Статті

ПОГ: непроста та цікава робота у поліцейських Ренійської громади

Нарешті поліцейські офіцери Ренійської громади взяли мене, журналіста, у рейд! Машини з мигалками ось уже більше року ходять по вулицях міста та сіл, і сьогодні я дізнаюся, куди вони вічно поспішають. Адже краще один раз побачити.

Проект «Поліцейський офіцер громади» – це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду офіцером, який не лише працюватиме на території цієї громади, а й мешкатиме там.

Перевірки власників зброї

— У Ренійській громаді близько семисот власників зброї, які мають майже півтори тисячі стволів, і кожного з них раз на три роки ми зобов’язані перевірити щодо правильного зберігання зброї, — розповідає про перше завдання дня майор Григорій Лунгу.

Поки ми їдемо за місто, де у дачному будиночку живе один із власників ствола, офіцери розповідають про те, що в період воєнного стану питанням зберігання зброї цивільними особами приділяється особлива увага. Перевірки проводяться і позапланові, якщо надходить сигнал про те, що хтось зберігає зброю поза сейфом. За порушення цього правила вже вилучили дві одиниці зброї за останній місяць у селах Орлівка та Новосільське.

Провідавши мисливця, який дуже привітно зустрів правоохоронців, їдемо на трасу Рені – Ізмаїл, де постійно скупчуються фури, що прибувають у порт Рені.

Контроль за рухом вантажних автомобілів

Ось один із водіїв примудрився заїхати до міста, хоча бачив знак «Рух вантажних автомобілів заборонено» і припаркувався біля заправки. Водій розводить руками, показує поліціянтам навігатор, який вів його на Дунайську вулицю.

— Так, на цій вулиці знаходиться офіс Ренійського порту, але вам треба на прохідну, — терпляче пояснює майор Лунгу водієві, який вперше приїхав до Рені. — Якщо ваша черга на вивантаження не підійшла, слідуйте на паркування.

— У перші місяці великої війни ситуація навколо Рені була набагато гіршою, ніж сьогодні, — розповідає капітан Іван Кіреу. — Бувало, на трасі ми працювали по вісім годин, аби «розрулити» обстановку. Зараз більшість водіїв вже знають ситуацію, поводяться правильно.

Перевіривши розташування фур, зробивши усне зауваження кільком порушникам, повертаємося до міста – сьогодні треба встигнути відвідати кілька неблагополучних сімей.

Цукерки дітям із неблагополучних сімей

Машина пригальмовує біля магазину – треба, кажуть, купити цукерок та печива. Виявляється, ренійські ПОГи (поліцейські офіцери громади) завели правило не входити до будинку, де живуть діти, без гостинців. Зарплата у офіцерів гідна, і витратити її частину на солодощі для дітей для офіцерів — справа честі.

Підхопивши дорогою дівчат із міського відділу освіти та соціальних працівників, їдемо на околицю міста.

— Кілька місяців тому ми відвідували цю багатодітну сім’ю, — розповідає майор Шаповалов. – Приїхали тоді з медиком, бо один із шести дітей температурив. Того дня наймолодшій — рік виповнився, а батьки про це, уявіть, забули. Я не витримав, кажу: «За три години приїду – щоб у холодильнику були апельсини, яблука, молочка та інше. Пічку натопити, дівчаток причесати! Медпрацівник шепоче мені: «І ви справді будете їх перевіряти?» Звісно! Увечері приїхав – піч розтоплена, дівчатка зачесані та святковий набір продуктів куплено.

— Ми дуже раді, коли поліцейські офіцери громади мають можливість нас супроводжувати, — розповідає соцпрацівниця Олена Ботика. – Адже у неблагополучних сім’ях, де є випадки домашнього насильства, нерідко загрожують і нам: замахуються, сваряться. А коли офіцери поряд, ми спокійні.

Перевантаженість автомобілями біля дитячого комплексу

Відвідавши кілька сімей, їдемо до дитячого спортивно-ігрового комплексу просто неба. Тут постійно накопичуються легкові авто, і в поліціянтів холоне кров у жилах, коли, буває, на дорогу вискакує дитина.

— Ми вийшли до міськради з ініціативою встановити у двох місцях знаки «Стоянку заборонено», а також обмежувачі швидкості, які в народі називають «лежачими поліцейськими», і скоро це буде зроблено, — розповідає капітан Іван Кіреу. – Також розробили новий план встановлення дорожніх знаків. Вже багато років цьому питанню не приділяли уваги, деякі знаки на вулицях міста зникли, що створює аварійну небезпеку. У Рені багато переселенців, багато транспорту – і треба чітко впорядкувати його рух.

Оскільки план розроблено та на виконкомі затверджено, депутати Ренійської міськради виділили 1,3 мільйона гривень на його реалізацію.

— Наше завдання – профілактика правопорушень, травматизму, ДТП, – розповідає Іван Кіреу. – На відміну від поліції, у нас немає планових показників, ми не звітуємо про розкриття злочинів, кількість рейдів тощо. Показник якості нашої роботи – це довіра населення.

— Ми завжди серед людей, — каже майор Шаповалов. — Громада купила нам нові машини, у баках завжди є бензин, ми дуже мобільні та всім жителям роздаємо номери своїх телефонів.

Півдня пролетіли непомітно. Ми попрощалися з поліціянтами — вони мали виїжджати до сіл, мешканці яких того дня відзначали храмове свято. Завдання ПОГів – бути присутнім на масових заходах. А ще (в умовах дефіциту кадрів у поліції) офіцерів нерідко залучають на допомогу патрулям служби «102» та оперативно-слідчим групам, які виїжджають на місце злочину. Час воєнний – скрізь треба встигнути.

Читайте також:

Share
Антонина Бондарева

Училась в Киевском национальном университете им. Т.Г. Шевченко, однако настоящим университетом для меня стала районная газета «Ренийский вестник». Исколесила все Придунавье, 14 лет работая собкором газеты «Одесские известия». В последние 7 лет увлечена созданием видеорепортажей (ютуб-канал «Новости Рени»). Сотрудничество с редакцией газеты «Одесская жизнь» для меня – это возможность рассказать, насколько интересен южный регион Одесчины, где живут и работают уникальные люди

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16