Електронна петиція — це прямий спосіб достукатися до української влади, вирішити безліч внутрішніх питань серед громадян. Особливо під час повномасштабної війни. Петицію може подати кожний українець. Як це зробити, ми зараз вам і розповімо.
Петиція — це письмова форма колективного звернення до уряду, щоб:
Щоб звернення було прийнято, петицію потрібно закріпити підписами тих, хто згоден із висунутою у ній пропозицією. Що більше підписів, то краще. У такий спосіб можна вплинути на дії державної влади. В Україні механізм подання петицій та феномен петиції набув свого значення із незалежністю.
Електронна петиція це теж звернення громадян до органів влади, але тільки через електронні ресурси. Така форма зараз є дуже популярною в Україні. Реєстрація петиції відбувається миттєво і нам не потрібно витрачати час на оформлення документів, бігати та збирати підписи людей на підтримку. Достатньо зайти на сайт Електронних петицій, залишити своє звернення або проголосувати за висунуте.
У законі «Про звернення громадян» сказано, що право на індивідуальні або колективні письмові звернення до органів державної влади має кожен громадянин України. Це можна робити навіть під час воєнного стану.
Є певні вимоги до того, як створити електронну петицію. Ці вимоги до електронних петицій просить дотримуватись закон України «Про звернення громадян».
Питання, яке ви хочете підняти в петиції, має стосуватися повноважень обраної державної структури — Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, обласної, районної чи міської адміністрації.
Зрозумілою мовою викладіть суть звернення — на що ви хочете завітати або що запропонувати і хто вам може допомогти. Будь-яка петиція не повинна будуватися на інформації, яка може зашкодити громадянам України або призвести до розколу держави, зазіхати на права та свободу людини. Одна петиція має торкатися одного питання.
При можливості додайте до звернення фото та іншу подібну інформацію або докази. Також можете вказати свою фактичну адресу проживання.
Обов’язково перевірте адресу своєї електронної пошти – без неї ви не зможете подати петицію. І вкажіть дані автора чи ініціатора звернення. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор.
Електронна петиція до влади може бути подана на декількох ресурсах:
Електронна петиція публікується на будь-якому державному порталі протягом двох робочих днів із дня її відправлення. Звернення, яке не відповідає нормам, повертають автору. Якщо петиція була адресована Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів, її розглядають за умови збору не менше 25000 підписів протягом трьох місяців. Якщо ви подали петицію до територіальних органів, то кількість голосів залежить від кількості мешканців міста, району чи населеного пункту:
При наборі достатньої кількості голосів петицію відправляють на розгляд. На вашу електронну пошту має прийти інформація про розгляд та відповідь на звернення.
В Одесі продовжать капітальний ремонт гімназії № 5, яка розташована на вулиці Олексія Ватадурського (колишня… Read More
За останні півроку в Одесі значно впали ціни на оренду житла. І хоча оренда квартири… Read More
У четвер, 3 квітня 2025 року, розпочалася 1135-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У четвер, 3 квітня 2025 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
В Одесі триває підготовка до нового курортного сезону. Цього року влада планує відкрити для відпочивальників… Read More
В Одесі затримали російського агента, який виготовляв саморобні вибухові пристрої для терактів в Україні. Одну… Read More