Як дізнатися ступінь зносу шин при покупці не нового автомобіля

Бажаючи заощадити, багато українців купують для себе та своїх сімей автомобілі з пробігом. Щоб не потрапити в халепу і згодом не оплачувати дорогий ремонт, варто спочатку ретельно перевірити стан транспортного засобу. Експерти рекомендують насамперед дослідити генератор, геометрію кузова, двигун та ходову частину. Однак не менш важливим є перевірка шин.

Найчастіше новий автовласник змінює покришки після покупки, це дозволяє йому бути впевненим у їх якості та допомагає контролювати швидкість зношування. Проте все одно деякий час доведеться поїздити старими шинами. Від їх зчеплення з дорогою безпосередньо залежить керованість та гальмівна ефективність автомобіля, а отже, комфорт та безпека водія та пасажирів.

Перевірка покришок за пунктами

Першим логічним кроком стає огляд коліс та пошук видимих механічних пошкоджень. Якщо на шинах є здуття (грижі), тріщини, відколи протектора та інші помітні вади, такі покришки потрібно буде замінити якнайшвидше. Їздити ними не можна, це створить небезпечну аварійну ситуацію.

Чек-лист перевірки шин:

  1. Дата випуску – вона важлива, оскільки покришки мають термін придатності, він становить 5-7 років. Якщо шини старі, але виглядають добре, їх все одно не варто довго використовувати. Дата виробництва вказана на боковині кожної покришки, вона є дві цифри – номер тижня і рік. Також слід звірити дати всіх чотирьох коліс. Якщо вони не збігаються, значить колеса довелося міняти у різний час. Причиною може бути зламання авто, тому краще поставити продавцю додаткове питання.
  2. Зношування протектора – він вимірюється за допомогою лінійки або спеціального інструменту. Мінімальна глибина канавок літніх легкових шин становить 1,6 мм, а зимових – 4 мм. Однак це не означає, що потрібно допускати зношування шин настільки. Мінімальні параметри сигналізують про те, що критична ситуація і шини використовувати не можна. Також ступінь зношування можна дізнатися за допомогою індикаторів на самих колесах. Це виступи в дренажних каналах або кольорові мітки, які проступають, коли шини зношуються до певного рівня. Дуже важливо, щоб зношування було рівномірним по всій площі шини. Асиметричне стирання протектора вказує на неполадки із ключовими вузлами авто. Причиною може бути розбалансування коліс, надто агресивна манера водіння попереднього власника, неправильний тиск у шинах, порушення геометрії кузова.
  3. Сліди ремонту – наявність «латок» на протекторі або боковині цілком допустима. Однак, якщо вони займають дуже велику площу, такі шини краще не використовувати.

Якщо відбувається покупка автомобіля, який давно не використовувався, він може бути «взутий» у шини невідповідної сезонності. У такому разі колеса потрібно якнайшвидше замінити. Ігнорування правил експлуатації покришок призведе до їх швидкого зношування, а також створить аварійну обстановку на проїжджій частині.

Джерело: Інтернет-магазин шин та дисків GUMA.ua

Share

Recent Posts

  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21