Новини партнерів

Домашня сауна: чи варто будувати парну у будинку?

Домашня сауна – мрія кожного любителя парної. Мати можливість відвідувати парну, розслаблятися та покращувати здоров'я у будь-який час, що може бути привабливішим? Хороша новина: збудувати сауну будинку, за наявності достатньої кількості місця, можна. Однак це складний і трудомісткий процес, який вимагатиме особливої підготовки.

Підготовка до будівництва: що потрібно врахувати

Домашні сауни стають все популярнішими, надаючи можливість насолоджуватися відпочинком та турботою про здоров’я прямо у себе вдома. Якщо ви вирішили створити затишну парну, спочатку потрібно вибрати для неї місце, потім визначитися з типом лазні, і тільки потім купувати все для сауни.

Вибір місця

Якщо ви є власником приватного будинку і маєте можливість побудувати сауну на ділянці, то місце краще вибрати осторонь центральної частини двору. Відвідування парної – інтимний процес, тому краще обгородити цю частину ділянки або хоча б розмістити лазню у розі двору.

Сучасні технології дозволяють мати власну парну навіть якщо ви живете у квартирі. Для цього було створено компактні інфрачервоні сауни, які підключаються до електромережі та легко можуть встановлюватись в окремій кімнаті.

Тип сауни

При встановленні сауни всередині варіантів немає, підійде лише інфрачервона сауна. Однак зовнішня установка дозволяє вибирати будь-які варіанти.

  1. Класична лазня. Це традиційний варіант парної, яка відрізняється помірною температурою та вологістю близько 40%.
  2. Фінська сауна. Лазня з температурою до 100 градусів та мінімальною вологістю.
  3. Хамам. Комфортна лазня з невисокою температурою (до 40 градусів) та вологістю до 80 градусів.

Також є римські та тайські сауни, але вони менш поширені в наших регіонах.

Тип печі

Вибрали тип парної, тепер потрібно вибрати піч. Це головний елемент, від якого залежить температура, швидкість прогріву та комфорт у приміщенні. У домашніх саунах зазвичай ставлять електричну піч, оскільки вона компактна, зручна у використанні та безпечна. Пекти підключається до електромережі та забезпечує швидке прогрівання приміщення. Крім того, вона не вимагає особливого догляду та регулярного чищення.

Матеріали обробки

Для внутрішнього оздоблення сауни рекомендується використовувати натуральні матеріали, такі як осика, ялина або кедр. Ці породи деревини мають аромат і природні властивості, сприяють створенню здорового клімату всередині сауни. Однак для турецької лазні (хамаму) підійде лише керамічна плитка. Через високу вологість будь-який інший матеріал швидко зіпсується.

Вентиляція та безпека

Забезпечте гарну вентиляцію в сауні, щоб забезпечити доступ свіжого повітря до приміщення. Також не забувайте про заходи щодо безпеки, такі як встановлення захисних огорож, запобіжників та пожежної сигналізації.

Обладнання парної

Для комфортного перебування в парній знадобляться лавки, підголівники, ковшики, бочки з водою та додаткові аксесуари, які залежать від вибраного сауни.

Це лише приблизний план робіт для тих, хто мріє про домашню парну. Однак він може допомогти підготуватися до будівництва.

Share

Recent Posts

  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22