Заняття йогою для людей похилого віку вважаються одним з кращих способів зберегти бадьорість духу і тіла. У чому плюси йоги і що важливо врахувати старшому поколінню розповіла лікар-терапевт вищої категорії Анна Кондратьєва, яка практикує йогу.
Бути фізично активним корисно у будь-якому віці – це аксіома. Але якщо молодим підходить практично будь-який вид спорту, то пенсіонерам потрібно вибирати тренування з урахуванням загальної фізичної підготовки, стану серцево-судинної системи, наявності хронічних захворювань та зайвої ваги. Йога у цьому плані – майже ідеальний варіант заняття спортом, бо має мінімум протипоказань. Цей вид активності підходить навіть пацієнтам із серцевими патологіями, яким заборонено кардіотренування.
Але якщо вам понад шістдесят років, в ідеалі починати заняття йогою після консультації з лікарем і під контролем досвідченого тренера. Крім того, рекомендується практикувати йогу в групі — так можна не лише покращити свою фізичну форму, а й познайомитися з ровесниками та знайти однодумців.
У основі йоги лежить виконання асан – статичних поз, вкладених у підтримку тонусу м’язів і поліпшення рухливості суглобів. При цьому особлива увага приділяється правильному диханню. Якщо регулярно виконувати комплекс спеціально підібраних з урахуванням ваших можливостей вправ, то уповільнюються вікові зміни, зміцнюється імунітет, зникають нервозність і дратівливість, покращується робота внутрішніх органів, з’являються сили та енергія. Крім того, заняття йогою прибирають скутість та дискомфорт у суглобах та хребті, підвищують гнучкість, виправляють поставу, зміцнюють кісткову та м’язову тканину, покращують кровообіг, нормалізують артеріальний тиск, вагу та сон. Нарешті, дихальні вправи сприяють збільшенню обсягу легень та надходженню кисню до тканин.
Щоб йога принесла вам тільки користь, дотримуйтесь простих рекомендацій:
Підходьте до вибору асан обережно. Уникайте поз із навантаженням на колінні суглоби, з упором на руки та долоні, перевернутих стійок, сильних скручувань та прогинів. Починайте з найпростішого.
Заняття йогою часто протипоказані пацієнтам з остеопорозом, артрозом, гіпертонією, пошкодженими колінними та ліктьовими суглобами, цукровим діабетом, епілепсією, вираженим варикозним розширенням вен. Крім того, неправильна техніка виконання вправ загрожує погіршенням самопочуття та загостренням хронічних захворювань.
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More