Покупці часто стають жертвами обману на ринках, коли недобросовісні продавці використовують різні техніки обважування. Обман із вагою продуктів — поширена проблема, яка вимагає уважності та знань від покупців. Знання популярних методів обважування допоможе уникнути обману та захистити свої права на ринку.
Нами було проведено невеликий експеримент — ми купили на «Привозі» пів кілограма персиків і вирішили перевірити вагу купленого товару. Підійшли на ринку до ваг із написом «Точна вага» і зважили покупку. Виявилося, що нам недоважили п’ятдесят грамів. Можна сказати, що нам відносно пощастило: п’ятдесят грамів — це не так страшно, бувають обважування і серйозніші.
І не тільки на «Привозі». Нещодавно нам на «гарячу лінію» зателефонувала дівчина. Вона розповіла, що купила на Миколаївській трасі десять кілограмів баклажанів. Уже вдома зваживши покупку, зрозуміла, що вага овочів значно менша. Зрозуміло, повертатися на трасу ошукана покупниця не стала, а просто докупила овочі в магазині.
З подібними ситуаціями, напевно, стикався кожен. Тому ми вирішили скласти список найпоширеніших технік «вагового надування».
Є, зрозуміло, й інші способи обману. Наприклад, продавці дуже люблять розміщувати свої ваги так, щоб покупець не бачив цифри на вагах. Або просто загороджують ваги товаром. При цьому проконтролювати дії продавця покупцеві дуже складно.
На жаль, електронні ваги теж не є гарантією точної ваги. Спритники вже давно придумали способи обдурювати покупця і з їхньою допомогою. Ось кілька прикладів.
Щоб не попастися на вудку хитромудрих торговців, покупцеві потрібно перед початком зважування подивитися, чи стоїть стрілка на нулі, а також чи плавно вона рухається за шкалою. Якщо вона застряє або скаче ривками — ваги несправні.
Оскаржити дії продавця можна в адміністрації ринку, у контролера. Адміністрація ринку зобов’язана стежити за дотриманням правил торгівлі, за правильним обладнанням торгового місця, контролювати наявність у продавця санітарного допуску для торгівлі продуктами, документів, що підтверджують безпеку товару, встановити контрольні ваги. Покупець має право вимагати сертифікати на будь-який товар.
Отже, щоб не зіпсувати собі настрій на ринку, буде не зайвим дотримуватися простих правил. Будьте зібраними й уважними та не поспішайте, адже закон продажів говорить: «Покупець завжди правий». Тож ви маєте повне право «розібратися» з нечесними продавцями.
Один зі способів захиститися від обману — прислухатися до своєї інтуїції. Багато покупців часто звертають увагу на обличчя торговців. Якщо у продавця доброзичливе, чесне обличчя, то покупців у нього зазвичай набагато більше. Якщо ж зовнішність у торговця не вселяє довіри, то він ризикує залишитися без клієнтів і реалізувати товар йому набагато складніше.
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More