Для протезування зубів є багато методик, які давно перевірені часом, і відносно нових.
Нерідко стоматологи для відновлення цілісності рядів використовують культьові вкладки . Вони дають можливість відтворити зруйновану коронкову частину зуба, якщо його корені та канали в нормальному стані, не схильні до патологічних процесів і руйнування. Встановлення такої конструкції виконується лише за показаннями.
Конструкція, що розглядається, – це виріб, який кріпиться в запломбованих каналах. Виконує функцію опори для штучної коронки. Виготовляється з:
Конкретний тип культової вкладки вибирає стоматолог, який аналізує результати огляду ротової порожнини, рентгенівських знімків та збору анамнезу. Останній важливий для виключення алергії на якийсь із перелічених матеріалів.
Якщо зуб втрачений повністю (видалені і його корені), процес відновлення забирає багато часу і пов’язаний з можливими ускладненнями. При збереженні коренів культьова вкладка дає можливість у короткий термін повернути функціональність щелепної системи та гарну посмішку. Крім цього, до переваг проведення такого типу протезування належать:
До недоліків відносять неможливість застосування вкладки при раніше неправильно запломбованих каналах, пошкодженні коренів, широкому запальному процесі в м’яких тканинах ротової порожнини.
Культьова вкладка може повернути красу посмішки лише за 1 візит до стоматолога. Ця конструкція встановлюється безпосередньо на запломбовані кореневі канали, що виключає період приживлення її в кістковій тканині. Вона витримує великі навантаження, тому використовується для встановлення металевих керамічних коронок. Годиться для протезування передніх і бічних зубів – якщо вкладка буде виготовлена з кераміки, наявність протезів ніхто не помітить навіть при широкій посмішці.
Джерело: сайт Slalen.ua
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю. Якщо людина… Read More
Місто Татарбунари Білгород-Дністровського району Одеської області оголосили загрозливою зоною через зафіксований випадок сказу та запровадили… Read More
Завтрашній недільний день, 6 квітня 2025 року, міста і села України оголошують Днем жалоби за… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, ситноптики прогнозують в Одесі та Одеській області прохолодну… Read More
Їхній ранок починається о 6:30 словами: «Рота, підйом!», а закінчується відбоєм у казармі. Навчання, морська… Read More
На «Староконці» — колоритному одеському барахолковому ринку з піввіковою історією — дедалі частіше виникають конфлікти… Read More