З 25 по 29 вересня в Одесі вп'яте пройде Міжнародний літературний фестиваль, на який з'їдуться письменники із семи країн світу. 31 автор представить нові твори своїми рідними мовами. Деякі з них перекладені українською мовою. Дар'я Гармідер, наш постійний книжковий оглядач, відібрала чотири, які можна знайти на полицях магазину “Книгарня кав'ярня”.
Цей письменник, крім оповідань для дітей, ще пише сюжети на кабарі та пісні. Його дитяча проза – завжди дуже несподівана, з цікавими героями та сюжетними лініями. Наприклад, до книги увійшла історія про хлопчика, який написав листа президенту, який вів війну з сусідньою країною, з проханням замість бомб скидати банани та шоколадні цукерки. Президент прислухався до хлопчика, у результаті всі стали ситими, задоволеними та перестали воювати. Або історія про те, як песик на прогулянці базікає з іншими песиками про те, що таке рай і де він знаходиться. А ще є розповідь про те, як циклон закохався в антициклон і що з цього вийшло. У книзі багато яскравих малюнків, що передають характер героїв.
Кір – це котик, якого маленька дівчинка знайшла на вулиці. Але він виявився непростим котиком, а чарівником, і запропонував дівчинці стати чарівницею та навчитися магії. У книзі, окрім “чарівних історій” порушуються питання добра, зла та вибору. Ці теми подаються так, що дитина цілком розуміє, про що йдеться і може поміркувати над запропонованою ситуацією.
Книга розповідає про долю емігрантів. І не лише болгар. На сторінках книги можна зустріти різних героїв – українців, румунів та навіть іранців, які шукають кращої долі в Австрії. Але знаєте, куди вони всі йдуть, коли їм дуже важко, коли витрачено всі гроші і ночувати доводиться у туалеті? Вони йдуть до ангела з мобільного телефону в руках. Він стоїть на цвинтарі та обов’язково допомагає всім, хто до нього звертається за допомогою. Яким чином? Про це ви дізнаєтесь із книги болгарського письменника, який багато років тому сам емігрував до Австрії.
Географія подорожі, яка лягла в основу книги Андрія Любки – від Одеси до Трієста. Він вирушає на Балкани, у маленькі містечка та селища Центральної Європи. Ці місця – кохання всього його життя. Автор спілкується з людьми, вивчає культуру, звичаї тих місць, знаходить місця, приховані від очей туриста. Наприклад, він розповідає про один маленький цвинтар у Карпатському селі, де замість надгробного каміння стоять… човни. Ці та інші таємниці ви дізнаєтеся з книги.
Ну, а якщо ви захочете обговорити написане та поспілкуватися з ним та іншими авторами нашого огляду – приходьте на Міжнародний літературний фестиваль.
Фото: “ОЖ”
"Одеське Життя" розповідає про свята та події, які відзначають 27 січня 2025 року. Також ви… Read More
Одеське Життя розповідає, яке церковне свято відзначають православні 27 січня за новим і старим стилем,… Read More
Повідомляється, що за останні 24 години сонячна активність була на низькому рівні, і минулої доби… Read More
Буває, що після смерті родича спадкоємці дізнаються, що квартира чи будинок, які він використовував, не… Read More
Телеграм-канал «Одеське життя» в строкатій стрічці подій, що відбуваються, розміщує фото «Мить одного одеського дня».… Read More
За інформацією синоптиків, завтра, у понеділок, 27 січня 2025 року, в Одесі та Одеській області… Read More