Як дізнатися ступінь зносу шин при покупці не нового автомобіля

Бажаючи заощадити, багато українців купують для себе та своїх сімей автомобілі з пробігом. Щоб не потрапити в халепу і згодом не оплачувати дорогий ремонт, варто спочатку ретельно перевірити стан транспортного засобу. Експерти рекомендують насамперед дослідити генератор, геометрію кузова, двигун та ходову частину. Однак не менш важливим є перевірка шин.

Найчастіше новий автовласник змінює покришки після покупки, це дозволяє йому бути впевненим у їх якості та допомагає контролювати швидкість зношування. Проте все одно деякий час доведеться поїздити старими шинами. Від їх зчеплення з дорогою безпосередньо залежить керованість та гальмівна ефективність автомобіля, а отже, комфорт та безпека водія та пасажирів.

Перевірка покришок за пунктами

Першим логічним кроком стає огляд коліс та пошук видимих механічних пошкоджень. Якщо на шинах є здуття (грижі), тріщини, відколи протектора та інші помітні вади, такі покришки потрібно буде замінити якнайшвидше. Їздити ними не можна, це створить небезпечну аварійну ситуацію.

Чек-лист перевірки шин:

  1. Дата випуску – вона важлива, оскільки покришки мають термін придатності, він становить 5-7 років. Якщо шини старі, але виглядають добре, їх все одно не варто довго використовувати. Дата виробництва вказана на боковині кожної покришки, вона є дві цифри – номер тижня і рік. Також слід звірити дати всіх чотирьох коліс. Якщо вони не збігаються, значить колеса довелося міняти у різний час. Причиною може бути зламання авто, тому краще поставити продавцю додаткове питання.
  2. Зношування протектора – він вимірюється за допомогою лінійки або спеціального інструменту. Мінімальна глибина канавок літніх легкових шин становить 1,6 мм, а зимових – 4 мм. Однак це не означає, що потрібно допускати зношування шин настільки. Мінімальні параметри сигналізують про те, що критична ситуація і шини використовувати не можна. Також ступінь зношування можна дізнатися за допомогою індикаторів на самих колесах. Це виступи в дренажних каналах або кольорові мітки, які проступають, коли шини зношуються до певного рівня. Дуже важливо, щоб зношування було рівномірним по всій площі шини. Асиметричне стирання протектора вказує на неполадки із ключовими вузлами авто. Причиною може бути розбалансування коліс, надто агресивна манера водіння попереднього власника, неправильний тиск у шинах, порушення геометрії кузова.
  3. Сліди ремонту – наявність «латок» на протекторі або боковині цілком допустима. Однак, якщо вони займають дуже велику площу, такі шини краще не використовувати.

Якщо відбувається покупка автомобіля, який давно не використовувався, він може бути «взутий» у шини невідповідної сезонності. У такому разі колеса потрібно якнайшвидше замінити. Ігнорування правил експлуатації покришок призведе до їх швидкого зношування, а також створить аварійну обстановку на проїжджій частині.

Джерело: Інтернет-магазин шин та дисків GUMA.ua

Share

Останні статті

  • Статті

Нікіта Тітов: захисник Маріуполя про тридцять місяців у російському полоні

З російського полону повернувся захисник Маріуполя, воїн Національної гвардії України балтянин Нікіта Тітов. Коли він… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

626 років Саврані: наварили борщу та відсвяткували донатами на ЗСУ

Саврань — столиця лісової перлини Одещини — ташується в межиріччі річок Савранки та Південного Бугу.… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Чи будуть в Одесі зносити пам’ятник Пушкіну: відповідь мерії (відео)

В Одеській ОВА розпорядилися знести пам’ятник Олександру Пушкіну на Приморському бульварі. Але муніципальна влада не… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Суп, по-східному і десерт із медом: три ненудних рецепти страв із рису

Незвичайні та ненудні страви з рису: рис з яйцем, суп-пюре або цукерки підготувало «Одеське життя»… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Деяким українцям заборонили користуватися Telegram: кому і чому

Держслужбовцям і військовим в Україні заборонили користуватися Телеграмом на службових пристроях. Таке рішення ухвалив Національний… Читати далі

2024-09-20