Статті

Як заробити на грошах: дорогі банкноти та монети України та часів СРСР

Продовжуємо серію матеріалів «Вам потрібні гроші? Як заробити на копійках?». Тема, як серед простих копійок, що завалялися, знайти дуже на сьогодні дорогі, зацікавила наших читачів. Тому підтвердження – лист, який нещодавно надійшов на адресу редакції від Валентини Гінчер з Одеси.

Спробуйте, і вам також пощастить

У своєму листі Валентина Гінчер розповіла, що після нашої публікації вона «викопала зі старої сумочки на антресолі жменю радянської дрібниці і доручила онуку: розбирайся, якщо ця лотерея виграє — тобі все». Хлопцеві пощастило, порившись в Інтернеті, він виявив, що 10 копійок 1966 — це йому непогана премія. Адже ми до цього року ще не дійшли.

До речі, у конверті із листом наша читачка надіслала і фото. На ньому ті самі 10 копійок 1966 року, що лежать на сторінці газети зі статтею, завдяки якій її онук і зміг заробити трохи грошей.

Дорогі монети часів СРСР

Пройдемося радянськими монетами

  • 1965 рік. Саме з 1965 року почали падати тиражі деяких номіналів, і ці монети зараз стали раритетними, та й, відповідно, дорогими. Нагадаємо, що ціни на них вказуємо за реальними продажами в останні пару років на українському інтернет-сайті — аукціоні «Віоліті», і щодо їх колекційного інтересу йдеться про стан — без ударів і потертості. Так ось, 5 копійок 1965 року коштують до двох з половиною тисяч гривень, 10 та 15 копійок цього ж року – до двох тисяч гривень.
  • 1966 рік. 5 копійок цього року коштують до трьох тисяч гривень, 10 та 20 копійок – до двох тисяч гривень, 15 копійок – до двох з половиною тисяч гривень, монета 1 рубль – до двох тисяч гривень.
  • 1967 (не ювілейні). 5 копійок – до дев’ятисот гривень, 10 копійок – до семисот гривень, 15 копійок – до восьмисот гривень, 20 копійок – до семисот гривень, 50 копійок – до восьмисот гривень, 1 рубль – до шестисот гривень.
  • 1968 рік. 5 копійок – до дев’ятисот гривень, 10 копійок – до восьмисот гривень, 15 копійок – до семисот гривень, 20 копійок – до 500 гривень, 1 рубль – до 500 гривень.
  • 1969 рік. 5 копійок — до тисячі трьохсот гривень, 15 копійок — до тисячі гривень, 20 копійок — до півтори тисячі гривень, 1 рубль — до п’ятисот гривень.

Червоний Мазепа 2004 року

Красный Мазепа. 10 гривен

На «порадах» поки що зупинимося: попереду ще багато привабливих цифр. А тепер перейдемо до нинішніх українських грошей. Почнемо, до речі, з одного цікавого папірця. Це звичні червоні 10 гривень. Але тільки в 2004 році обличчя Мазепи на цій купюрі не сіре, як усі інші роки, а червоне. Вони іноді зустрічаються в обороті, і (залежно стану) боністи (колекціонери паперових грошей) готові заплатити за них у кілька разів більше номіналу.

А тепер про монети «з тумбочки», тобто вийшовші з обігу одна, дві та п’ять копійок. Вони викарбувані з нержавіючої сталі та повинні притягуватися магнітом. Але виявляється не всі. На початку, ще до введення їх в обіг у 1996 році, на Луганському заводі, де їх виготовляли, експериментували з різними типами сталі. І в оборот потрапили в невеликих кількостях і монети, які не магнітяться. Ціна у них зараз пристойна. Так, 1 копійка 1992 16 лютого 2022 з аукціону «полетіла» за шість тисяч п’ятсот п’ятдесят одну гривню. Того ж дня 5 копійок 1992 року було продано за чотири тисячі двісті шість гривень. Акцентую – немагнітні.

Англійка. 50 копійок

Англичанка. 50 копеек

І ще пару слів про нашу дрібницю, але вже не з тумбочки, а з гаманця. Вважайте, що ви трохи розбагатіли, якщо вам попалася п’ятдесятикопійкова монета, яка називається колекціонерами «англійкою». На Луганському монетному дворі їх карбували штемпелями, виготовленими в Англії з помилкою. Тризуб там утиснутий на опуклому щиті, а на переважній більшості півтинників — навпаки (тризуб опуклий). Ціна на «англійку» сягає трьох з половиною тисяч гривень.

На цьому поки що всі, шановні читачі. Далі буде.

Валерій Боянжу, Херсон – Одеса

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16