Сьогодні, 27 лютого, Одеська область святкує свій день народження – їй виконуючи 92 роки. І вже втретє мешканці області зустрічають його за умов повномасштабної війни. Але, незважаючи на нинішній непростий час, мешканці Одеського регіону демонструють патріотизм, витримку, незламність та відданість своєму рідному краю. «Одеське життя» пропонує вирушити у невелику подорож рідним краєм.
33,3 тисячі квадратних кілометрів — площа Одеської області. Це найбільша область в Україні. Вона навіть більша за деякі країни у світі.
Наприклад, Бельгія на 3 тисячі квадратних кілометрів менша. А ще на території області могли б розміститися карликові держави Андорра та Монако.
Одеська область — колоритний та унікальний регіон. А все завдяки тому, що тут колись оселилися різні народи: українці, євреї, болгари, молдавани, гагаузи, поляки, чехи, албанці, росіяни, греки, німці та багато інших. Наші пращури разом орали і сіяли на цих землях, будували міста і села.
Найбільше місто — Одеса. Інші великі міста: Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Чорноморськ, Подільськ.
Кожна область України має свої особливості. Північ Одеської області славиться родючим ґрунтом — чорноземом, де вирощують зернові. Наша земля також дозволяє збирати великі врожаї фруктів, овочів, зелені, ягід. Колись усе це вирощували наші пращури на своїх невеликих городах, які потім перетворилися на величезні родючі поля. Тепер урожай із наших полів вирушає на стіл до людей з інших областей України та навіть до інших країн.
У нашій області вирощують:
А ви знали, що на Одещині справжнє царство риб? Все тому, що по нашій території протікає понад 200 річок, найбільші з них — Дунай, Південний Буг і Дністер. Також в області є лимани — Куяльницький, Хаджибейський, Сухий, Великий Аджалицький, Тилігульський і Дністровський і найбільше озеро в Україні — Ялпуг.
У всіх цих водоймах мешкають різні види риб: короп, лящ, сазан, краснопірка, білий амур, щука, окунь, судак, карась, товстолобик, тарань, а ще раки і рачки. Але є риба, яку ловити забороняється, бо вона занесена до Червоної книги. Наприклад, йорж, карась золотий, каспіосома, осетр, пуголовка і чоп. Їх навіть зображають на поштових марках.
Фауна Чорного моря теж різноманітна та незвичайна. У морі живуть не тільки камбала, бички, тюлька, кефаль, сарган, але і морський півень, морська собачка, риба-зірка, риба-голка. І, звичайно ж, рідкісні морські жителі: кит азовка, дельфін афаліну, морський чорт, сонячник звичайний і навіть тюлень-монах.
В Одеській області 8 морських торгових портів: Одеський, Чорноморський, Ізмаїльський, Південний, Білгород-Дністровський, Ренійський, Усть-Дунайський та Чорноморський морський рибний порт
Не менш дивовижний на Одещині і світ птахів. У нас живе близько 240 видів пернатих, а це половина всіх птахів України. Серед них голуби, горобці, ворони, чайки, чижі, шпаки, качки, куріпки, фазани, гуси, чаплі та лебеді.
Також влітку до нас люблять прилітати тропічні гості, наприклад, папуги. Постійними мешканцями є кучеряві пелікани, рожеві фламінго, сови (сова-сплюшка, вухата сова), кілька видів соколів (балобан і сапсан), яструби та інші різновиди пернатих.
Деякі види птахів дуже рідкісні і теж занесені до Червоної книги. Але, на жаль, це не допомагає вберегти пернатих друзів від загибелі. Щороку чисельність деяких птахів дуже скорочується.
1110 визначних пам’яток, 92 заказники, заповідники та інші пам’ятки природи є на Одещині
Одеську область заселяють дивовижні тварини: вони живуть у полях, степах та лісах.
У наших заповідниках є благородні олені і козулі. Щоправда, цих тварин залишилося зовсім мало, тому нам слід берегти їх від браконьєрів.
Ще в нас живуть дикі кабани, пухнасті зайці-русаки, лисиці, борсуки, куниці, єнотовидні собаки, вовки, білки, дикі кролики, бобри, тхори і хом’ячки.
Є тварини, які занесені до Червоної книги: тушканчик великий, суслик подільський, сліпиш подільський і білозубий, кутора мала.
Ще в наших місцях мешкає лісовий кіт, і його теж треба оберігати. Багато які з цих тварин живуть тільки в нашій області, полювати на них заборонено.
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More