Ми вважаємо себе розумнішими за тварин, однак у них на цей рахунок інша думка. Наші домашні улюбленці навчилися відмінно маніпулювати нами, до того ж здатні на це не тільки собаки і кішки, а й навіть пташки і гризуни. Як же розпізнати маніпуляції і чи варто позбавляти улюбленців цього маленького задоволення?
Кішки живуть поруч із людиною не одну тисячу років і за цей час навчилися нами керувати. Вони вважають нас чимось на кшталт великої кішки, яка з незрозумілих причин не обросла шерстю і яку легко обвести навколо пальця, точніше, хвоста.
Кішки зазвичай налагоджують із власниками тісний емоційний зв’язок. Головна їхня зброя – це звуки, і для спілкування з людиною кішки використовують набагато більше різноманітних звуків, ніж із родичами. Ба більше, вони знають, звуки якої тональності впливають на наш слух – це муркотіння, нявкання, бурчання і короткі гортанні звуки. Причому кішки безпомилково визначають, який саме звук потрібно видати, щоб людина виконала те, що їм потрібно.
Читайте також: Лікування за допомогою кішок: як працює фелінотерапія
Найчастіше кішки вибирають нявкання, яке дуже схоже на плач дитини, розуміючи, що людині важко ігнорувати цей звук. І ми підсвідомо асоціюємо вихованця з дитиною, відчуваючи потребу виконати її бажання. Крім того, кішки можуть видавати вібруючі звуки одночасно на високих і низьких частотах і навіть керувати звуками, якщо знають, що це викличе потрібну реакцію людини. До речі, коли кішка треться об наші ноги, вона мітить нас, щоб усі знали: ви – її власність.
Собаки здатні маніпулювати людиною не гірше за кішок, і людина глибоко помиляється, якщо вважає себе господарем становища. Щоправда, на відміну від котів, собаки використовують не звуки, а міміку.
Достовірно відомо, що собаки відчувають наші слабкі місця і навмисне наслідують людську поведінку. Зверніть увагу, коли господаря немає поруч, собака обирає з-поміж оточуючих найчуйнішого члена сім’ї і дивиться на нього так жалібно, як тільки можливо. Зазвичай людина не витримує і робить те, що хоче собака, – дає їй ласощі або йде з нею гуляти.
Міміка собак різноманітніша, коли вони знають, що на них дивляться. Наприклад, у притулках швидше знаходять господарів саме ті собаки, які вміють використовувати різні вирази морди й очей. Люди дуже чутливі до вселенського смутку в собачих очах, і собаки про це прекрасно знають.
Маніпулювати людиною навчилися навіть птахи та гризуни. Папуга, який сидить на одній лапці, позіхає, потягується і дивиться, нахиливши голову і прикривши око, явно хоче сподобатися оточуючим. Він знає, що отримає за це ласощі й увагу.
У гризунів дуже розвинена схильність до альтруїзму та емпатії (здатність відчути і зрозуміти емоції інших). Домашні щури вміють використовувати звуки і рухи, щоб умовити господаря погратися. Для цього вони можуть наближатися і віддалятися від людини, немов грають у догонялки.
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More