За 2022 рік Україна стала суб'єктом міжнародної політики. Водночас путін допускає можливість розвалу своєї імперії. Про це, та роль західних партнерів України, Китаю і білорусі в російсько-українській війні, читайте далі.
«Найголовнішою ознакою перемоги буде знищення останнього окупанта на території України, або їх відправлення додому. В різному вигляді. І повернення українських територій у рамках 1991 року», – сказав політолог Артем Рудомьоткін. За його словами, ми зрозуміємо це по припиненню вогню. Він вважає, що путін не погодиться підписувати капітуляційні документи. В кремлі можуть сказати, що вони завершили військову операцію. Будь-яка війна закінчується перемовинами, каже політолог.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що переговори з рф можливі за двох умов: жодного окупанта на території України, та повернення усіх українських територій. «Зараз йдуть тестові дискусії з приводу того, що на території росії повинна бути створена близько 100-200 кілометрова демілітаризована зона», – пояснив Артем Рудомьоткін. Це кордон, де не буде жодної військової техніки, жодного солдата, чи військової техніки.
Фахівець сподівається, що війна закінчиться в цьому році. Але протистояння буде продовжуватися. Він вважає, що навіть з припиненням активних бойових дій, ворог буде намагатися розхитати країну зсередини. Можуть бути інформаційні, або кібератаки.
На думку політолога Михайла Шабанова, існує декілька сценаріїв розвитку подій на 2023 і 2024 роки:
Політолог Артем Рудомьоткін вважає, що Україна стала суб’єктом міжнародної політики і в геополітичному сенсі також. Він зазначив, що з Україною будуть рахуватись. Більше того, є усі шанси та можливості стати новим центром Європи. Польща, країни Балтії, Великобританія це розуміють. Тому вони підтримували нашу країну з самого початку. І продовжують це робити. Володимир Зеленський заявив про вихід на африканські країни. На думку Артема Рудомьоткіна, йде систематичне ізолювання росії на дипломатичному фронті. Робляться всі кроки, щоб зробити росію ізгоєм. «Якщо ти росіянин, то ти апріорі загарбник», – резюмував політолог.
Він також сподівається, що цьогоріч на нашу сторону стане Китай, антипутінська антиросійська коаліція і країни Африки.
Михайло Шабанов вважає, що візит президента США в Україну – це знак для України, Польщі, Молдови. Варшавська промова Джозефа Байдена – це потужний фронтальний меседж проти росії. Головна його заява, що США буде підтримувати Україну будь-що. Це про загальний настрій Заходу зруйнувати путінську диктатуру, як таку. Промову можна розуміти, як елемент готовності Заходу до розвалу росії. Навіть путін допускає можливість знищення своєї імперії. Він казав, що Захід буде співпрацювати, але з частинами майбутньої росії. Це такий відголосок промови Байдена. Політолог вважає, що спіч президента США фактично зламав інформаційний фронт на найвищому рівні, який ще намагався тримати кремль.
Україна буде отримувати озброєння від партнерів стільки, скільки буде потрібно. Посилюючись зусиллями західних партнерів, ми посилюємо регіональну демократію та її протистояння агресивним нападкам росії. Це може призвести до деокупації частин Молдови.
На думку Михайла Шабанова, Китай грає у довгу геополітичну гру. Він бачить слабкість росії та бажає брати участь у мирному врегулюванні. Тому що хоче отримати зиск з мирного акту. Китай розуміє, що грошовий потік, капіталовкладення це все на Заході. Тому з ними варто зберегти стосунки. Політолог не вірить, що Пекін постачатиме зброю росії. Адже це не вигідно Китаю, аби не псувати свою міжнародну репутацію. Михайло Шабанов вважає, що Китай може зіграти вирішальну роль у російсько-українській війні. Бо зможе дотиснути росію, якщо це буде вигідно КНР.
Артем Рудомьоткін каже, що Китай намагається допомагати росії, аби укріпити власні позиції. Не заради перемоги рф. Китай переслідує власні інтереси. З іншого боку, КНР розуміє, що росія напала на них. «Китай так само артикулює свої намагання захопити Тайвань. Він розуміє, що якщо він так само піде на Тайвань, то може відбутись така ж ситуація, як і в нас, коли Китай стане таким самим агресором на світовому рівні», – пояснив політолог. Китай намагається всидіти на двох стільцях. Для КНР досі є невизначеність, хто ж перемагає на полі бою. Усі наближені особи до путіна доповідають, що «от ще трішечки, і ми переможемо». Це саме доноситься до Китаю. «Китай дуже схожий до росії, з іншого боку, він розуміє, що агресія щодо України була невиправданою, і це є війною. Але і відмовитися від дешевих російських ресурсів для нього зараз може бути невигідним», – підсумував політолог.
Артем Рудомьоткін нагадав, що самопроголошений президент білорусі неодноразово підтверджував свою участь в спецоперації. Політолог сподівається, що лукашенко не наважиться піти війною в Україну. На його думку, остаточне рішення лукашенко може прийняти після візиту до Китаю. Важливо, в якості кого він туди поїхав. Або він буде схиляти Китай надати росії летальну зброю, або ж він шукає однодумців, які допоможуть під час програшу втриматися на плаву. Втекти до Європи лукашенко не може. Його там не чекають. Він намагатиметься сидіти на двох стільцях. лукашенко винен в злочинах проти України і має відповідати на міжнародному суді.
На думку Артема Рудомьоткіна, путін досі стійкий, як і рік тому. Бо працює потужна пропаганда. Керівні посади, на силу яких він спирається (військові, міністерство внутрішніх справ, поліція), годуються з рук путіна. Тому росіян жорстко розганяли на мітингах. ЗСУ наполегливо розвінчують міф непереможності і сили путіна. «Настане момент, коли найближче оточення путіна зрозуміє, що перебування з ним несе лише поразку та ймовірність стати підсудними в Гаазі. Чим більше наших перемог на полі бою, тим слабкіша позиція путіна. Остаточно слабкою вона стане з поверненням Криму в Україну. Так як у влади росії з’явиться інша проблема: як донести людям, що вони не втратили Крим, а зробили жест доброї волі і пішли звідти?», – сказав політолог.
Політолог вважає, що як тільки росіяни побачать, що позиція путіна слабне, і проти нього можна виступати, місцеві князьки намагатимуться взяти владу у свої руки. Усі території росії приєднані насильно. Країни, території яких захопила рф, хочуть повернути свої землі. На росії можуть початися процеси децентралізації: від’єднання цілих регіонів. Все залежить від підтримки путіна з боку силовиків і військових. Або ж вони перейдуть на бік громадян.
«Позиції путіна крихкі, його диктатура зазнає диструкції. І принциповим в цьому є звернення так званого президента росії до федерального зібрання», – відмітив Михайло Шабанов. Він вважає, що ми не побачили певних чітких меседжів, а башти кремля не побачили і не почули того, що вони хотіли почути. Ті, хто бажав миру чи перемир’я, не почули цього. Ті, хто бажав посилення нападів, тиску на Україну, також цього не почув. Тому є елемент невдоволення не просто кремлем, а позицією і персоною путіна.
На думку Михайла Шабанова, чіткі межі, які виставили КНР і прем’єр Індії до росії щодо потенційної можливості використання ядерної зброї, вони є більш важливими для самого диктатора. Тобто, він ці межі не перетне. «Але є продовження традиції розмахувати ядерною дубиною, є продовження традиції ядерного шантажу. Тобто вихід з певної співпраці з роззброєння. Це елемент шантажу щодо України і Заходу», – сказав Михайло Шабанов. Він вважає, що росія буде до останнього погрожувати ядеркою. Це механізм терористичного тиску. Політолог не вірить у використання цієї зброї з боку рф.
Також, нагадаємо, що четвертого березня минулого року російські війська захопили Запорізьку АЕС. Це також ядерний шантаж. Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що дипломатичні кроки щодо повернення Україні Запорізької АЕС не мають успіху.
Ольга Лопатюк
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More