Програма «єВідновлення» — державна ініціатива, спрямована на надання компенсації громадянам України за пошкоджене чи зруйноване житло внаслідок бойових дій. Розглянемо, як вона працює, куди звертатися, хто може отримати допомогу та в яких випадках її надання неможливе.
Програма передбачає надання фінансової компенсації за два типи житла:
Процес отримання компенсації виглядає так:
! Органи місцевого самоврядування також мають програми відновлення, які передбачають заміну вікон та дверей.
— Зробивши часткове прибирання, ви можете позбутися ушкоджень, яких зазнало ваше майно, і не отримати за це компенсацію. Тому спочатку мають працювати комісії для повної фіксації. Можна прибрати скло, але значні пошкодження краще не чіпати, – радить Надія Швець, секретар комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій.
Важливо: реєстрація права власності після 2013 року є обов’язковою умовою. Якщо документи старі або втрачені, їх необхідно відновити через БТІ чи агентства з приватизації.
— Краще перереєструвати своє право власності, не чекаючи прильоту. Ви можете звернутися до державних реєстраторів. У випадку якщо ваше майно постраждало, а документи не в порядку — треба звернутися до КП «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» за адресою вул. Троїцька, 25. Тел.: (048) 737-80-55, – підкреслила Надія Швець.
ВАЖЛИВО: програма Одеської міської ради допомагає власникам пошкодженого майна в питаннях оформлення документів у пришвидшеному форматі та безкоштовно. Після того як документи будуть затверджені — можна розраховувати на компенсацію. Але, зверніть увагу, це не стосується повністю знищеного майна.
Кошти можна витратити на придбання будівельних матеріалів чи замовлення ремонтних послуг. Якщо комісія призначить виплату від 200 тисяч гривень, її буде розділено на дві частини. Під час першої виплати ви отримаєте 70% суми, решту — під час другої. Щоб отримати другу виплату, знадобиться подати звіт про проміжні роботи та куплені матеріали в застосунку Дія.
— Нині є проблеми в роботі реєстру пошкодженого та знищеного майна. Зараз дуже багато заяв, але одночасно в обробку можна брати лише до 80 звернень. Ми вже доносили цю інформацію до Міністерства інфраструктури, вони обіцяли якось розв’язати проблему. У вересні гроші отримали ті, хто постраждав у березні та квітні. Наступний транш ми очікуємо наприкінці грудня, — відзначила секретарка комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій.
Програма «єВідновлення» — це реальна можливість для громадян України отримати компенсацію за пошкоджене або зруйноване житло. Важливо мати необхідні документи, вчасно зафіксувати пошкодження та подати заявку через «Дію» або ЦНАП. У випадках проблем із документами звертайтеся до спеціалістів БТІ чи органів місцевої влади для їх відновлення. Дотримання цих кроків допоможе вам отримати необхідну допомогу для відновлення вашого житла та повернення до нормального життя.
З міркувань безпеки оператори енергосистеми України тимчасово обмежують обсяг інформації, яку розповсюджують про стан енергосистеми.… Read More
В Одеському зоопарку до зимових свят підготували тематичні фотозони для відвідувачів. Гостей також запрошують помилуватися… Read More
В Одесі стартує нова програма підвищення енергоефективності житлового фонду. Про це повідомив міський голова Геннадій… Read More
Поруч з Привозом, на перехресті Пантелеймонівської та Европейської, зазеленів справжній ліс. Усі чотири кути виглядають… Read More
За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у п'ятницю, 20 грудня 2024 року, в… Read More
«Під час тривоги – не ризикуємо, не відправляємо дітей до шкіл та дитсадків, перебуваємо в… Read More