Цінність дорогоцінних металів у світі дуже висока через їхню малу кількість на планеті. Природні дорогоцінні метали трапляються у вигляді самородків або в складі різних руд. Ізотопи — синтетичні коштовні метали, які отримують у лабораторних умовах.
Процес видобутку природних металів досить трудомісткий, але отримання ізотопів у лабораторіях складніше та дорожче — їхня вартість сягає десятки мільйонів доларів за грам. Розгляньмо рейтинг із дев’яти найкоштовніших металів у світі.
Природний недорогий метал, часто трапляється в самородному вигляді. Срібло використовують у виготовленні електроприладів, у космічній промисловості, в ювелірній промисловості. З нього виготовляють прикраси з декором із дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння — сережки, каблучки, кольє, підвіски та кулончики срібні мають нині неабиякий попит.
Метал сріблясто-білого кольору, який видобувають із молібденової та мідної руди. Для отримання 100 грамів ренію необхідно переробити близько 200 тонн руди. Реній використовують у хімічній та електронній промисловості, медицині, металургії.
Сріблясто-білий легкий та пластичний метал. Паладій широко використовується в таких галузях:
Паладій використовують для створення антикорозійних покриттів.
Сірий важкий метал крихкий та твердий одночасно, вирізняється високим рівнем стійкості до корозії та високою температурою плавлення. Застосовується у виготовленні медичних інструментів. Іридій додають у сплав для створення міцних ювелірних виробів.
Твердий метал стійкий до окислення та високих температур. У ювелірній промисловості використовують як верхнє покриття прикрас — виріб не тьмяніє та не чорніє. Родій використовують для виробництва автомобільних каталізаторів, дзеркал та фар.
Міцний, стійкий до корозії дорогоцінний метал, у природі трапляється тільки в чистому вигляді. Золото застосовують у стоматології, електронній та ювелірній промисловостях — для створення різноманітних ювелірних виробів: кулонів, сережок, ланцюжків, браслетів.
Зустрічається в природних сполуках з іншими металами. Використовується в ювелірній промисловості та медицині. Має приємне сріблясто-біле забарвлення, тож часто візуально його плутають зі сріблом.
Є найщільнішою та водночас найкрихкішою речовиною на планеті. Отримання осмію в лабораторних умовах триває протягом 9 місяців. Осмій використовують у медицині, як каталізатор хімічних реакцій.
Уперше штучним шляхом його отримали в Каліфорнійському університеті в 1950 році, звідси й походження назви. Каліфорній застосовується в медицині для променевої терапії ракових захворювань. Є найдорожчим у світі металом: вартість за 1 грам понад 10 мільйонів доларів. У ювелірній справі не застосовується.
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю. Якщо людина… Read More
Місто Татарбунари Білгород-Дністровського району Одеської області оголосили загрозливою зоною через зафіксований випадок сказу та запровадили… Read More
Завтрашній недільний день, 6 квітня 2025 року, міста і села України оголошують Днем жалоби за… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, ситноптики прогнозують в Одесі та Одеській області прохолодну… Read More
Їхній ранок починається о 6:30 словами: «Рота, підйом!», а закінчується відбоєм у казармі. Навчання, морська… Read More
На «Староконці» — колоритному одеському барахолковому ринку з піввіковою історією — дедалі частіше виникають конфлікти… Read More