Після ракетних ударів, що почастішали останнім часом, по Одесі та Одеській області в Одеській обласній військовій адміністрації (ОВА) вважали за потрібне нагадати місцевим жителям про правила поведінки під час повітряної тривоги.
Відповідние відеозвернення опубліковано сьогодні, 19 липня, на сторінці ОВА у Facebook.
Як повідомляють в ОВА, проаналізувавши наслідки ракетних ударів по Одесі та області, з’ясувалося, що люди, які дотримувалися відповідних правил поведінки під час сигналу повітряної тривоги, залишилися живими.
«Але, на жаль, багато хто досі продовжує ігнорувати загрозу і нехтувати попередженнями і не реагує на сигнал повітряної тривоги. Тому у зв’язку зі збільшенням ракетних ударів по житлових кварталах та об’єктах критичної інфраструктури, Одеська обласна військова адміністрація звертається до вас з проханням дотримуватись правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога». Особливо у місцях скупчення людей»,
– йдеться у повідомленні.
Також в ОВА нагадують, що після сигналу тривоги необхідно рухатися «в протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів» і в жодному разі не залишатися у приміщеннях, особливо на верхніх поверхах, у торгових центрах та інших місцях масового скупчення людей.
Крім того, керівництву як великих ТЦ, так і мережевих супермаркетів та інших підприємств, що надають послуги населенню, рекомендовано неухильно дотримуватись наказу «Про деякі питання цивільного захисту населення в умовах правового режиму військового стану», а саме – припиняти роботу під час сигналу повітряної тривоги. В ОВА зазначають, що сьогодні трапляються поодинокі випадки невиконання вимог зазначеного наказу суб’єктами господарювання.
Також керівництву торгових центрів рекомендовано стежити за тим, щоб при тривозі відвідувачі могли проїхати у найближче укриття, на відстань не менше 150 метрів від будівлі, а не юрмилися біля входу (як це, зазначимо, можна спостерігати повсюдно).
Водночас жителі Одеси та області залишили під цією публікацією дуже показові коментарі.
Так, багато хто наголошує, що при всьому бажанні пройти в притулок, йти людям просто нікуди. Наводимо деякі з них:
Повісили оголошення про два бомбосховища, щоб до них дійти треба щонайменше 30 хвилин і йти між висотками (вигнали з магазину, навколо будинку) і де йти?
Де ці укриття? У нас у райцентрі пропонують підвали установ, без вентиляції, без другого виходу, тобто, братські могили. Велике спасибі, «подбали»;
Мені «подобаються» ці вказівки ховатись. А що робити, якщо у п’ятиповерхівці немає бомбосховища, а до найближчого 15 хвилин бігти? Залишається в коридорі ховатися, а що воно допоможе при прямому влученні?
А куди йти? У приміщенні не можна – завалить, на вулиці не можна – уламки, бомбосховищ немає. Дуже цікаво. Як не ігнорувати тривогу? Ось що робити???
А що робити вночі, у комендантську годину? Спальний район, до бомбосховища два кілометри. Поясніть, будь ласка!
Куди ховатися? У більшості громад немає жодних укриттів, і ніхто нічого не робить!
Поради хороші, але більшість будинків навіть не мають підземних паркінгів, які можна було б використовувати як сховища. Водночас мало де є відкрите місце, де поряд не стояли б удома. Залишається використовувати лише правило двох стін.
У відповідь в ОВА представили цікаву карту сховищ по Одесі.
Але наскільки ця мапа відповідає дійсності? Наразі це намагається з’ясувати «Одеське життя» – наш кореспондент готує відповідний матеріал.
Слідкуйте за нашими публікаціями.
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More