Новини партнерів

Як правильно користуватися мікрохвильовою піччю, щоб уникнути її ремонту

Мікрохвильові печі використовуються із середини минулого століття. Незважаючи на докладні інструкції виробників, користувачі постійно страждають через те, що самі не виконують умови експлуатації.

Це стало причиною появи сервіс-центрів, які займаються відновленням працездатності НВЧ печей, у тому числі ремонтних мікрохвильових печей у Києві.

Правильне встановлення мікрохвильової печі

Мікрохвильова піч – це високотехнологічний електронний прилад. Пристрій проектується для експлуатації в певних умовах, тому виробник визначає для нього конкретні правила використання, надаючи такі рекомендації:

  • Поверхня, на якій працюватиме піч, повинна бути горизонтальною, стійкою та міцною. Дотримання цієї умови допоможе уникнути падіння та знизить навантаження на деякі елементи пристрою.
  • НВЧ-прилад підключається до індивідуальної заземленої розетки. Захисне заземлення допоможе уникнути ураження користувача електричним струмом у разі короткого замикання на корпус.
  • Гарна вентиляція. Мікрохвильова піч споживає від електромережі багато енергії. Вся енергія в результаті виділяється у вигляді тепла, як корисного, що використовується для розігріву та приготування продуктів у робочій камері, так і паразитного, що виділяється на електронних компонентах та вузлах мікрохвильової печі. Розташована в погано провітрюваному місці піч НВЧ перегріватиметься, що призведе до прискореного зношування деталей, а можливо і до швидкого виходу всього пристрою в цілому.

Ще однією частою причиною звернення до сервісного центру для ремонту мікрохвильової печі є взаємний вплив один на одного різних електронних приладів. Кожен із них виділяє тепло в навколишній простір і, відповідно, нагріває предмети, розташовані по сусідству.
Наприклад, мікрохвильова піч, що стоїть на холодильнику, додатково грітиметься від його радіатора і компресора. І тепло від самої мікрохвильової печі, що виділяється в процесі приготування їжі, змусить холодильний агрегат працювати з більшим навантаженням.

Додатковим мінусом розташування печі НВЧ на холодильнику або пральної машини є вібрація, створювана електромоторами цих побутових приладів. Мікрохвильову піч краще встановити там, де вібраційні навантаження будуть мінімальні – так ви зможете помітно продовжити її життя і уникнути поломок.

Правила експлуатації НВЧ печей:

Є низка попереджень та рекомендацій, керуючись якими можна уникнути ремонту мікрохвильової печі. До них належать такі правила:

  • Не використовуйте металевий посуд або столові прилади з позолотою.
  • Не можна вмикати пристрій з порожньою або відкритою камерою.
  • У жодному разі не варто користуватися пристроєм, якщо ви побачили іскри в камері або дим, відчули запах гару або почули гул, а також якщо помітили будь-які зміни в роботі приладу. Негайно відключіть мікрохвильову піч від електромережі та викличте компетентного спеціаліста з ремонту НВЧ-печей.
  • Не розігрійте в мікрохвильовій печі консерви в металевих банках. Уникайте гріти в камері та продукти у твердій паперовій упаковці – всередині вони часто мають металізовану поверхню.
  • Не варто розігрівати яйця та будь-які покриті плівкою продукти. Можливо, це не призведе до негайного виходу печі з ладу, але точно негативно позначиться на терміні її експлуатації і зіпсує вам настрій, змусивши зайнятися непередбаченим чищенням робочої камери.

Мікрохвильову піч рекомендується містити в чистоті, регулярно очищаючи внутрішню поверхню камери вологою чистою тканиною без застосування агресивних хімічних речовин і абразивних засобів для чищення. Чітке дотримання правил експлуатації, дбайливе ставлення та акуратність допоможе вам зберегти гроші на ремонт техніки, можливо навіть неодноразово.

Share

Recent Posts

  • Новини

В Одесі не Черемушках на дереві знайшли змію

Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More

2024-11-03
  • Статті

Соцпрацівники в Одесі: які послуги надають і хто може звернутися по допомогу

Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More

2024-11-03
  • Статті

«Попереду перших»: інженерні війська України відзначають своє професійне свято

Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More

2024-11-03
  • Статті

Кому дадуть субсидію на оренду житла?

Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More

2024-11-03
  • Новини

Анекдот дня: чи став Ізя приватним детективом?

Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More

2024-11-03
  • Новини

Сьогодні День Інженерних військ, День Ракетних військ і артилерії України: свята і події 3 листопада

3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More

2024-11-03