Статті

Як живуть українські біженці у Бельгії; хто продовжить справу Джонсона: огляд світових ЗМІ

Тема України, як і раніше, не сходить зі сторінок світових газет. Сьогодні зупинимося на темі життя біженців за кордоном. І розповімо, чого чекати від Ліз Трасс, яка може стати прем'єром Великої Британії.

«The Daily Telegraph» – «Трас пообіцяла продовжити боротьбу з Путіним»

Трас, що сподівається стати прем’єр міністром та відмовляється від планів чинити тиск на енергетичні компанії, незважаючи на їх рекордний прибуток

Ліз Трасс назвала себе «борцем за свободу» в Україні, коли сказала членам консерваторів, що вони можуть довіряти їй, щоб зробити все можливе, щоб перемогти Володимира Путіна.

У статті для «The Daily Telegraph» міністр закордонних справ заявила, що зробить перший дзвінок до президента Зеленського серед іноземних лідерів коли стане прем’єр міністром. І пообіцяла піти стопами Бориса Джонсона і стати «найбільшим другом» Києва. Вона сказала, що закликатиме країни G7 надати більше смертоносної та гуманітарної допомоги Україні.

Трас наполягає на тому, що вона проти подальших непередбачених податків після того, як дві найбільші британські енергетичні компанії оголосили про рекордний прибуток на тлі зростання цін на електроенергію та газ.

Міністр закордонних справ заявив, що «не час для чергового непередбаченого податку» після того, як Shell та власник British Gas Centrica оголосили про прибуток у мільярди фунтів стерлінгів, навіть незважаючи на те, що їхні британські споживачі енергії в домашньому господарстві зіткнулися з рекордними рахунками.

Кандидати в прем’єр міністри перебувають під зростанням тиску, щоб зрозуміти, як вони зможуть полегшити кризу зростання вартості життя. Адже, за прогнозами, щорічні рахунки за електроенергію перевищать 3000 фунтів стерлінгів після зняття цінової межі в жовтні — порівняно з 1277 фунтами стерлінгів у жовтні минулого року.

Шерон Уайт, голова John Lewis Partnership, закликала кандидатів у лідери від торі зосередитися на «цунамі зростаючих рахунків за електроенергію», що насувається. Вона сказала, що оцінки того, що рахунки за пальне зростуть у середньому на 2300 фунтів стерлінгів цієї зими, були «відверто жахливими».

У пості на Linkedin вона сказала: «Більшість людей просто не зможуть впоратися з підвищенням. Середня готівка у банку, яку люди повинні використовувати на чорний день, становить 500 фунтів стерлінгів.

«Досі у боротьбі за лідерство на посаду прем’єр-міністра домінувало зниження податків. [Кандидати] повинні терміново зосередитися на майбутньому цунамі зростаючих рахунків за електроенергію».

Прибуток Centrica і Shell збільшився за рахунок стрімкого зростання оптових цін на енергію, яку вони виробляють, оскільки війна Росії з Україною тисне на міжнародні ринки.

Крім British Gas, Centrica також володіє 20-відсотковою часткою у британському атомному флоті та видобуває нафту та газ у Північному морі. Компанія зафіксувала збільшення операційного прибутку до 1,3 мільярдів фунтів стерлінгів за перші шість місяців року — порівняно з 262 мільйонами фунтів стерлінгів роком раніше. Прибуток Shell досяг рекордного рівня 9,5 мільярдів фунтів стерлінгів у другому кварталі.

Учора Centrica відновила свої дивіденди після скасування їхньої виплати під час пандемії. Він виплатить інвесторам близько одного пенсу за акцію на загальну суму 59 мільйонів фунтів стерлінгів.

Кріс О’Ши, виконавчий директор Centrica, захищав виплату, стверджуючи, що акціонери були «звичайними людьми, які також відчувають кризу вартості життя».

Він додав: «Зрештою, сильна компанія має бути привабливою інвестицій.

«Я знаю, що дуже важко побачити слова «прибуток» чи «дивіденди», коли люди зараз мають важкі часи; Я дуже добре це розумію».

Пан О’Ши заробив торік 765 000 фунтів стерлінгів, відмовившись від своєї потенційної річної премії у розмірі 1,1 мільйона фунтів стерлінгів, оскільки рахунки за домогосподарства зросли. Бос Shell Бен ван Бюрден заробив 6,7 мільйонів фунтів стерлінгів у 2021 році.

У зв’язку з високими оптовими цінами на енергоносії з літа минулого року Сунак порушив угоду торі в травні, щоб оголосити податок на непередбачений прибуток для виробників нафти та газу в Північному морі, збільшивши ставку податку з 40 до 65 відсотків для таких компаній, як BP, Shell та Центрику.

Збір був прийнятий цього місяця і застосовується до прибутку з 26 травня 2022 року. Він діятиме до кінця 2025 року, якщо до цього ціни на енергоносії не знизяться до «нормальнішого» рівня. Очікується, що цей захід збере 5 мільярдів фунтів стерлінгів, щоб допомогти фінансувати пакет підтримки домогосподарств, що бідують, на суму 15 мільярдів фунтів стерлінгів.

Учора вранці Мартін Льюїс, засновник веб-сайту Money Saving Expert, зажадав, щоб Борис Джонсон, Ріші Сунак та пані Трасс сіли разом та розробили план допомоги споживачам.

Змагання за лідерство має бути терміново зосереджено на майбутньому цунамі рахунків, що ростуть, за електроенергію, а не чекати до завершення передвиборчої кампанії торі, щоб прийняти рішення про допомогу домогосподарствам. Незважаючи на ці заклики, пані Трасс наполягала на тому, що зараз “не час для ще одного непередбаченого податку”, вказуючи на те, що це стримуватиме інвестиції.

Виступаючи на зборах у Лідсі, вона сказала: «Я вважаю, що нам потрібно утримувати податки на низькому рівні, щоб залучати інвестиції у галузі. Нам потрібно стимулювати інвестиції на півночі Англії, відкриваючи більше підприємств та можливостей. Найкращий спосіб зробити це — утримувати податки на низькому рівні та залучати інвестиції у наші міста, і саме на цьому я зосереджена».

На питання, як вона допоможе людям оплачувати рахунки цієї зими, якщо стане лідером Консервативної партії, Трасс відповіла: «Я розумію, що в цей час сім’ї справді зазнають труднощів, ми спостерігаємо зростання світових цін на енергоносії. Ось чому я скасувала б підвищення національного страхування, повернувши людям у кишені більше грошей. Ми також матимемо тимчасовий мораторій на зелений збір, щоб скоротити рахунки людей за електроенергію. Що нам також потрібно зробити, так це переконатися, що ми виробляємо більше газу всередині країни, щоб ми могли збільшити пропозицію та зберегти ціни на якомога нижчому рівні. Це справді важливо, оскільки ми наближаємось до чистого нуля, використовуючи газ для нашого переходу

Centrica заявила, що розраховує заплатити близько 600 мільйонів фунтів стерлінгів додаткових податків у Великій Британії.

«Наразі не час для чергового податку на непередбачені витрати» Проте операційний прибуток British Gas впав на 43 відсотки до 98 мільйонів фунтів стерлінгів, оскільки вартість енергії, яку вона купувала для постачання клієнтам, зростала.

Пан О’Ши сказав: «Коли ціна на щось зростає, ви очікуєте, що споживання знизиться, і ми думаємо, що це одна з багатьох речей, які клієнти можуть зробити, щоб керувати своїми рахунками в міру їхнього керування». На прохання обґрунтувати рекордний квартальний прибуток Shell пан ван Берден сказав: «Звичайно, я чудово розумію труднощі які виникли. Я також дуже добре розумію, як важко пояснити, що це насправді глобальна проблема, і вона виникла в результаті ухвалених політичних рішень. Справедливо сказати, що галузь значно недоінвестувала колективно».

«Якщо… водночас не було достатньої політики для задоволення попиту на нафту та газ, усі отримують ту саму напруженість, що й ми».

Він сказав, що компанія дуже старанно працювала над новими джерелами постачання, але «чудес не буває».

«Edinburgh Evening News» – «Українка, яка втікла з батьківщини, буде судити Кубок Едінбурга»

Кубок Едінбурга: молодий арбітр із України добровільно візьме участь у молодіжному футбольному турнірі в Единбурзі.

Марія Зобенко з Дніпра була змушена залишити свою родину та друзів та виїхати до Шотландії, коли в Україні почалася війна.

18-річна дівчина ніколи не була так далеко від дому до приїзду в Едінбург. Вона сказала: «Я єдина дитина, і мені було дуже важко покинути всіх і всіх. Я приїхав до Шотландії одна, але я знала, що це країна, яка любить футбол, і я вже почуваюся тут як удома».

Марії сказали, що у дитинстві вона займалася традиційними жіночими видами спорту, але завжди мріяла працювати на міжнародному рівні футбольним суддею. Ій було важко знаходитися далеко від рідної країни, проте гра стала для неї милицею, на яку вона могла спертися. “Часом мені може бути дуже самотньо, – сказала вона, – але я завжди знаю, що в мене є футбол, і зараз я люблю дивитися жіночий чемпіонат Європи з футболу”.

Побачивши в Instagram рекламу Міжнародного юнацького футбольного турніру Edinburgh Cup Марія зв’язалася з організаторами, щоб запропонувати свої послуги.

Кубок Единбурга — один із найбільших та найкращих футбольних турнірів Великобританії. Цього року тисячі юних футболістів та сімей з усієї Великобританії та інших країн будуть запрошені до Единбургу на Кубок 2022 року, який пройде у спортивному селі Пеффермілл з 5 по 7 серпня.

Скотт Гібсон, директор із заходів Edinburgh Cup, сказав: «Для нас велика честь мати Марію в нашій команді. Вона сильна та смілива жінка з високим рівнем рішучості».

Він додав: «Команда з усієї Шотландії, Англії та Ірландії візьме участь у заході, який створить відчуття єднання і продемонструє, наскільки відкрита Шотландія».

Марія сподівається, що Кубок Едінбургу відкриє нові можливості для футболу у Шотландії. 18-річна дівчина планує здобути тут свою професійну кваліфікацію судді, і вона також сподівається, що її родина скоро зможе приєднатися до неї.

Бельгія. «De Standaard» – «Ми вдячні за притулок, але сумуємо за нашим борщем»

Кілька сотень українських біженців проживають в модульно-рятувальному селі в Мехелені. Не всім це подобається. «Спати з шістьма в пластиковому контейнері не до сміху».

Спритним рухом жінка в чорному вуалі вириває з рук листоноші купу листів. Швидко шукає листа для неї з України. Вона хитає головою й відступає, опустивши плечі. Вона живе з 336 українськими біженцями в білому контейнерному селищі в Мехелені, побудованому на автостоянці поруч зі спортивно-оздоровчим комплексом Де Неккер. «Незабаром автобус із сорока людьми прибуде з транзитного центру в Брюсселі», — каже Йоахім Деман з Червоного Хреста Фландрії. «Протягом цього та трьох тижнів ми вийдемо на 500, максимальна потужність — 650».

Надзвичайне селище в Мехелені – одне з двох надзвичайних сіл для українських біженців, створених фламандським урядом. На відміну від села в Антверпені, що знаходиться в надзвичайних ситуаціях, село Мехелен управляється Червоним Хрестом, і тут більше уваги приділяється колективному досвіду. В Антверпені українці мають власні санвузли та кухню, у Мехелені – спільні душові та туалети. Їхню їжу тричі на день подає кейтеринг. «Ми надзвичайно вдячні, — каже мешканець Аркадій Конишев (36), — але ми втомилися від фламандської кухні. Нам не вистачає нашого борщу та інших традиційних страв нашої кухні».

На гравійних доріжках між контейнерами багато проходу: дівчина штовхає свій багі вперед, а її брат намагається вразити на самокаті. Ровесник Crocs кидається до санконтейнера із зубною щіткою в роті, інші діти кричать від радості на майданчику. Біля свого контейнерного будинку на краю аварійного села Руслан* (29) ходить колом із однорічною донечкою. На його грудях витатуйовано «Будьте сильними». «Дитячий гріх, коли я ще багато займався спортом», — пояснює він.

«Ми живемо в аварійному селищі трохи більше місяця і нам тут не подобається. Під час спеки в нашому контейнері було пекло. Ми з дружиною не наважуємося відпускати п’ятирічної доньки одну на вулицю, тому що деякі діти поводяться агресивно. Нам також дуже важко звідси шукати роботу: ми відрізані від зовнішнього світу і змушені весь час піклуватися про своїх дітей».Руслан із родиною хоче переїхати до Гела, де знайомий їхні життя. «Там набагато приємніше», — каже він. «Ми сільські люди: напружений ритм у аварійному селі чи в місті швидко стає для нас надто важким».

Наступного дня після втечі Руслана з родиною до Бельгії дві бомби впали на його село поблизу ІваноФранківська, міста на заході країни. «Я загубив окуляри під час польоту і досі чекаю на нові, — каже Руслан. Він описує своє порушення зору як щасливий випадок: «Оскільки зір у мене дуже поганий, мене не призвали воювати проти росіян, і я можу залишитися з дружиною та дітьми».

Кількома гравійними доріжками далі зі свого будинку-контейнера виходить житель міста Аркадій Конишев. До війни був адвокатом у Маріуполі, у Бельгії – біженець без роботи. «Я не можу тут працювати юристом», – каже Конишев. «Потрібно два роки, щоб конвертувати мій диплом, і я ледве говорю нідерландською мовою, як я можу захищати людей у ​​залі суду?» У ВДАБ мені пропонували роботу за фахом, але я вважаю, що це занадто далеко. Тож ось чому: спочатку земля Недер*Руслан, потім робота і переїзд кудись зі своєю кухнею», — приєдналася його дружина Катерина Конишева з семирічною дочкою. «Сподіваюся, Катерина вдасться знайти роботу», — каже Конишев. «Вона має два дипломи вчителя, і в Бельгії, мабуть, бракує вчителів», — посміхається Конишева: «Мій голландський ще поганий, але ми сподіваємося, що завдяки урокам Червоного Хреста це скоро зміниться».

Минуло полудень, і їдальня починає заповнюватися. 27-річний Ердал Фуркан Акташ сидить за одним із сотень столиків для пікніка, але, здається, він не дуже голодний. «Я щойно підписав договір про оренду будинку в Контічі», — із захопленням каже він. «Це були довгі та важкі пошуки. Через півтора місяці в аварійному селі моя бабуся, мама, брати і сестри нарешті можуть поїхати туди, де є кімната для відпочинку. Тому що, повірте, спати з шістьма в пластиковому контейнері не до сміху. А моя бабуся вночі сама в туалет сходити не може».

Хоча, за словами Фуркана Акташа, могло б бути й набагато гірше: «Тут краще, ніж у транзитному центрі в Брюсселі, на вулиці чи під бомбами в Україні», — твердо каже він.

«Нам дуже важко звідси шукати роботу: ми відірвані від зовнішнього світу і змушені постійно піклуватися про своїх дітей»

*Руслан не хотів, щоб його повне ім’я було в газеті.

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22