефіциту вітаміну D, щоб переконатися, що все добре або, можливо, настав час для курсу вітаміну.
Ось кілька основних симптомів у дорослих, які можуть говорити про нестачу вітаміну:
Якщо ви спостерігаєте у себе кілька таких симптомів, можливо справа в дефіциті вітаміну D. У такому випадку ви можете приймати добавку як профілактику в мінімальному дозуванні або в обсязі до 4000 МО. Докладніше про дозування добавки розповідаємо далі.
Ось загальні рекомендації щодо приймання добавок:
Зазначимо, що ми не рекомендуємо займатися самолікуванням і до приймання будь-яких вітамінних добавок рекомендуємо звернутися за професійною допомогою до свого терапевта.
*на правах реклами
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More