Цінність дорогоцінних металів у світі дуже висока через їхню малу кількість на планеті. Природні дорогоцінні метали трапляються у вигляді самородків або в складі різних руд. Ізотопи — синтетичні коштовні метали, які отримують у лабораторних умовах.
Процес видобутку природних металів досить трудомісткий, але отримання ізотопів у лабораторіях складніше та дорожче — їхня вартість сягає десятки мільйонів доларів за грам. Розгляньмо рейтинг із дев’яти найкоштовніших металів у світі.
Природний недорогий метал, часто трапляється в самородному вигляді. Срібло використовують у виготовленні електроприладів, у космічній промисловості, в ювелірній промисловості. З нього виготовляють прикраси з декором із дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння — сережки, каблучки, кольє, підвіски та кулончики срібні мають нині неабиякий попит.
Метал сріблясто-білого кольору, який видобувають із молібденової та мідної руди. Для отримання 100 грамів ренію необхідно переробити близько 200 тонн руди. Реній використовують у хімічній та електронній промисловості, медицині, металургії.
Сріблясто-білий легкий та пластичний метал. Паладій широко використовується в таких галузях:
Паладій використовують для створення антикорозійних покриттів.
Сірий важкий метал крихкий та твердий одночасно, вирізняється високим рівнем стійкості до корозії та високою температурою плавлення. Застосовується у виготовленні медичних інструментів. Іридій додають у сплав для створення міцних ювелірних виробів.
Твердий метал стійкий до окислення та високих температур. У ювелірній промисловості використовують як верхнє покриття прикрас — виріб не тьмяніє та не чорніє. Родій використовують для виробництва автомобільних каталізаторів, дзеркал та фар.
Міцний, стійкий до корозії дорогоцінний метал, у природі трапляється тільки в чистому вигляді. Золото застосовують у стоматології, електронній та ювелірній промисловостях — для створення різноманітних ювелірних виробів: кулонів, сережок, ланцюжків, браслетів.
Зустрічається в природних сполуках з іншими металами. Використовується в ювелірній промисловості та медицині. Має приємне сріблясто-біле забарвлення, тож часто візуально його плутають зі сріблом.
Є найщільнішою та водночас найкрихкішою речовиною на планеті. Отримання осмію в лабораторних умовах триває протягом 9 місяців. Осмій використовують у медицині, як каталізатор хімічних реакцій.
Уперше штучним шляхом його отримали в Каліфорнійському університеті в 1950 році, звідси й походження назви. Каліфорній застосовується в медицині для променевої терапії ракових захворювань. Є найдорожчим у світі металом: вартість за 1 грам понад 10 мільйонів доларів. У ювелірній справі не застосовується.
На 84-му році пішов із життя політик Юрій Борисович Крук, який представляв у Раді Одеську… Read More
Мешканець Таїровської громади самовільно захопив частину місцевого стадіону, побудував там басейн і вживав психотропи. Його… Read More
Південний прощається із Захисником України Бойком В'ячеславом Володимировичем Бойком. Read More
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відсторонило від виконання обов'язків директора Нижньодністровського національного природного… Read More
Богдан Гіганов уже понад три роки перебуває в Росії, отримав громадянство і поширює російську пропаганду,… Read More
Наукових співробітників і частину тварин біосферного заповідника «Асканія-Нова», який нині перебуває в окупації на Херсонщині,… Read More