Головна проблема, з якою стикаються міжнародні вантажоперевезення, — це відмінність існуючих правил, що пов'язано з особливостями місцевого законодавства. Чи то справа Євросоюз, куди Україна так прагне — там логісти можуть, як то кажуть, відвести душу: усі норми та вимоги уніфіковані.
Тому достатньо вивчити їх та застосовувати по всьому маршруту, якщо, звичайно, він повністю пролягає територіями країн-членів співдружності. Зовсім інша справа — перевезення між країнами з законодавчими актами, що відрізняються, та ще й через транзитні держави, якщо йдеться про наземні види транспорту.
Навіть, здавалося б, така звичайна в наш час доставка вантажів з Китаю може піднести замовнику та логістам сюрпризи. Наприклад, сьогодні в Україні з міркувань безпеки заборонено перельоти цивільної авіації — це стосується як перевезення пасажирів, так і вантажів. Тому авіадоставку доводиться робити через аеропорти країн ЄС. Тому важливо знати та дотримуватися європейських, китайських та українських правил, що додає турбот міжнародним логістам.
Міжнародні логісти зобов’язані враховувати цілий комплекс факторів, що впливають на організацію перевезень вантажів. При цьому важливо забезпечити відповідність процесу доставки вантажу:
Насправді важко визначити, на якому етапі і в чому конкретно може виникнути проблема. Скажімо, територією країн Євросоюзу заборонено транспортування продуктів харчування, якщо вони не перебувають у герметичній упаковці. А ось у Китаї подібних обмежень немає. Тепер уявіть ситуацію: ви замовили оптову партію такого виду товарів та доставили їх з Китаю до аеропорту ЄС, наприклад, до польського Жешува. І що ж далі? Тож недарма досвідчені бізнесмени, які ведуть справи із закордонними постачальниками, користуються послугами досвідчених та перевірених міжнародних логістів. Вони ж «собаку з’їли» на таких нюансах!
У кожній країні існує свій звід нормативних вимог та регулятивних актів, що належать до вантажоперевезень. У тому ж Євросоюзі, хоча правила уніфіковані для всіх держав-членів, їх вивчення є дуже непростим завданням — доведеться проштудувати талмуд документів. Здебільшого вимоги стосуються чотирьох ключових тематик:
Важливо звернути увагу (що роблять досвідчені міжнародні логісти) на обмеження певних видів транспортних засобів, які вводять як тимчасово, і на постійній основі. Наприклад, в Україні зараз через війну не можна перевозити вантажі авіатранспортом, а в деяких містах у період літньої спеки вдень заборонено в’їзд великогабаритного автотранспорту. Втім, такі обмеження періодично вводять у деяких країнах. Також слід з’ясувати відмінності у правилах оформлення документів – процедура може суттєво відрізнятись у різних державах.
*на правах реклами
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More