Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної бібліотеки імені Панченка пройшов літературний захід-реквієм, присвячений пам’яті видатного українського літературознавця, критика, письменника, культурного діяча, уродженця Демидівки Любашівської громади Володимира Панченка.

У спогадах земляків

Презентація книги

Головною подією дня стала презентація книги однокурсниці Володимира Євгеновича, кандидатки філологічних наук, доцентки  Одеського національного університету імені Мечникова Любові Ісаєнко «Володимир Панченко: у своєму часі та понад часом».

Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку та відеоролик про життя і творчість письменника.

Завідувачка закладу Лілія Байрамова зауважила, що для книгозбірні, яку школяр Панченко часто відвідував, навчаючись у Любашівській школі №1, — велика честь носити ім’я видатного земляка. Його книги вчать бути справжніми українцями, незалежно  від етнічного походження, допомагають краще пізнати культурне та історичне багатство України.

на вечорі пам’яті

Теплими спогадами про Володимира Панченка поділились його рідна тітонька Людмила Рахліцька, родичка Оксана Панченко, землячки з Демидівки Світлана Сорока, Вікторія Познанська, Віра Тетеря та добрий друг Володимира Євгеновича Сергій Вознюк.

Поетеса Ірина Візняк експромтом написала і продекламувала присвяту земляку.

Прозвучали поетичні твори і Володимира Панченка. Його пронизливу поему «Мати» під акомпанемент юного музиканта і композитора Данила Матвієнка прочитала учениця ліцею №1 Дар’я Буюклі.

Про книгу і майбутній музей-садибу

Авторка видання педагог і публіцистка Любов Ісаєнко на 456 сторінках розмістила автобіографію, хроніку життя й творчості літературознавця, його ранні поезію і прозу, інтерв’ю, листування, близько півсотні спогадів сучасників, перелік 100 кращих творів української літератури ХХ століття, що запропоновані Володимиром Панченком, світлини.

Перший наклад — 100 екземплярів — побачив світ завдяки спонсорській допомозі очільника Любашівської громади Геннадія Павлова, аграрія Анатолія Артеменка, гранту Одеської обладміністрації, фонду «Відродження» та щирих друзів письменниці. Місцевий меценат і благодійник Анатолій Артеменко зазначив, що Любов Ісаєнко спершу надихнула його на відкриття у Любашівці пам’ятної дошки Володимиру Панченку, а згодом – профінансувати видання книги про видатного уродженця Одещини.

тітка В. Панченка Л. Рахліцька

Любов Миколаївна сподівається, що їй вдасться віднайти необхідні кошти, щоб надрукувати ще сотню книг для бібліотек Одещини та України.

Перші екземпляри збірки «Володимир Панченко: у своєму часі та понад часом» були вручені рідним, землякам та авторам спогадів про яскравого літературознавця.

Варто відзначити, що землячка Володимира Євгеновича Панченка, культпрацівниця з Демидівки Віра Тетеря запропонувала перетворити родинну оселю Панченків, що нині пустує, на музей-садибу письменника.

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21
  • Статті
  • Суспільство

11 років після Майдану: як українці робили свій вибір

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи в Україні — одне із знакових державних… Read More

2024-11-21
  • Новини

Прогноз погоди у Одесі на 22 листопада: чи вщухне вітер

За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в… Read More

2024-11-21