Статті

Одеські волонтери знайшли нове застосування електронним цигаркам на допомогу ЗСУ (відео, фото)

Чи можна зробити так, щоб електронні цигарки приносили користь українській армії та ще й не шкодили екології? Виявляється, так, особливо якщо за справу беруться одеські волонтери.

Народження ідеї

Знайомтесь, це автор проекту UArmyEcoPower, IT-фахівець та волонтер 126-ї бригади територіальної оборони Гліб Варешкін. З початку війни він разом з однодумцями допомагав нужденним людям, а також теробороні та військовим з харчуванням, медикаментами та амуніцією. А зараз разом із друзями, прямо у своєму гаражі перетворює звичайні одноразові електронні цигарки на повербанки (портативні зарядні пристрої) для Збройних сил України.

Гліб Варешкін

– Коли ми з моїми товаришами, це Олександр та Анатолій, сіли разом та подумали, що можна зробити, ми вирішили, що можна зробити повербанки. Протягом двох місяців ми намагалися зрозуміти, як збалансувати все, щоб кількість ємності була не менше 10 тисяч міліампер-годин, тобто дві з половиною стандартні зарядки мобільного телефону. І ми дійшли до цієї реалізації ідеї тільки тепер. І почали закликати людей надсилати нам електронні цигарки, – розповів Гліб.

І люди відгукнулися досить активно: з початку проекту одеським волонтерам надіслали вже 40 кілограмів електронних цигарок.

Беззалишкове виробництво

Як не дивно, але одноразові електронні цигарки, які зараз досить популярні у молоді, хоч і називаються одноразовими, працюють та живляться від багаторазових літій-іонних акумуляторів. А тому в умілих руках можуть принести користь. Саме так вирішили хлопці з проекту UArmyEcoPower та розпочали справу.

Насамперед – витягують саму батарею.

– Для повербанку потрібна сама батарейка. Близько 15-18 таких батарейок ми використовуємо, щоб зібрати один повербанк на 10-11 тисяч міліампер-годин. Звичайно, всі повинні розуміти, що це вторинна сировина, тому величезної кількості циклів вона не витримає, вона почне просаджуватися, але з урахуванням того, що це: а – безкоштовно, б – рятує екологію, я вважаю, що це дуже добрий результат, – переконаний. Гліб Варешкін.

Але це далеко не єдина користь, яку одеські умільці витягли із «шкідливого» девайсу. Волонтери вигадали практично безвідходне виробництво. Пластикові корпуси збирають та відправляють на переробку. Планують також надходити і з електронною начинкою. Алюмінієві корпуси електронних цигарок відправляють ще одному умільцю, який робить із них каркаси для дронів ЗСУ.

– Тобто технічно виходить, що в процесі розбору цієї сигарети все йде в переробку, або в справу, не залишається жодних деталей, які ми просто викидали б у сміття, – з гордістю розповідає Гліб.

Як це працює?

Але повернемось до виробництва повербанків. Вилучений з електронної цигарки та підготовлений акумулятор встановлюють на зарядку. А далі в справу вступає майстерність Олександра Флора, IT-інженера:

Олександр Флора

– Моя частина полягає у складанні, розбиранні та компонуванні необхідної кількості акумуляторів у потрібний об’єм, у комплекти. Я все це спаюю, збираю, чіпляю необхідні плати, і далі вже вступає в роботу мій брат Анатолій.

Анатолій Флора

– Я проектую корпус повербанка в комп’ютерній програмі, щоб зрештою відправити команду 3D-принтеру, – продовжує розповідь Анатолій Флора, інженер-будівельник. – Залежно від розміру корпус може друкуватись від 6 до 10 годин. Коли надрукований корпус, в нього міститься плата, закріплюємо її, садимо на двосторонній скотч всі акумулятори для того, щоб вони там не крутилися і нічого раптом не закоротило. Далі замикаємо і потім вже закручуємо гвинтами, щоб пристрій точно не розібраля. А насамкінець ми проклеюємо декоративні вставки, які ми друкуємо на другому 3D-принтері.

За словами Гліба Варешкіна, всього у команді проекту UArmyEcoPower дев’ять осіб. Портативні зарядні пристрої волонтери зараз передають військовим на передову до 61-ї та 79-ї бригади.

Як допомогти?

Долучитися до цієї доброї справи можуть усі охочі. Волонтери приймають як використані одноразові електроцигарки, так і акумулятори з ноутбуків та інших електронних приладів.

Відправляти все це можна Новою поштою до Одеси, на 136 відділення.

Додаткову інформацію можна дізнатись за телефоном: (063) 584-50-51.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі людина-павук намагався залізти у вікно багатоповерхівки

У мікрорайоні житлового комплексу «Одіссей» в Одесі зафіксували чоловіка в костюмі Людини-Павука, який намагався залізти… Read More

11-07-2025 в 22:33
  • Новини

На півдні Одещини спостерігали рідкісне місячне явище

10 липня над Чорним морем біля острова Зміїний можна було спостерігати незвичне астрономічне явище —… Read More

11-07-2025 в 21:33
  • Новини

Прогноз погоди в Одесі на суботу, 12 липня

У суботу, 12 липня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More

11-07-2025 в 20:33
  • Новини

В Одесі відбудеться тиждень французької культури: розклад заходів

З 12 по 19 липня Одеса прийматиме низку культурних подій на честь Франції. У програмі… Read More

11-07-2025 в 19:32
  • Новини

СБУ знайшла відповідального за обстріл «Траси здоровʼя» в Одесі

Удар по одному з найбільш популярних місць відпочинку в Одесі — «Трасі здоровʼя» — став… Read More

11-07-2025 в 18:36
  • Статті

Чому породіллям із Одещини доводиться народжувати в кареті швидкої, або медицина під час війни

У селах Одеської області фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи) та амбулаторії – це не лише можливість отримати… Read More

11-07-2025 в 17:45