Головні теми: Найбільші нафтовидобувні країни домовилися влітку збільшити видобуток, щоб уповільнити зростання вартості енергії. НАТО: «Це довга війна».
Немає санкцій проти патріарха Кирила завдяки захисту Орбана
Москва контролює 20% України
Розвідка США: Путін, оперований у квітні, хворий.
Близько 15 мільйонів українців залишити свої будинки внаслідок війни
100 днів, які змінили світ, обидві сторони змінили свої військові цілі на цьому шляху. На Заході те ж саме
Австрія має готуватися до справжньої кризи
Близько чотирьох мільярдів євро у патріарха Кирила не будуть заморожені, через Орбана. Україна чекає на визнання від Європи. Російська петля затягується на Донбасі
«Кондитерські вироби – це теж їжа, тому ми продовжуємо виробляти їх у Росії» хоча росіяни і знищили в Україні одну з фабрик американського виробника шоколаду, печива та кондитерських виробів Mondelez. Військовий вантаж з Австралії в Україну не перевірили в аеропорту Ірландії – журналісти вимагають розслідування. Переміг Володимир Путін чи Захід?»
The Independent пише, що «цьому екстраординарному та разючому конфлікту, що змінив сучасну історію, не видно жодних ознак кінця», додавши, що Кремль сподівається на перемогу на Донбасі, щоб дозволити Володимиру Путіну заявити про свою перемогу.
«Українці дивляться на довгу битву вперед після 100 днів жорстокої, кривавої битви» – такий заголовок головного матеріалу.
Бомби та кулі беруть смертельну та виліковують багатьох інших. Будинки палають; Сім’ї розриваються на шматки, і Невіни страждають. Через сто днів після війни в Україні різанина триває, але лише поля вбивства змінилися. Цей незвичайний і дивовижний конфлікт, який змінює сучасну історію, не виявляє жодних ознак закінчення. Зараз конфлікт зосереджений на Донбасі.
Найбільші нафтовидобувні країни домовилися влітку збільшити видобуток, щоб уповільнити зростання вартості енергії, повідомляє «Financial Times». У документі йдеться, що Саудівська Аравія та ОАЕ — два найвпливовіші члени ОПЕК — відповідатимуть за більшу частину цього збільшення після того, як уряд Саудівської Аравії «поступився тиску США», щоб не допустити, щоб зростання цін завдало збитків глобальному економічному зростанню.
«The Guardian» висвітлює війну в Україні на своїй першій шпальті – конфлікту виповнюється 100 днів. «Спустошення та непокора. 100 днів війни в Україні, яка змінює Європу»
Як розгорталося російське вторгнення, від відчайдушної боротьби за Маріуполь до економічних потрясінь у всьому світі. Розмірковуючи про це, газета повідомляє, що початок війни у лютому ознаменувала кінець трьох десятиліть світу між найбільшими державами Європи.
У ньому йдеться, що це також поклало кінець ідеї про те, що торгівля та процвітання можуть розчинити старе європейське суперництво, що доступ до айфонів, інстаграми та меблів з ІКЕА може охолодити шовіністичні імпульси, що живили століття кривавої історії.
Італія. «Il Fatto Quotidiano» – НАТО: «Це довга війна», Київ: «Путін забрав 20% України». Столтенберг знову заморожує переговори. Росіяни наступають та готують референдум у липні в захоплених районах, BOJO* відправляє ракети середня дальністю, а Байден дрони
BOJO* – Борис Джонсон
«Corriere della Sera» – «Москва контролює 20% України» – «Нові санкції, але ЄС виключає патріарха Кирила. Агент США: Путін лікується від пухлини»
“Погодилися на лінію Орбана про релігійного діяча поза чорним списком. Нафта, ОПЕК збільшує видобуток”
«La Stampa» – «У Путіна рак».
Перша шпальта: “100 днів війни” – La Repubblica
“Зеленський: “Російські окупують п’яту частину країни”.
Розвідка США: Путін, оперований у квітні, хворий.
ЄС приймає санкції щодо нафти, Орбан рятує Кирила
Іспанія. «La Vanguardia» – Війні в Україні виповнюється сто днів, а розв’язання конфлікту не видно. Близько 15 мільйонів українців були змушені залишити свої будинки внаслідок бойових дій.
Австрія. «Salzburger Nachrichten» – Колонка: «100 днів, які змінили наш світ»
Україна прокинулася від війни 24 лютого. З того часу російська атака торкнулася всіх регіонів світу.
Проросійські сепаратисти роками воюють на сході України, а Крим уже багато років окуповано з порушенням міжнародного права. Протягом кількох місяців російські війська загрозливо формувалися довкола кордону з Україною. І все ж таки світ був здивований, коли 24 лютого Володимир Путін направив свої танки у бік Києва. Важко було повірити, що у Європі була ще одна агресивна війна. Тепер він триває 100 днів.
Хоч як хоробро і несподівано успішно оборонялася б Україна, її втрати величезні. Втікали понад 6,8 мільйона людей. За офіційними даними ООН, загинуло понад 4000 мирних жителів, оцінки у багато разів вищі. Міста та села зруйновані російськими бомбами. Економічно Україна перебуває на землі.
Країна ще довго страждатиме від наслідків цієї війни, кінця якої не видно. Але решта світу також відчуває наслідки. Навіть сама агресор – Росія.
Країну залишили не лише міжнародні компанії, а й російські спеціалісти. Санкції скорочують грошові потоки в Росію та створюють вузькі місця у важливих технологіях. Росія отримує частину його у Китаї – і цим ставить себе у нову залежність із невизначеними наслідками.
Довгострокові наслідки цієї війни для міжнародного порядку також незрозумілі. На даний момент ясно одне: США набули більшого значення в Європі. НАТО сильніше, ніж будь-коли. Путін досяг прямо протилежного тому, чого хотів.
Посилення НАТО йде пліч-о-пліч з дивною тенденцією: переозброєння, збільшення військових бюджетів та експорт озброєнь стають консенсусом не лише в США, а й у Європі. Дебати про довгострокові наслідки цієї політики часто ігноруються через невідкладність ситуації. У ЄС війна, з одного боку, сприяла згуртуванню, а й коштувала альянсів.
Проросійський курс Віктора Орбана зруйнував вісь на Польщу і навіть єдність усієї Вишеградської групи. У майбутньому це буде нестачею для Будапешта, але перевагою для проєвропейських сил у ЄС. Здебільшого війна в Україні не має такого прямого політичного впливу.
Проте економічні наслідки торкнулися майже всіх у вигляді підвищення цін на енергоносії та продукти харчування. Для багатьох країн, де навіть один прийом їжі в день не є даністю, вони можуть бути такими ж смертоносними, як і сама війна.
«Vorarlberger Nachrichten» – «Україна та коронавірус вимагають рішень бізнесу та політики»
Крістоф Бадельт, один з найвідоміших і найвидатніших економістів Австрії, був гостем на 4-му бізнес-саміті у четвер, який цього разу проходив під назвою «Стійке мислення та дія».
В обговореннях з ООН він проаналізував загальну економічну ситуацію, інфляцію та те, як економіка та держава можуть і мають із цим боротися. «Особисто я вважаю, що ми маємо готуватися до справжньої кризи», — каже Бадельт про поточну тему номер один, газову кризу. Він не вірить, що ми можемо отримати достатньо газу в іншому місці, щоб продовжувати як раніше.
Данія. «Morgenavisen Jyllands-Posten» – «100 днів війни: все пішло не так, як очікувалося»
Світ став іншим після 100 днів війни в Україні, де Росія швидко застрягла, коли Україні люто протистояла. Обидві сторони змінили свої військові цілі на цьому шляху. На Заході те ж саме.
Підпис під фото: Через 100 днів війна в Україні сконцентрувалася у районі Донбасу на сході. Хлопчик сидить біля руїн зруйнованого будинку у місті Краматорську.
Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «100-денна українська війна:Дмитро Вачедін постійно дивиться російську пропаганду. Коли кажуть гармати: нові обіцянки, старі проблеми
«Орбан запобігає санкціям проти путінського патріарха»
ЄС знову підпорядковується вимогам прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Через свій опір патріарх Російської православної церкви Кирило було виключено зі списку санкцій проти Росії. Це відкриває шлях для ухвалення шостого пакету санкцій проти Росії, заявили дипломати у четвер у Брюсселі. Орбан вже заявляв, що спочатку на його країну не вплине нафтове ембарго ЄС, яке також є частиною пакету заходів.
Кирило підтримує військову політику глави Кремля Володимира Путіна. Принцу церкви слід заборонити виїзд до ЄС. Крім того, його активи мають бути заморожені на західних рахунках, які, як стверджується, становлять близько чотирьох мільярдів євро. Патріархат заперечує суму.
«FAZ». Колонка справа: «За що ми голосуємо?»
Надзвичайні ситуації можуть вимагати надзвичайних заходів.
Без агресивної війни Росії проти України, навряд чи комусь спало б на думку покінчити з недофінансуванням бундесверу. Не дивно, що про військову службу, яка була призупинена під час канцлерства Меркель, знову заговорили.
Немає сумнівів: кожне зобов’язання має бути виправданим. Однак можливість проходження військового обов’язку для чоловіків прямо передбачена в Основному законі. Як і у випадку з обладнанням бундесверу, політики повинні вказати, що повинні робити збройні сили, і який персонал та матеріали для цього будуть потрібні.
Хіба високотехнологічним збройним силам не вистачає солдатів для виконання своєї місії у Німеччині та світі? Призов до армії є значним вторгненням у життя і вимагає зусиль. Якщо його не можна влаштувати розумним і справедливим чином, слід розглянути можливість обов’язкової служби (для всіх?). Що примітно, німці, давно розпещені світом, схоже, не проти такої ідеї. Безперечно, це буде не лише організаційний поворотний момент.
Ось чому багато хто не хоче виходити з-під теплої ковдри. Ви справді можете виграти вибори з цим?
Ухилення і звинувачення в безпеці, звичайно, самі по собі символічні в даний час. Часто легковажна фраза про те, що наша свобода і наше процвітання аж ніяк не самоочевидні, набула злободенного значення. Українці борються за те, щоб жити – як хочуть. Питання, що наша країна стоїть для нас, також виникає для кожного німця.
За що ми виступаємо? Що ми робимо? Тільки за твердого «Ні» борг перед нашою країною не дає уникнути цих питань. Звичайно, якщо ви не бажаєте брати на себе жодних зобов’язань, ви не можете притягти до відповідальності своїх дітей. Але він також має нести наслідки. І вони можуть бути фатальними.
Колонка: «Україна чекає на визнання від Європи»
Під час свого візиту до Бундестагу голова українського парламенту Руслан Стефанщук підтвердив своє побажання, щоб його країна якнайшвидше отримала статус кандидата на вступ до ЄС. «Українці чекають на визнання Європи». Мета України – вступ до ЄС. «Ми знаємо, що нам ще багато чого належить зробити для цього», — запевнив Стефанщук. “Наше прагнення до свободи та європейських цінностей дало нам сили для боротьби. Україна не хоче бути “російською колонією” чи “буферною зоною”.
«Neue Westfälische» – «100 днів Української війни»
Вже 100 днів українці живуть зі смертю та насиллям. Як довго триває війна Росії проти України? Мільйони покинули свої домівки, багато дітей не знають, чи побачать ще коли-небудь своїх батьків.
Президент Росії Путін своєю загарбницькою війною змінив увесь світ. У четвер ЄС ухвалив вже шостий пакет санкцій. Однак через опір Угорщини Євросоюз вирішив поки що не вводити санкції проти лідера Російської православної церкви патріарха Кирила. Це ще більше розділяє Угорщину
Франція «Le Figaro» – «Через 100 днів російська петля затягується на Донбасі»
Після поразки Росії під Києвом та Харковом та низки зловживань, залишених його армією, Володимир Путін зосередив військові зусилля на сході та півдні України, де вирує війна.
Наступ Володимира Путіна, який мав тривати кілька днів, обезголовити український уряд у Києві та демілітаризувати країну, швидко захлинувся на Півночі. Володимир Зеленський кинув виклик кремлівському лідерові, відмовившись тікати зі столиці.
Україна вже виграла комунікаційну війну та отримала зброю на Заході. Дещо більш ніж за місяць вона відтіснила російські війська на північ від столиці і виявила масштаби різанини, вчиненої росіянами. Українські сили зараз перебувають під обстрілом російської армії на Донбасі, де кліщі поступово стуляються з ними.
У вівторок внаслідок обстрілу російською артилерією вперше загинули мирні жителі у Слов’янську, одному із двох великих міст Донбасу, які досі утримуються українськими військами.
Чехія. «Hospodarske Noviny» – «Кондитерські вироби – це теж їжа, тому ми продовжуємо виробляти їх у Росії».
Росіяни знищили в Україні одну з фабрик американського виробника шоколаду, печива та кондитерських виробів Mondelez. У цьому компанія продовжує виробляти кондитерські вироби у Росії. “Ми припинили всі інвестиції, ми припинили спонсорство в Росії, у нас немає маркетингової діяльності в країні, але виробництво залишається, тому що це виробництво продуктів харчування, потрібні саме упаковані продукти”, – каже Івана Тумова в інтерв’ю HN , вона веде Mondelez у Чехії, Словаччині та Угорщині.
«У нас у Росії 2,5 тисячі співробітників, яких ми теж не можемо звільнити одразу. У нас є ланцюжок поставок, який залежить від нас.» Але припинення виробництва кондитерських виробів у Росії не викличе голоду…» Якщо у конфлікті будуть подальші розвороти, ми можемо зробити подальші кроки», — каже Тумова.
Ірландія. «Irish Examiner» – «Військовий вантаж в Україну не перевіряли у Шенноні*»
Міністерство транспорту визнало, що воно не перевіряло, чи віз літак, що приземлився в Шенноні, важку артилерію, незважаючи на фотографії завантаження зброї в Австралії.
Транспортний літак Ан-124 приземлився в Шенноні 7 травня, вилетівши з Австралії через Японію, США та Канаду. Він залишався в Шенноні на ніч перед від’їздом до Жешува в Польщі.
Для перевезення будь-якої зброї потрібне звільнення відповідно до Постанов про повітряну навігацію (перевезення військового спорядження, зброї та небезпечних вантажів). Такі винятки досить поширені: 229 рейсів, які приземлилися або злетіли в Шенноні в 2021 році, були надані молодшому міністру транспорту Хільдегарді Нотон у двох парламентських питаннях від Брайана Стенлі із Sinn Féin та Independent TD Кетрін Конноллі. Пані Нотон сказала, що «Антонов» запитав, чи потрібний закон виняток для перевезення броньованих автомобілів, але йому відповіли, що це не так.
«Експлуатант перед польотом зв’язався з моїм відділом, запитавши, чи потрібен виняток, оскільки вантаж, що перевозиться, складався з базових броньованих машин без озброєння», — сказала вона.
«Було визначено, що для такого вантажу звільнення не потрібне, однак для цього рейсу було видано єдиний дозвіл на технічну посадку». Учасники кампанії з групи Shannonwatch поцікавилися, чи була в літаку одна з шести гаубиць M777, які були подаровані урядом Австралії військовим зусиллям України. На фотографіях, опублікованих міністерством оборони Австралії, видно, як гаубиця завантажується в літак, який співпадає з тим, що днем пізніше приземлився в Шенноні. На знімках видно, що на Ан-124 була завантажена щонайменше одна захищена рухлива машина Bushmaster. Однак у пізнішому прес-релізі йдеться, що машини «були перефарбовані, а їхня броня була модернізована до того, як вони були відправлені в Україну літаком C-17A Королівських ВПС Австралії».
Коли Irish Examiner запитав у Міністерства транспорту роз’яснення щодо того, чи це означає, що насправді на борту не було зброї, представник сказав: «Авіакомпанія зробила заяву про те, що військові боєприпаси не повинні перевозитися. Жодного розслідування не проводилося». На прохання прокоментувати австралійські фотографії, прес-секретар повторив цю заяву.
Едвард Хорган з Shannonwatch сказав, що розслідування мало бути проведене незалежно від того, що було оголошено.
*Аеропорт Шеннон — міжнародний аеропорт у Західній Ірландії.
Нідерланди. «Het Parool» Як Путін буде рухатиметься вперед?
Заголовок: «Сто днів болю, печалі та страху». Рівно сто днів тому Росія на очах усього світу напала на Україну. Путін зараз зосереджений на завоюванні Донбасу. Як триватиме цей конфлікт? І коли вона закінчується?
Підпис під фото: «Бомбардування Києва 14 березня».
«de Volkskrant». Підпис під фото: “У Санкт-Петербурзі розпочалася нова форма протесту: то тут, то там з’являються мініфігурки проти війни. Фотографії з нього є в Instagram”.
“Протиріччя в Москві”.
Опір Росії вторгнення в Україну в основному має анонімний характер. Низку людей у Москві зараз публічно судять. Їх за це карають, але вони також використовують зал суду як трибуну, пише наш кореспондент Герт Грут Керкамп. «Не можна виходити на вулицю, бо тебе будуть бити».
«TROUW» – «100 днів війни». Що буде далі в Україні? Кирила вилучили з санкційного списку
Підпис під фото: «Велосипедист спостерігає за руйнуваннями в Бородянці на північний захід від Києва.»
Люксембург. «Luxemburger Wort» иВолодимир Зеленський чіпляючими словами описує драматичну ситуацію в Україні та викликає бурхливі оплески депутаті
«Потужний сигнал солідарності»
Дебати про війну в Україні: сторони рідко бувають так згуртовані.
Після емоційно зарядженого виступу Президента України Володимира Зеленського на кафедрі у палаті не було байдужих. Усі погодилися, що у наш час солідарність потрібна як ніколи.
Клод Візелер охарактеризував послання Зеленського як «ясне, гостре та принципово правильне». Україна бореться за свободу залишатися такою, якою вона є. “Путін намагається розлучити ЄС”, – попередив президент CSV. Він не зупиниться, навіть якщо виграє війну. Після цього будуть нові масові вбивства. Він не ухиляється від використання голоду як зброя війни. Візелер назвав це моральним обов’язком допомогти країні. Постачання зброї – це само собою зрозуміле, а введення нафтового ембарго – правильне рішення.
“Ми повинні підтримати Україну у її вступі до ЄС”, – продовжив Візелер. «Дипломатія та діалог зазнали невдачі. Пройшли паради глав держав. Демонстрація сили та єдності – це все, що зараз має значення. Тож ми на правильній стороні історії».
Гасті Граас розповів про емоційне і цілеспрямоване мовлення, яке «глибоко торкнуло всіх нас». Зеленський дав зрозуміти, що сподівається на Люксембург. “Я впевнений, що він не буде розчарований”, – сказав Граас. Путін же втратив останню довіру. «Міжнародна допомога важливіша, ніж будь-коли.
Міжнародна спільнота має бути разом», – наголосив він. На карту поставлено світ у всьому світі. Країнам ЄС, таким як Ірландія та Австрія, доведеться переглянути свою нейтральну позицію.
Тим часом, продовжує Граас, навіть останній пацифіст повинен розуміти важливість НАТО, про що ясно свідчать заявки на членство від Швеції та Фінляндії. Шантаж Туреччини викликає жаль. Щодо підтримки, яку вимагає Зеленський, то військова допомога для ДП – само собою зрозуміле. «Нафтове ембарго зашкодить нам у Люксембурзі. Однак ми повинні поставити мир у всьому світі вище за власний комфорт», — сказав він. Також важливо підтримати вступ до ЄС. «Ми маємо запропонувати Україні перспективу на майбутнє».
Португалія. «Publiko» – «100 днів війни»
«Jornal Madeira» – Сьогодні минуло 100 днів з моменту вторгнення Росії в Україну. Війна знищила міста, вбила тисячі та знищила мільйони. І немає жодних ознак уповільнення.
Туреччина. «Daily Sabah»– «Найгірше з часів Другої світової війни»
Російсько-українська війна переступила 100-денну межу
Минуло сто днів відтоді, як Росія розпочала війну проти свого східного сусіда України, яка, як підкреслили в ООН, «привела до руйнівних наслідків для дітей у масштабах і темпах», яких не було з часів Другої світової війни.
УКРАЇНА перетнула 100 днів
Відтоді, як Росія 24 лютого розпочала війну проти свого східного сусіда, коли сили вторгнення намагалися просунутися в промисловому місті Сєвєродонецьк, щоб розширити контрольну зону Москви на сході України. Перші 100 днів війни «привели до руйнівних наслідків для дітей у масштабах і темпах» небачених
За даними Організації Об’єднаних Націй у Міжнародний день захисту дітей, який відзначається щороку 1 червня, з часів Другої світової війни в середньому гинуло щонайменше дві дитини.
Щонайменше 243 дитини загинули в результаті російських атак, ще 446 дітей отримали поранення від російських військових, повідомила в середу Головна прокуратура України. За оцінками ООН, щонайменше 4149 мирних жителів
з початку війни в Україні було вбито і 4945 отримали поранення, причому реальна кількість, як вважають, набагато більша. З
а даними Міжнародної організації з міграції ООН, кожна шоста людина стала внутрішньо переміщеною людиною через війну, що становить 7,7 мільйона. Понад 6,8 мільйона людей втекли до інших країн, повідомляє Верховний комісар ООН у справах біженців (UN-HCR).
«НАТО веде переговори, щоб вирішити занепокоєння Анкари щодо вступу Швеції та Фінляндії»
ПЕРЕГОВОРИ між членами НАТО в Брюсселі розглядатимуть питання безпеки Туреччини щодо заявок Швеції та Фіналнда на вступ до альянсу безпеки, заявив у середу генеральний секретар Єнс Столтенберг.
Ці коментарі прозвучали в той час, коли Анкара продовжує протестувати проти заявок Стокгольма та Гельсінкі на членство в трансатлантичному альянсі, стверджуючи, що обидві країни підтримали та надали безпечний притулок терористам, включаючи членів терористичної групи РПК, її сирійського відгалуження. YPG та інші.
“Всі союзники по НАТО, звичайно, готові сісти і розглянути ці проблеми, включаючи загрози, які представляє Туреччині з боку РПК, і це терористичні загрози, до яких ми, звичайно, ставимося дуже серйозно”, – сказав Столтенберг журналістам у Вашингтоні. , округ Колумбія, у Державному департаменті, де його приймав держсекретар США Ентоні Блінкен.
«Ми знаємо, що жоден інший союзник по НАТО не зазнав більше терористичних атак, ніж Туреччина, і Туреччина є важливим союзником не в останню чергу через своє стратегічне географічне розташування, що межує з Іраком та Сирією», — цитує його агентство Anadolu Agency (AA).
Столтенберг заявив, що збереться з високопосадовцями Туреччини, Швеції та Фінляндії в Брюсселі «найближчими днями», додавши, що він впевнений, що «ми знайдемо єдиний шлях вперед». “Мій намір – це зробити до саміту НАТО”, – сказав Столтенберг, маючи на увазі зустріч у Мадриді, яка розпочнеться 28 червня, повідомляє Agence France-Presse (AFP).
Президент Реджеп Тайіп Ердоган, президент США Джо Байден та їхні колеги з НАТО зустрінуться в столиці Іспанії 28-30 червня. Раніше в середу Ердоган заявив, що країни Північної Європи ще не надали Анкарі конкретних відповідей, які б відповідали її очікуванням.
«Переміг Володимир Путін чи Захід?»
Минуло три місяці відтоді, як Росія офіційно визнала Донецьку Народну Республіку та Луганську Народну Республіку та направила війська до регіонів на сході України, які проголосили свою незалежність. Отже, хто виграє поки що?
Мільйони мирних жителів були змушені мігрувати з України до сусідніх країн. Проте опір в країні триває. Київ не впав, оскільки президент України Володимир Зеленський все ще при владі.
Деякі коментатори кажуть, що російські військові не досягли очікуваного успіху. За їх словами, незважаючи на численні втрати сухопутних військ, російські дії принесли більше шкоди, ніж користі.
Проте ми говоримо про гігантську країну. Не варто недооцінювати землі під контролем Росії. Одне із звинувачень полягає в тому, що Москва свідомо затримувалася в Києві як тактика плутанини, створюючи враження, ніби українська столиця була метою, коли вона зміцнювала свою владу в регіонах, які вона захопила на сході протягом цього періоду.
Японія. «The Japan Times» – «Путін вважає, що час найбільший союзник України»
У міру того, як російське вторгнення в Україну перетворюється на виснажливу війну на виснаження, одне питання, швидше за все, вирішить результат: на чиєму боці час?
Багато чого з того, що відбуватиметься, визначатиметься непередбачуваною динамікою поля бою, особливо у зв’язку з тим, що російські війська намагатимуться прорватися до території на сході України до того, як важка артилерія зі США та інших країн прибуде, щоб зміцнити оборону, яку їм належить подолати.
У вівторок президент США Джо Байден написав у New York Times, що вирішив схвалити постачання Україні реактивних систем пуску з 80-кілометровою дальністю польоту, найпотужнішої артилерії, відправленої на сьогодні.
Проте з часом ширші економічні та політичні фактори вразливості — перспектива ослаблення міжнародної підтримки України та крах промислових компонентів Росії стануть не менш важливими. А враховуючи серйозність впливу війни на світову економіку, яка сторона прогнеться першою, може бути найважливішим і важким передбаченням війни.
Для України, яка все ще не озброєна, економічно спустошена і, на думку військових аналітиків, щосили намагається інтегрувати постійний потік новобранців, ключовий ризик полягає у довговічності лінії фінансової та військової підтримки з-за кордону, яка допомагала їй продовжувати боротьбу.
Росія у багатьох відношеннях стикається з протилежною проблемою, щосили намагаючись зібрати нові війська і відчуваючи нестачу імпорту, у тому числі компонентів, необхідних для виробництва та заміни керованих ракет та іншої зброї, втраченої на фронті. В результаті перевага Росії у вогневій могутності, схоже, згодом буде слабшати.
Президент Росії Володимир Путін, схоже, розраховує, що міжнародна солідарність з Україною розколеться першою, оскільки економіки в усьому світі зазнають тиску через інфляцію та нестачу продовольства, що посилюються війною, а також через розбіжності внутрішньополітичних інтересів та інтересів безпеки.
«Нинішній стан світової економіки показує, що наша позиція правильна та виправдана», — сказав Путін наприкінці минулого місяця у своєму виступі на форумі Євразійського економічного союзу, альтернативи Європейському союзу, до якого домінує Москва, до якої входить Вірменія. Білорусь, Казахстан та Киргизстан.
«У цих країнах із розвиненою економікою такої інфляції не було останні 40 років; зростає безробіття, рвуться логістичні ланцюжки та наростають глобальні кризи у таких чутливих сферах, як продовольство», – сказав Путін. “Це не жарт”.
За словами Тетяни Станової, засновника політичного консалтингу R.Politik, «стратегія Путіна полягає в тому, щоб перечекати це».
Китай. «China Daily» – «США «підливають масла у вогонь» в Україні, каже Росія
У середу Росія розкритикувала Сполучені Штати за те, що вони «підливали масла у вогонь» в Україні через оголошення Вашингтона про пакет зброї для Києва на 700 мільйонів доларів.
Президент США Джо Байден заявив, що його адміністрація погодилася надіслати Україні невелику кількість високотехнологічних ракетних систем середньої дальності, про які українська влада давно просила.
Новий пакет допомоги безпеці, оголошений у середу, також включав радари повітряного спостереження, додаткову протитанкову зброю Javelin, протиброньове озброєння, артилерійські снаряди, гелікоптери, тактичну техніку та запчастини, щоб допомогти українцям продовжувати підтримувати обладнання.
“Ми вважаємо, що Сполучені Штати цілеспрямовано і старанно підливають масла у вогонь”, – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков. Російсько-український конфлікт розпочався 24 лютого, а в п’ятницю виповниться 100 років.
“Такі поставки не сприяють готовності українського керівництва відновити мирні переговори”, – сказав Пєсков.
У заяві в середу Байден сказав, що США «продовжуватимуть надавати Україні більше зброї, яку вони так ефективно використовують для відсічі російських атак». Він сказав, що новий пакет буде включати «нові можливості та передове озброєння», включаючи високомобільні артилерійські ракетні системи з боєприпасами на полі бою.
Високопоставлені посадовці адміністрації США підтвердили, що системи, які США надсилають Україні, будуть оснащені боєприпасами, які дозволять Україні запускати ракети на відстані близько 79 кілометрів. Це набагато менше, ніж максимальна дальність дії систем, але набагато більше, ніж все, що було надіслано в Україну на сьогодні.
США. «NYT» – «Технічні санкції починають гальмувати російські війська»
«WP» – «Україна оцінює пограбування з важливих лабораторій Чорнобиля»
Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More