Статті

Як отримати компенсацію за травму в ожеледь

Чи можна відшкодувати витрати на лікування, якщо ви послизнулися взимку на вулиці та зламали руку? Звучить фантастично, але кожна людина має право отримати гроші за травму.

Давайте розберемося, що потрібно робити і куди звертатися, якщо ви хочете отримати компенсацію за травму в ожеледицю.

Хіба за нещасливу пригоду належиться грошова компенсація?

Взагалі-то так. Люди мають право пересуватися вулицями безпечно. Закон про благоустрій населених пунктів зобов’язує підприємства та організації утримувати прилеглу територію у порядку, а також відшкодовувати збитки. Є навіть рекомендований перелік робіт у зимовий час, затверджений у Міністерстві регіонального розвитку:

  • за наявності ожеледиці посипати піском – 4-8 разів на місяць
  • сколювати лід і відкидати сніг – за потреби
  • очищати східці від снігу та льоду – за потреби

Організація, яка відповідає за порядок на прилеглій території, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток, втрачений через травму та непрацездатність. А також відшкодувати додаткові витрати, спричинені необхідністю посиленого харчування, санаторного лікування, придбання ліків та стороннього догляду.

 

Як знайти відповідального за прилеглу територію?

Гарне питання. Що цікаво, уряд уже давно затвердив спеціальний порядок, за яким мають знаходити винних у подібних ситуаціях. Коли людина отримує будь-яку випадкову травму на вулиці, це стосуюється нещасливих пригод невиробничого характеру. Травмпункти та лікарні мають надсилати інформацію про інцидент до районної адміністрації.

Це потрібно для того, щоб влада провела розслідування і склала акт. У постанові Кабінету Міністрів сказано, що таким чином можна буде запобігти такому травматизму в майбутньому і вирішити питання соціального захисту постраждалих. Звучить добре, але на практиці це не завжди відбувається.

Якщо ви маєте намір добиватися компенсації за травму під час ожеледиці, вимагайте у лікарів, щоб інформацію про нещасливу пригоду відправили до районної адміністрації. Чиновники мають 10 днів для розслідування обставин пригоди. За результатом вони повинні направити вам Акт про нещасливу пригоду невиробничого характеру.

 

Знайти відповідального за прилеглу територію можна самостійно:

  • ОСББ та ЖЕК відповідають за прибудинкову територію
  • магазини та кафе відповідають за свою прилеглу територію
  • КП «Міські дороги» відповідає за благоустрій проїжджої частини

Повний список комунальних підприємств Одеси можна знайти на сайті Міськради.

Як отримати компенсацію за травму під час ожеледиці?

Є два шляхи: добровільний та через суд. У першому випадку вам потрібно звернутися до організації, яка відповідає за благоустрій території. Юристи радять надіслати претензію поштою рекомендованим листом. У документі вкажіть, що ви маєте намір отримати компенсацію протягом 1 місяця. Додайте копію Акту про нещасливу пригоду (якщо ви змогли його отримати), чеки на ліки та інші докази, що підтверджують заподіяну шкоду.

Якщо організація не хоче визнавати свою провину і не бажає відшкодовувати збитки, ви маєте право звернутися до суду. Не обов’язково подавати до суду, який територіально належить до місця пригоди. Позов можна подати за місцем проживання або тимчасового перебування.

У справах про каліцтво та травми вам не потрібно буде платити судовий збір.

Стаття на тему: Як подати судовий позов, не виходячи з дому?

Які потрібні докази для суду?

Для отримання грошової компенсації через суд необхідно підтвердити обставини травми та розмір збитків, яких ви зазнали. Стандартного переліку документів у законі не передбачено, тому годяться будь-які докази:

  • акт про нещасливу пригоду
  • копія медичної картки із записом про пригоду
  • чеки на ліки та лікування
  • фотографії місця, де ви отримали травму через ожеледицю
  • відеозапис з місця пригоди
  • записи з камер спостереження
  • роздруківка з сайту прогнозу погоди в той день, що підтверджує ожеледь

Збережіть усі рентгенівські знімки, довідки та документи, які ви отримаєте в медичному закладі. Якщо травма серйозна і потрібен виклик швидкої допомоги, не забудьте взяти у них довідку, в якій будуть зафіксовані обставини пригоди.

 


Читайте також: Будемо скаржитися? Що робити з галасливими сусідами

Фото: Unian, RBC, Depo.ua

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на суботу, 19 жовтня: нічні заморозки

Завтра, у суботу, 19 жовтня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна осіння… Читати далі

2024-10-18
  • Новини партнерів

Що таке чиллер із фрикулінгом

Застарілі принципи зниження температури у системах, попри свою тривалу експлуатацію, не відповідають сучасним вимогам. Високе… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Від «канави» до парковки: за три роки та 200 млн завершили ремонт Деволанівського узвозу

В Одесі завершили ремонт Деволанівського узвозу, на який знадобилося три роки та понад 200 млн… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Зеленський купив автівку Гітлера: викриваємо новий російський фейк

Російські пропагандисти рознесли чергову фейкову новину про те, що нібито Зеленський придбав автомобіль, який належав… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Фотограф з Одеси отримав міжнародну премію за фотографії з війни (фото)

Костянтин Ліберов, військовий фотограф з Одеси, отримав у Франції премію Bayeux Calvados-Normandy Award у категорії… Читати далі

2024-10-18
  • Статті

Новий «Гастроном» на Дерибасівській: атмосфера одеського дворика, знайомі страви та солодкі коти (фото)

Зазвичай нові ресторани в Одесі відкриваються напередодні туристичного сезону – навесні або на початку літа,… Читати далі

2024-10-18