Статті

День Соборності: що це за свято та його значення зараз (фото, відео)

День Соборності України – свято, яке святкують щорічно 22 січня в день проголошення Акту З'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія сталася 1919 року.

Офіційним святом в Україні День Соборності став з 1999 року. Його встановили тому що об’єднання УНР та ЗУНР для створення єдиної (соборної) української держави мали велике політичне та історичне значення для створення єдиної (соборної) української держави.

Історія Дня Соборності

У листопаді 19017 року було проголошено Українську Народну Республіку. До її складу увійшло 9 українських губерній російської імперії, що розпалася. А у жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій проголосили утворення Західноукраїнської Народної Республіки після розпаду Австро-Угорщини.

З того часу між урядами УНР та ЗУНР велися переговори щодо втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові було підписано «Предвступний договір» про об’єднання УНР і ЗУНР, в якому було заявлено про непохитний намір у найкоротші терміни створити єдину державу.

21 січня 1919 р. у Хусті Всенародні збори ухвалили рішення приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня, 22 січня 1919 року, у Києві проголосили об’єднання. Цей день співпав із першими роковинами проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України.

Повіками розірваний український народ об’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперії.

Донеччани у «живому ланцюзі єдності» 21 січня 1990 р.

Вторгнення Росії в Україну: ми знову боремося за соборність

Нині вже єдина Україна знову бореться за своє право існувати як єдина та вільна держава. Російська федерація вторглася до нашої країни у 2022 році і хотіла повністю знищити все українське, захопивши всю територію.

Але коли цього не вийшло, ворог поставив за мету розірвати єдність нашої країни, позбавити її соборності – поділити на частини. Тож нинішня війна – це не лише боротьба українців за право існувати, а й за єдність, соборність нашої держави.

Президент країни Володимир Зеленський привітав український народ такими словами:

Сьогодні ми святкуємо День Соборності України.

Ця історична подія передала наступним поколінням українців дві мудрості. Якщо не припиняти боротьбу, рано чи пізно єдину та незалежну державу буде відновлено. Якщо не досягти справжньої єдності, незалежність буде втрачено.

Ми завжди знали про першу мудрість. А 24 лютого довели, що засвоїли другу. Наша Україна єдина, бо сильна. І сильна, бо єдина.

Ще за темою:

 

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на суботу, 21 вересня: ще більше потеплішає

Завтра, у суботу, 21 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується ще більше… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Дерев’яна вагонка: перевага та простота монтажу

Вагонка з натуральних порід дерева - саме той матеріал, який дозволить створити в будинку затишок… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Головне в голубцях – кісточки перемити: як жителі Рені готували ярмарок до дня міста

На честь Дня міста Рені жителі Ренійської громади провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, в… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Нікіта Тітов: захисник Маріуполя про тридцять місяців у російському полоні

З російського полону повернувся захисник Маріуполя, воїн Національної гвардії України балтянин Нікіта Тітов. Коли він… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

626 років Саврані: наварили борщу та відсвяткували донатами на ЗСУ

Саврань — столиця лісової перлини Одещини — ташується в межиріччі річок Савранки та Південного Бугу.… Читати далі

2024-09-20