Статті

Метавсесвіт: що це і як туди потрапити

Під час пандемії коронавірусу віртуальні технології просунулися далеко вперед. Стали з'являтися новини, що люди купують цифрову нерухомість або віртуальний дизайнерський одяг. І відбувається це у метавсесвіті.

Давайте розберемося, що це взагалі таке і як туди увійти.

Що таке метавсесвіт?

Єдиної думки щодо цього поки що немає. Сам термін та концепція прийшли з наукової фантастики. Компанії, які займаються розробкою віртуальної або доповненої реальності — Facebook, Microsoft, Epic Games, Decentraland та інші — кожна розуміє щось своє.

Якщо узагальнити, то метавсесвіт – це віртуальний простір, де люди можуть працювати, спілкуватися, грати та витрачати гроші не виходячи з дому.

Уявіть собі ситуацію. Ви одягаєте гарнітуру або шолом віртуальної реальності та потрапляєте до віртуальної Одеси. Біля віртуального пам’ятника Дюку проходить концерт популярного гурту. Серед публіки можна зустріти своїх реальних друзів або знайти нових. Всі разом ви переміщаєтеся до парку розваг Disney, щоб покататися на віртуальних атракціонах. Потім потрапляєте до торгового центру та весело проводите час за шопінгом. А потім спілкуєтесь у віртуальному кафе.

За словами засновника Facebook Марка Цукерберга, люди зможуть не просто переглядати контент, як це відбувається зараз, а буквально перебувати в ньому.

Чим відрізняється метавсесвіт від онлайн-гри?

Будь-яка віртуальна гра – це свого роду цифровий острів. Ви заходите в гру, створюєте персонажа і дотримуєтеся правил. Але ваш персонаж не може переміститися з однієї гри до іншої, ви не можете залишити цифровий острів.

Метавсесвіт має виправити цю ситуацію. Там ваш цифровий двійник зможе переміщатися з однієї гри до іншої, з одного сервісу до іншого. Все має бути в одному просторі, в одному метавсесвіті. Як це буде виглядати на практиці, поки що не зовсім зрозуміло.

Компанії хочуть, щоб люди змогли «жити» в метавсесвіті. Проводили там робочі наради, дивилися серіали, грали в ігри та знаходили нових знайомих. Тому розробники думають над тим, як об’єднати різні платформи та сервіси в одну загальну систему.

Які метавсесвіти вже існують?

Microsoft Mesh. Це платформа для взаємодії людей у змішаній реальності. Базовий сценарій – спільна віртуальна присутність у переговорній кімнаті. Також Microsoft співпрацює з Міноборони США: військові тренуються та керують безпілотниками в окулярах віртуальної реальності. Цілком ймовірно, що напрацювання з військової сфери перейдуть у метавсесвіт.

Мета. Соціальна платформа Марка Цукерберга. Користувачі можуть зустрічатись у конференц-залах, працювати над спільними проектами, займатися віртуальним фітнесом разом з інструкторами, ходити на екскурсії.

Roblox. Ця платформа дозволяє людям створювати власні ігри, а також грати в створені іншими користувачами ігри. Можна споруджувати будинки, влаштовувати перегони, брати участь у різноманітних симуляторах.

Decentraland. Складається з віртуальних земельних ділянок, які можна купувати та продавати. Користувачі заробляють гроші на своєму контенті, а бренди продають товари. У Decentraland проходять різноманітні виступи, виставки, тренінги та семінари.

Як потрапити до метавсесвіту?

Для цього потрібні пристрої, які підтримують технологію віртуальної реальності. Окуляри Oculus в середньому коштують близько 15 тисяч гривень: до комплекту входять два контролери, щоб у метавсесвіті можна було рухати руками. Шолом віртуальної реальності від Valve можна придбати від 40 тисяч гривень.

У деякі метасвіти можна потрапити через приставку Xbox або PlayStation. Але це буде доповнена реальність, а не віртуальна, як у разі з шоломом. Варто відзначити, що рухи аватарів у віртуальних світах виглядають трохи неприродно. Це пов’язано з якістю контролерів — навіть найдорожчі моделі не можуть передати точний рух рук чи тіла. Згодом цю проблему виправлять.


Читайте також: Віртуальна реальність в Одесі: отримайте масу вражень від відвідування VR клубу

Фото: Lecafedugeek, Getty Images

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22