Як вибрати пилосос: рекомендації щодо вибору пристрою для конкретних завдань

Вибір пилососа варто починати з визначення того, як відбувається процес збирання. Ви пилососите швидко, намагаючись якнайшвидше покінчити з цим процесом або ж насолоджуєтеся процесом? Як часто ви пилососите? Чи вистачить у вас сил на регулярне очищення пилососу? Це базові питання, відповівши на які ви зможете вибрати відповідний для себе пристрій.

Пилосос вже давно не використовується за прямим призначенням – збиранням пилу. Сучасні апарати можуть збирати і більше сміття, і навіть робити вологе прибирання. В залежності від вашого місця знаходження, ви можете написати запит у пошуку свого браузера, наприклад, такий “купити пилососи Харків”. Тут вам доступний один із найширших асортиментів пилососів в Україні від відомих світових брендів: Rowenta, Electrolux, Samsung, Karcher та інших.

Типи та конструкційні особливості пилососів

  • Стандартні. Найпростіший пилосос, з яким стикався кожен. Складається з корпусу на коліщатках, шланга з трубою для всмоктування і довгого дроту для підключення до розетки. Відрізняються розмірами, потужністю та конструкцією пилозбірника.
  • Вертикальні. Це відносно невеликі пилососи, у яких корпус і труба для всмоктування є єдиною конструкцією без проміжного шланга. Часто оснащуються акумуляторною батареєю та можуть працювати без електричного живлення. Не займають багато місця, але поступаються потужністю класичним представникам. До недоліків можна віднести те, що їх не можна перевертати, через що не вийде зняти павутину зі стелі або щось інше. Підійдуть для невеликих квартир без домашніх тварин та маленьких дітей.
  • Ручні. Компактні слабкі по потужності пилососи не позиціонуються як засіб прибирання квартири. Часто застосовуються для очищення салонів автомобілів або оперативно прибрати щось невеликих розмірів (пісок, земля, інше) для чого не дуже зручно тягнути більший пилосос.
  • Роботи-пилососи. На ринку досить тривалий час. Коштують чимало, але зарекомендували себе добре. Залежно від вибраних налаштувань можуть забиратися на свій розсуд, пересуваючись за вказаними маршрутами з кімнати до кімнати. Витративши батарею, робот повертається до зарядної станції і зарядившись – продовжує збирання. Деякі моделі оснащені функцією вологого збирання. До недоліків можна віднести недостатню потужність для очищення килимів.
  • Гібриди. Суміш вертикального та ручного пилососів. За потужністю вони ближчі до вертикальних, при цьому за функціональними можливостями майже не поступаються ручним.

Тип пилозбірника

На прикладі стандартних пилососів розглянемо основні типи ємностей для збирання пилу в процес збирання пилососом і розберемо їх переваги та недоліки.

Мішок: одноразовий та багаторазовий пилозбірник

Одноразовий мішок для збирання пилу це, мабуть, найкраще рішення. Після кількох прибирань заповнений мішок виймається і викидається — чисто й гігієнічно. З недоліків лише потреба витрачати гроші на нові мішки. Багаторазовий мішок має ряд недоліків: по-перше, вкрай неприємний процес спорожнення такого мішка з якого пил моментально оточує вас з усіх боків, а по-друге, поступове обростання мішка брудом. Якщо не брати це до уваги, то це найпростіше рішення. Пилосос не потрібно чистити після кожного прибирання т.к. сміття накопичується в мішок, який викидається або витрушується приблизно раз на місяць. Мішки широко поширені та проблем підібрати його під свій пристрій не виникне. Ключовим недоліком такої конструкції є залежність зниження потужності пилососа від наповненості мішка. Наше дослідження показало, що такі пилососи підійдуть практично всім. Перед прибиранням їх не потрібно готувати, а після закінчення не потрібно чистити.

Циклонний фільтр

Тут як пилозбірник використовується пластиковий контейнер. Під час роботи в ньому створюється повітряний вихор та пил під дією відцентрової сили осідає на його стінках. До недоліків циклонних фільтрів у порівнянні з мішками варто віднести необхідність його очищення після кожного прибирання, а також характерний дзвін при попаданні в нього металевих предметів, наприклад монет. У цьому такий фільтр набагато довше забезпечує початкову потужність т.к. пил не перекриває проходження повітря.

Аквафільтр

Пил під час збирання проходить через місткість з водою, де й осідає, а в процесі збирання з пилососа виходить чисте повітря злегка зволожене. З переваг можна виділити сумісність з алергіками та маленькими дітьми. До того ж такий фільтр взагалі не знижує потужність пилососа в процесі роботи. Зате недоліків у такого пилососа більше: вони зазвичай слабші за моделі з мішками і циклонним фільтром, перед збиранням у нього потрібно налити воду, а в кінці — добре вимити інакше з’явиться запах цвілі. До того ж з ним варто бути дуже обережним, щоб не розплескати воду з фільтра.

Потужність двигуна в пилососі

Тут криється один прихований нюанс. Споживана потужність і потужність всмоктування – не те саме. При цьому перший параметр зазвичай великими символами розміщується на Ці параметри не завжди взаємозалежні, тому уважно вивчайте характеристики перед покупкою Якщо у вас багато килимів та інших тканинних покриттів, потужність всмоктування у пилососа краще щоб була від 350 Вт. що портативні пилососи і роботи-пилососи зазвичай слабші за свої класичні аналоги і можуть не подужати деякі з килимів.

Насадки в комплекті

Як показує практика, найчастіше використовується звичайна класична щітка. Тому добре подумайте, чи варто переплачувати за велику кількість не зовсім потрібних комплектуючих. Можливо, буде простіше купити апарат простіше і докупити для нього потрібні вам універсальні насадки.

Довжина шнура

Чи не особливо критичний параметр т.к. Будь-який недолік довжини можна вирішити звичайним подовжувачем. Але все ж тягати за пилососом додатковий подовжувач або кілька разів перемикатися між розетками ще задоволення.

Share

Recent Posts

  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі закриють на ремонт узвіз Віталія Блажка (Марінеско): багато автобусів та трамваїв змінять маршрути

На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22