Чи можна відшкодувати витрати на лікування, якщо ви послизнулися взимку на вулиці та зламали руку? Звучить фантастично, але кожна людина має право отримати гроші за травму.
Давайте розберемося, що потрібно робити і куди звертатися, якщо ви хочете отримати компенсацію за травму в ожеледицю.
Взагалі-то так. Люди мають право пересуватися вулицями безпечно. Закон про благоустрій населених пунктів зобов’язує підприємства та організації утримувати прилеглу територію у порядку, а також відшкодовувати збитки. Є навіть рекомендований перелік робіт у зимовий час, затверджений у Міністерстві регіонального розвитку:
Організація, яка відповідає за порядок на прилеглій території, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток, втрачений через травму та непрацездатність. А також відшкодувати додаткові витрати, спричинені необхідністю посиленого харчування, санаторного лікування, придбання ліків та стороннього догляду.
Гарне питання. Що цікаво, уряд уже давно затвердив спеціальний порядок, за яким мають знаходити винних у подібних ситуаціях. Коли людина отримує будь-яку випадкову травму на вулиці, це стосуюється нещасливих пригод невиробничого характеру. Травмпункти та лікарні мають надсилати інформацію про інцидент до районної адміністрації.
Це потрібно для того, щоб влада провела розслідування і склала акт. У постанові Кабінету Міністрів сказано, що таким чином можна буде запобігти такому травматизму в майбутньому і вирішити питання соціального захисту постраждалих. Звучить добре, але на практиці це не завжди відбувається.
Якщо ви маєте намір добиватися компенсації за травму під час ожеледиці, вимагайте у лікарів, щоб інформацію про нещасливу пригоду відправили до районної адміністрації. Чиновники мають 10 днів для розслідування обставин пригоди. За результатом вони повинні направити вам Акт про нещасливу пригоду невиробничого характеру.
Знайти відповідального за прилеглу територію можна самостійно:
Повний список комунальних підприємств Одеси можна знайти на сайті Міськради.
Є два шляхи: добровільний та через суд. У першому випадку вам потрібно звернутися до організації, яка відповідає за благоустрій території. Юристи радять надіслати претензію поштою рекомендованим листом. У документі вкажіть, що ви маєте намір отримати компенсацію протягом 1 місяця. Додайте копію Акту про нещасливу пригоду (якщо ви змогли його отримати), чеки на ліки та інші докази, що підтверджують заподіяну шкоду.
Якщо організація не хоче визнавати свою провину і не бажає відшкодовувати збитки, ви маєте право звернутися до суду. Не обов’язково подавати до суду, який територіально належить до місця пригоди. Позов можна подати за місцем проживання або тимчасового перебування.
У справах про каліцтво та травми вам не потрібно буде платити судовий збір.
Стаття на тему: Як подати судовий позов, не виходячи з дому?
Для отримання грошової компенсації через суд необхідно підтвердити обставини травми та розмір збитків, яких ви зазнали. Стандартного переліку документів у законі не передбачено, тому годяться будь-які докази:
Збережіть усі рентгенівські знімки, довідки та документи, які ви отримаєте в медичному закладі. Якщо травма серйозна і потрібен виклик швидкої допомоги, не забудьте взяти у них довідку, в якій будуть зафіксовані обставини пригоди.
Читайте також: Будемо скаржитися? Що робити з галасливими сусідами
Фото: Unian, RBC, Depo.ua
За інформацією синоптиків, завтра, в середу 2 липня 2025 року, в Одесі та Одеській області… Read More
На російсько-українській війні загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій… Read More
Уході підготовки вступу до Вищих навчальних закладів МВС України криміналіст відповів на питання студентів, абітурієнтів… Read More
Село Каракурт, що в Болградському районі, унікальне – тут живуть видатні поліглоти. Мешканці розмовляють п’ятьма… Read More
Сьогодні, 1 липня 2025 року, на 11-й станції Великого Фонтану в Одесі урочисто відкрили оновлений… Read More
Початок реєстрації через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) домашніх тварин викликав багато питань. Поки в… Read More