Новини партнерів

Прибираємо зимове взуття: поради щодо підготовки та зберігання

Щоб носити взуття кілька сезонів, за ним потрібно правильно доглядати. У процесі неправильного догляду та зберігання взуттєві вироби можуть деформуватися та втратити привабливий вигляд.

Щоб цього не трапилося, краще дотримуватись простих рекомендацій виробників. Тоді чоловіче чи жіноче брендове зимове взуття прослужить довго та збереже початковий зовнішній вигляд.

Особливості підготовки до зберігання

Після закінчення зимового сезону перед тим, як прибрати улюблену пару на зберігання, потрібно ретельно очистити поверхню від забруднень. Якщо взуття забруднилося несильно, можна почистити його сухою щіткою, щоб видалити пил. Для видалення незначних забруднень можна використовувати спеціальні спреї та піни. Цей спосіб не підійде для боротьби зі стійкими плямами і слідами бруду, що налип. Сильно забруднену поверхню очищають водою з додаванням миючого засобу. Після чого ретельно промивають чистою водою та витирають насухо.

Мокре взуття потрібно просушити, використовуючи спеціальну сушарку. Не рекомендується сушити черевики, чоботи та кросівки поблизу радіаторів опалення. Джерело сильного тепла може стати причиною деформації верху та відшаровування підошви. Клей розсихається та втрачає свої властивості. В результаті чого, зовнішній вигляд взуття псується.

Як зберігати зимове взуття

На зберігання прибирають тільки чисте та добре просушене взуття. Рекомендується обробити пару спеціальним дезодорантом, який запобігає утворенню грибків, плісняви ​​та неприємного запаху. На поверхню шкіряного взуття наносять спеціальні засоби для догляду – креми, просочення, рицинова олія. Такі склади сприяють збереженню споживчих властивостей шкіри, як м’якість та еластичність.

Щоб у процесі зберігання черевики, чоботи та кросівки не втратили початкову форму, всередину поміщаються спеціальні колодки. Зазвичай використовуються колодки із пінопласту або пластику. Через відсутність подібних пристроїв можна наштовхати всередину м’який обгортковий папір. У чоботи з високою халявою поміщають смужку щільного картону, щоб уникнути появи складок на місці згину.

Краще укладати взуття у картонні коробки з отворами для вентиляції. Альтернативний варіант – тканинні мішки, які захистять поверхню від появи подряпин та інших ушкоджень. Оптимальний температурний режим зберігання – 15-25 °C. У приміщенні, де розміщуються коробки із взуттям, не повинно бути надто волого.

Share

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16