Курс валют та валютні операції впливають на життя кожного з нас. Часто чуємо «гривня укріпилася/послабилася», «інфляція» і таке інше. На сьогодні кожен українець хоче зберегти свої гроші та розуміти, як краще їх заощадити та в якій валюті зберігати.
У кожній державі є своя національна валюта. В Україні це — гривня. За гривню на території держави можна придбати будь-який товар чи послугу. Крім національної валюти в українських банках є й іноземна. Валюта інших держав знадобиться у разі виїзду за кордон або ж для зберігання своїх заощаджень. Щоб робити обмінні операції з валютою треба знати їй ціну. Саме тому встановлюється курс валют — вартість валюти однієї країни у валютах інших країн. Саме курс валют визначає скільки гривень коштуватиме один євро чи долар. В Україні за формування курсу валют відповідає Національний Банк України. Офіційний курс нбу формується виходячи з результатів міжбанківських торгів та залежить від середніх значень угод, які було укладено.
Після того, як Національний банк України встановив офіційний курс валют, кожен український банк починає моніторити та аналізувати наскільки йому вигідно купити/продати, наприклад, долар на міжбанківському валютному ринку. Потім банк враховує свої затрати та визначає власний курс валют. Як показує практика, чим більший банк, тим вигідніше в нього купувати чи продавати валюту. Як правило, великі банки легше отримують доступ до міжбанку, а тому їхній курс валют — буде кращим за пропозиції дрібних банків.
Треба мати на увазі, що курс валют в різних банках може відрізнятися в копійках, а не в десятках гривень. Тому якщо треба обміняти невелику суму, наприклад, 500 доларів чи євро, то, не варто глибоко поринати в пошуки найвигідніших пропозицій. На такому обміні можна втратити щонайбільше 50-100 гривень. Шукати найбільш вигідні пропозиції з обміну треба в тому випадку, якщо є необхідність обміняти велику суму грошей. Здебільшого це стосується бізнесу, а не звичайних українців.
Здійснити обмін валют в Україні можна в будь-якому відділенні будь-якого банку, в обмінних пунктах, які мають спеціальну ліцензію. Зверніть увагу, що обмінюючи гроші в перерахованих пунктах обміну ви можете бути впевнені в тому, що валюта буде справжньою. Також в Україні працює чорний ринок обміну валюти, наприклад, на ринках. Їхня пропозиція з обміну більш приваблива, ніж у банках та обмінних пунктах. Але є великий ризик у виличних «мінял» отримати на руки фальшиві гроші.
Експерти рекомендують здійснювати будь-які валютні операції у тому числі обмін валют в банках або ж обмінниках, які мають ліцензію. І навіть в такому разі треба дотримуватись певних правил безпеки:
Якщо ви приїхали з-за кордону і у вас залишились монети інших країн, жоден український банк не обміняє цей дріб’язок на гривню. Навіть якщо у вас монета номіналом в 1 євро. Паперовий 1 євро банки обміняють, а монети — ні. Тому краще за все зберегти дріб’язок до наступного виїзду за кордон.
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More