Кожен з нас користується послугами Інтернет зв’язку, тому важливо знати, якими нормами чинного законодавства регулюється діяльність операторів, та як бути у випадку, якщо послуги надаються неякісно, з порушенням стандартів, передбачених законодавством.
Відповідно до п.14 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005р. № 720 (надалі – Правила), надання послуг здійснюється у разі:
1) укладення договору відповідно до основних вимог, встановлених НКРЗІ;
2) їх оплати споживачем.
Надання програмної послуги абонентові здійснюється на підставі угоди, укладеної між абонентом і провайдером такої послуги відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та інших нормативно-правових актів.
Уважно читайте договор перед укладанням!
Не поспішайте погоджуватися з усім, що пропонують оператори послуг, оскаржуйте пункти де вказано невигідні для Вас умови, як споживача послуг.
Для цього Ви можете скласти як протокол розбіжностей, так і безпосередньо не погодитися з існуючою редакцією договору, написавши відповідного листа керівництву компанії. Це стосується як юридичних осіб, які бажають отримати послуги, так і фізичних осіб.
На що звертати увагу в договорі:
У відповідності із ст.901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Споживач має право відповідно до законодавства подавати операторові, провайдерові звернення (заяви, скарги, пропозиції) щодо надання та отримання послуг.
У зверненні споживача щодо ненадання чи неналежного надання послуг зазначаються дата, час, умови, за яких споживач намагався отримати послугу, результат її отримання, номер чи інший мережевий ідентифікатор кінцевого обладнання або адреса пункту колективного користування чи таксофона, з якого замовлялася послуга, номер кінцевого обладнання або адреса пункту колективного користування, що викликався, тощо.
Звернення можуть бути подані в усній формі, у тому числі з використанням телефону, а також шляхом надсилання електронного повідомлення (за наявності такої форми приймання звернень в оператора, провайдера).
Оператор, провайдер не має права ускладнювати порядок подання споживачем звернення.
Оператор, провайдер зобов’язаний проводити прийом споживачів з питань надання послуг та доводити до їх відома інформацію про час та місце такого прийому.
В порушення умов договору, наприклад, відбувається часте переривання зв’язку, Інтернет дуже часто не відповідає швидкості вибраного тарифу, доступ до мережі Інтернет зникає, і оператор жодних дій для поновлення зв’язку не робить.
Що робити в таких випадках:
Якщо Ви вирішили розірвати договір, Вам необхідно прийти до сервісного центру Вашого провайдера, заявою про розірвання договору та надати паспорт для ідентифікації особи.
Як вбачається із змісту ч.1. ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Ви можете розірвати договір, надавши паспорт і написавши заяву до того оператора, з ким укладено договір. При цьому, рахунки повинні бути звірені і повністю або відшкодовані Вам або Ви повинні сплатити борг, якщо він є.
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More
Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More
У 2025 році одеські вчителі почнуть отримувати додаткові муніципальні виплати. Сума підтримки становитиме від 1… Read More
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More