Новини партнерів

Милиці чи ходунки: що краще для відновлення після травми?

Перш ніж відповісти на питання про те, як вибрати ортопедичні милиці, варто детальніше ознайомитися з ними. Це ортопедичне обладнання, завдяки якому пацієнт має стабільну опору під час руху.

Милиці можна використовувати періодично або постійно залежно від індивідуальних потреб. Їхня допомога необхідна пацієнтам, які мають порушення ходи, починаючи від незначних травм або переломів гомілковостопного суглоба до неврологічних дисфункцій і серйозних захворювань. Ортопедичні милиці мають масу переваг. Вони, крім усього іншого, легкі, зручні, дешеві та забезпечують хорошу стабілізацію. Легкий доступ дозволяє швидко купувати після травми. Ви часто можете взяти їх напрокат, якщо плануєте користуватися ними недовго.

Що таке ходунки та для кого це найкраще рішення?

Ходунки, які часто також називають реабілітаційними ходунками, – це пристрій, який значно полегшує та робить безпечнішим пересування пацієнтів. Він часто використовується під час реабілітації й допомагає пацієнту відновити повну форму і здоров’я. Вибір ходунків повинен залежати від індивідуальних схильностей і ступеня травми та інвалідності. Ортопедичні ходунки можуть мати 2 або 4 колеса і бути обладнаними гальмами. Деякі з них також мають сидіння, які дуже корисні для літніх людей під час відпочинку.

Що обрати?

Вибір ортопедичних милиць або ходунків зрештою залежить від стану пацієнта – його захворювань, недуг і навіть віку. Наприклад, ходунки в основному призначені для людей похилого віку завдяки більшій стійкості, ніж ортопедичні милиці. Ходунки дозволяють комфортно ходити й пересуватися без застосування сили.

Найкраща прогулянкова рама для літньої людини також залежить від того, що ви очікуєте від обладнання. Медичний інтернет-магазин пропонує різні моделі, які ви можете випробувати та вибрати, яка версія вам найбільше підійде. Варто також враховувати той факт, що з часом може знадобитися заміна моделі на іншу, більш просунуту або легшу техніку.

Правильне пересування

Сучасні ходунки оснащені коліщатками, що полегшує їх пересування. Якщо ви не знаєте, які ортопедичні милиці купити або як вибрати ходунки для пенсіонерки, щоб вони ідеально підходили, звертайтеся до нас. Дізнавшись про потреби пацієнта, ми зможемо вказати найкраще рішення. Слід також пам’ятати, що деякі люди можуть легко претендувати на фінансування реабілітаційного обладнання для хронічних захворювань.

Кожен з нас хотів би бути здоровим і залишатися в хорошій формі, бажано протягом усього життя. Однак реальність може бути іншою. Ми лише люди, ми страждаємо від нещасних випадків і страждаємо від хронічних захворювань. Кожен з нас, напевно, знає когось, хто користується милицями або ходунками. Часто це люди після операції на колінному або тазостегновому суглобі або літні люди. Здається, ходити на милицях неважко. Просто візьміть їх у руки і йдіть. Але, це не так. Пацієнт, який змушений рухатися за допомогою ортопедичного обладнання, повинен цьому навчитися, це має стати звичкою. Відновлення ходи є дуже важливим елементом реабілітаційного процесу як в лікарнях, реабілітаційних кабінетах, так і вдома.

За призначенням можна виділити три типи ходунків:

  • фіксовані,
  • крокуючі,
  • з коліщатками.

Тулуб має бути прямим, а голова не опускатися. Руки повинні бути на рівні тазостегнових суглобів. При русі спочатку відштовхуються ходунки, а вже потім ноги висуваються вперед.

Ходунки для реабілітації

Прогулянкові ходунки чудово підходять для початкового етапу реабілітації. Вони дають пацієнту відчуття безпеки та забезпечують велику стабільність. Крім того, деякі з них мають спеціальне сидіння, яке пацієнт може використовувати, коли відчуває втому. Якщо виявиться, що ходунки необхідні для повсякденного функціонування, можна придбати також спеціальні аксесуари: кошики для покупок, підставки під напої. Все це дозволяє вільно функціонувати, попри проблем з пересуванням.

На початковому етапі реабілітаційного процесу рекомендується використовувати ходунки, які не мають коліс. Це не дасть ходункам відійти, коли їх надто сильно штовхають вперед. У міру вдосконалення функцій ви можете змінити модель на ту, яка має колеса, що дозволяє швидше долати відстані.

Милиці для реабілітації

Якщо травма пацієнта несерйозна, у пацієнта немає проблем з рівновагою або ходунки починають заважати, можливо, настав час скористатися ліктьовими милицями. Під час реабілітації можна використовувати пахвові милиці. Пахвові костилі корисні для пацієнтів, які додатково переломили одну або обидві верхні кінцівки й не можуть пересуватися за допомогою ліктьових милиць. Однак, якщо в цьому немає потреби, лікар або фізіотерапевт, вибере інший тип. Тому що пахвові можуть викликати значний тиск в області пахв, що може мати неприємні наслідки та ускладнити повсякденне функціонування.

У більшості випадків використовуються ліктьові милиці. Пацієнтам з плановою операцією на нижній кінцівці рекомендується починати вчитися ходити до самої операції. Пацієнт набагато швидше освоїть правильну техніку ходьби з милицями. Будь ласка, пам’ятайте, що після операції біль у кінцівці та страх, пов’язаний з навантаженням на неї, будуть серйозними труднощами. Тому, по можливості, варто отримати це вміння перед операцією.

Найкраще почати з двох милиць, і фізіотерапевт оцінить, коли настав правильний час прибрати одну милицю. Попри недоліки, ходити з одним милицею набагато легше і не викликає труднощів при підйомі по сходах або вході в тісні місця, такі як туалет. Ходьба з одним милицею є останнім кроком перед самостійним ходінням.

Отже, пересувні милиці, безсумнівно, будуть хорошим рішенням для молодих людей з тимчасовими травмами, наприклад, переломом ноги або розтягненням щиколотки. Прогулянкові ходунки – незамінне обладнання для людей похилого віку, яким через вік важко ходити. Вони розвантажують м’язи, завдяки чому люди похилого віку почуваються впевненіше.


*на правах реклами

Share

Recent Posts

  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22
  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22