Новини партнерів

Що таке спотовий ринок та як на ньому торгувати?

Що таке спотовий ринок та як на ньому торгувати — це питання цікавить кожного трейдера, який потрапляє на торгову біржу і бажає здійснювати фінансові операції.

І на сайті ЦеКрипто можна ознайомитись із особливостями спотового ринку та дізнатися про те, як користуватися його інструментами.

Сам термін «‎спотова торгівля» не новий, адже про нього було відомо ще до появи першої криптовалюти. І дане поняття, по суті, є базовим для будь-якого трейдера, який розпочинає свій фінансових шлях.

Що таке спотова торгівля?

Спотовий ринок призначений для купівлі-продажу цінних паперів та криптовалюти з миттєвою доставкою активу покупцю (on the spot). Саме невідкладне виконання зобов’язань покупця і продавця є головною характеристикою спотової торгівлі, що дозволяє задовольняти потреби обох сторін у торгівлі в даний момент.

Як правило, спотова торгівля криптовалютою має на увазі купівлю активу з розрахунком на подальше підвищення його вартості. Як це станеться, трейдер може продати фінансовий інструмент, отримавши прибуток від різниці в ціні.

Спот-ціна відображає актуальну вартість активу на біржовому ринку. Простіше кажучи, за скільки ви можете зараз купити той чи інший актив і стати його власником. Проте існує певний ризик — актуальна вартість активу може змінитися прямо під час проведення ордера. Спот-ціни оновлюються в режимі реального часу і змінюються в міру збігу ордерів.

Що таке спотовий ринок?

Спотовий ринок — це базовий ринок, на якому миттєво, як вже зазначалося, обмінюються та розраховуються криптоактиви. Торгівля на спотовому ринку полягає у купівлі криптовалюти, цінних паперів, товарів і зберігання їх до моменту, поки їхня вартість не зросте.

Спотові ринки складаються з продавців, покупців та книги замовлень. Продавці розміщують замовлення з певною ціною продажу, а покупці розміщують замовлення з певною ціною пропозиції або покупки. Ціна bid – це найвища ціна, яку покупець готовий заплатити, а ціна sell – найнижча, яку продавець готовий прийняти як оплату.

Книга ордерів, так би мовити, складається з 2-х частин:

  • сторона попиту для покупців, які бажають купити;
  • сторона продавців, які бажають продати.

Приклад. Джеймс бажає купити BTC і розміщує запрос. Ця транзакція миттєво (on the spot) з’являється у книзі замовлень. Якщо є продавець, який продає за тими самими специфікаціями, то ордер виконується автоматично.

Ймовірніше за всього ви навіть не здогадуєтеся, що ви добре знайомі зі спотовими біржами. Адже така відома біржа як NYSE (Нью-Йоркська фондова біржа) – є спотовою.

Як торгувати на спотовому ринку?

Торгівля на спотовому ринку неможлива без якісної аналітики, адже саме від неї залежить розмір прибутку. Найпоширенішим видом контракту на спотовому ринку є позиції, яка виконуються миттєво.

Зазвичай, спотовий трейдинг працює на основі трьох видів ордерів:

  1. Звичайний ринковий ордер. Здійснюється стрімко за щоденною ціною. Тобто, учасник біржової торгівлі обирає тільки бажаний актив та обсяг угоди.
  2. Лімітний ордер. В даному випадку учасник біржової торгівлі обирає актив, встановлює за нього ціну (ліміт) та обсяг угоди. Ордер не буде виконаний миттєво. Доведеться почекати, поки курс досягне вказаної ціни (ліміт-рівня).
  3. Лімітний стоп-ордер. Працює він за аналогією лімітного ордеру, але висувається не одразу. Крім вартості монети (ліміт) трейдер фіксує і курс активації ордера (стоп). Починає працювати позиція у той момент, коли ціна монети досягати стопу.

Кожен вид ордерів актуальний і для купівлі, і для продажів. По суті, терміновий ринок угод працює за тим самим принципом, але на ньому угоди виставляються в останній момент укладання договору, а чи не за його реалізації.

Як виконується угода на спотовому ринку?

Будь-яка спотова купівля чи продаж, незалежно від ринку, здійснюється у 4 етапи:

  1. Подача заявки, у якій зазначено актив, його вартість і кількість.
  2. Блокування у продавця обсягу активів, які необхідні для реалізації контракти.
  3. Заморозка на рахунку покупця певної (встановленої) суми.
  4. Безпосередньо укладання угоди, після якої актив отримує покупець, а гроші – продавець.

Варто звернути увагу, що термін виконання може змінюватися, адже залежить це від різноманітних факторів. Так, угоди на цінні папери виконуються із певною затримкою. Це пов’язано із тим, що інформація про інвесторів, які уклали спот-угоду, має бути занесена до депозитарію та до реєстру акціонерів. А це потребує часу.

Переваги та недоліки спотового ринку

Спотовий ринок має певні переваги і недоліки, про які слід знати кожному трейдеру. Найочевиднішою перевагою є нижча вартість, у порівнянні із терміновими контрактами. Але ця перевага вірна в нормальних умовах, за стабільного ринку.

Інша безперечна перевага – висока ліквідність на ринку. Зазвичай, інвестори та трейдери отримують акції практично миттєво. І чим більша і популярніша біржа, тим більше акцій на ній відрізняються ліквідністю.

Ще один безперечний плюс – це прозорість цін, які встановлюються попитом та пропозицією на ринку. Терміновий ринок в цьому плані є не вигідним, адже на ньому є певні довідкові ціни, що складаються з різноманітних факторів.

Також варто відмітити:

  • прогнозовану прибутковість операцій;
  • відкриття угод на будь-який проміжок часу – від кількох секунд до кількох років;
  • простий поріг входу та легка участь у транзакціях за рахунок прозорої системи правил.

Серед недоліків, зазвичай, виокремлюють:

  • необхідність у розумінні особливостей активів;
  • низький рівень волатильності, який несе певні ризики;
  • потенційний прибуток, який від торгівлі на спотових ринках менший, ніж на термінових, маржинальних, ф’ючерсних.

Так чи інакше, спотова торгівля – чудовий спосіб знайомства із криптовалютою для новачків. Якщо говорити про досвідчених інвесторів, то для них це хороший інструмент для постійного отримання прибутку. У розділі статті http://tsecrypto.com/courses завжди можна знайти актуальну інформацію про спотову ринкову обстановку. Це допоможе вигідно здійснювати угоди і правильно аналізувати власні операції.

Share

Recent Posts

  • Новини

В Одесі встановлять 11 нових мобільних укриттів

В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More

2024-11-22
  • Новини

Італія допоможе відновити зруйновану інфраструктуру Одещини

Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More

2024-11-22
  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22