Про рік війни, яка триває в Україні, розмірковує військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Коли Україна очиститься від окупантів і що чекає на них, читайте далі.
Уникнути повномасштабного вторгнення рф на територію України було неможливо. Так вважає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. На його думку, росія готувалася до наступу ще на початку 2021 року.
Перший етап — концентрація основних підрозділів — наприкінці січня-початку лютого 2021 року. Формування ударних угруповань на територіях рф та білорусі.
У жовтні 2021 року розпочався другий етап — повноцінна концентрація усіх ударних угруповань з білорусі, біля кордонів з Україною, на півострові Крим.
— Згідно з планами росії ще 2014 року гібридної війни проти України, гібридно до складу росії повинні були відійти території України, починаючи з Харківської області (Харкова), закінчуючи Одеською областю (Одесою), — сказав експерт.
З його слів, це основна мета, яку окупанти мали у 2014 році. Її ж вони переслідували і в 2022 році. Російський план захоплення України існував з моменту розпаду СРСР. В 90-х роках він був у форматі конспірології. Офіційно його не демонстрували. Згодом він почав лунати з вуст псевдофілософа олександра дугіна на початку 2000-х. Якраз з президентством путіна.
Олександр Коваленко вважає, що головне досягнення України за останній рік — те, що ми змогли демілітаризувати російську армію та повністю нівелювати їхні плани щодо захоплення нашої території. В доповнення:
— Технічні втрати ворога масштабні. Такої кількості техніки та озброєння вони ніколи не зможуть відновити, — пояснив Коваленко.
Щодо людських втрат ворога. У вересні 2022 року сергій шойгу заявляв, що втрати російського війська шість тисяч осіб. Але насправді вбитими, полоненими та пораненими на той час у росіян було більше ста тисяч людей. Це одна третина від боєздатної армії рф.
— Коли у тебе втрати — це одна третина, то це втрата боєздатності підрозділу. Його треба виводити для відновлення боєздатності, — пояснив Коваленко.
Щоб відновити боєздатність армії, рф розпочала повномасштабну мобілізацію. Це дорівнює базовій кількості сухопутних та інших родів військ рф. Спікер пояснив, що питання втрат важливе інформаційно та стратегічно. Коли багато які ЗМІ почали говорити про втрати російських окупантів біля Соледару, Вугледару, росіяни відреагували болісно. Вони почали використовувати різних агентів кремля та інформаційні майданчики для розповсюдження фейків про українську армію. Діяли вони незлагоджено, і самі «російські експерти» сумнівалися в достовірності інформації.
На думку Олександра Коваленка, ситуація на фронті буде змінюватись несподівано. У Збройних сил України є всі можливості провести цього року декілька контрнаступальних операцій. Вони можуть змінити обстановку в зоні бойових дій та вийти до адміністративної межі Криму. За прогнозом Олександра Коваленка, у 2023-му Крим не звільнять. Це питання наступного року.
Експерт переконаний, що цьогоріч українська армія зможе звільнити тимчасово окупований південь: лівобережну Херсонщину, частину Запорізької області, південну частину Донеччини. Він також впевнений, що армія зможе звільнити окуповані 2022 року території Луганської області.
Основна проблема — окуповані 2014 року території Луганської та Донецької областей, оскільки там росіянами сформована лінія оборони, яку вони будували роками. Її дуже складно пробити. Це займе тривалий час. Та ж історія з Кримом.
Очільник МЗС Дмитро Кулеба анонсував «великі події для рф» на річницю вторгнення.
— В ООН, у Києві, у багатьох столицях світу відбудуться різні події, які надішлють чіткий сигнал путіну: якщо ти граєш у війну на виснаження і думаєш, що час на твоїй стороні, ти дуже помиляєшся, бо єдність з Україною зростає, і в цій війні ти програєш… — заявив Кулеба.
У різних країнах та інституціях оголосять санкції проти рф «під 24 лютого», і це також буде частиною сигналу, зазначив він.
Ольга ЛОПАТЮК
Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Читайте також: Прогноз на 2023 рік: «війна на виснаження» та залежність від Заходу
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More