Статті

Де відпочивають одесити за умов війни?

Через війну в Україні традиційного курортного сезону в Одесі цього року не буде. Відвідування пляжів та купання в морі досі під забороною. На порушників у кращому разі чекає розмова з поліцією чи правоохоронцями, а в гіршому – загроза життю через міни на пляжі та у воді.

«Купатися я не піду – це точно»

– Я сама з Миколаєва. Сьогодні тут вдруге чи втретє прямо на березі. Звісно, ​​дуже здивована, що тут багато людей. Все-таки вважаю, що це небезпечно, бо в нас уже ситуація дуже напружена і я за те, щоби тут працювала заборона. Хоча сама тут зараз перебуваю, але вважаю, що це небезпечно, – каже Галина, яка відпочиває.

– Купатись я не піду – це точно, бо це небезпечно. А прийти на пляж, десь бути в районі моря, позасмагати, полежати – це я вважаю непогано, – зізнався одесит Володимир.

Але деякі, незважаючи на заборону, все ж лізуть у море. Тож у МВС навіть намагалися розглянути можливості для безпечного відпочинку.

Небезпека в морі зупиняє не всіх пляжників

За даними начальника об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталії Гуменюк, вже виявлено понад 10 ворожих мін у воді. До того ж, у Чорному морі знаходяться ракетні кораблі окупантів, які здатні завдавати ударів по всій території України. А кількість кораблів у ворожому угрупуванні в Чорному морі, північно-західній частині, що контролює судноплавство безпосередньо біля берегів країни, лише зростає.

У пляжних клубах може бути?

Але зараз в Аркадії вже працюють «Ітака», «Ібіца» та Red Line. Всі ці заклади мають власні зони відпочинку біля моря на дерев’яних настилах з шезлонгами і басейнами. В одному клубі навіть заявили про наявність бомбосховища для відвідувачів. Ціни за шезлонг тут стартують від 150 до 500 гривень, а м’який майданчик чи намет для компанії коштує від 600 до 1900 гривень.

Відвідувачів цих закладів правоохоронці не чіпають, бо такий відпочинок дозволено. Хоча й загрози вибуху міни чи атаки з моря тут також є.

– Немає абсолютної безпеки, тому що всі ми розуміємо, що дрейфуюча міна може підкотитися і до такого кріплення, на якому знаходиться ця підлога і де ми зараз з вами знаходимося. Розпорядженням місцевої влади визначено, що на таких пляжних зонах, які працюють під наглядом приватної охорони, має бути дуже пильний нагляд. І у разі виявлення наближення такого предмета – негайно сповістити, негайно евакуювати людей, негайно вжити заходів для убезпечення людей. Але наскільки якісно це виконується – ми контролюємо, перевіряємо, і якщо цих норм не буде дотримано – буде вжито відповідних заходів, – зазначила начальник об’єднаного координаційного прес-центру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Деяких одеситів відкриття цього сезону приватних клубів обурює.

– Я б не ходила до таких закладів, тим більше за гроші. Це, перш за все, ризик, це припущення. Люди думатимуть, що все гаразд, а по суті це дуже небезпечно. Зараз ніхто не застрахований від нещасних випадків, тому я вважаю, що правил безпеки взагалі не можна нехтувати, – зізналася одеситка Марія.

– Тут не можна нічого, а там що хочете, те й робіть. Бо там нічні клуби, там гуляють, гроші витрачають. Але не все ж таки можуть гроші витрачати. І не всі вони зараз мають, – каже одесит Владислав.

Все в аквапарки!

Крім того, в Одесі відкриваються й аквапарки. Один із закладів вже працює в Аркадії. Ціни тут від 350 до 900 гривень за дорослий квиток та від 200 до 600 гривень за дитячий.

Також можна придбати абонемент на все літо за дві чи чотири тисячі гривень. З 24 червня відкрився ще розважальний аквакомплекс на сьомому кілометрі Овідіопольської дороги. У разі знижки на 50 відсотків, яку обіцяли на сайті закладу на честь відкриття, дорослий квиток коштував 500 гривень, а дитячий – 400 гривень.

Дотримуємося правил

Попри те, що заборонено відвідувати пляжі, трагічна статистика на водних об’єктах зростає. Тільки з початку червня на Одещині потонуло четверо людей. Тому відділ запобігання надзвичайним ситуаціям по Приморському району ГУ ДСНС України в Одеській області застерігає мешканців та гостей міста про необхідність дотримання правил безпеки на водних об’єктах області.

До речі, нагадаємо, що на одеських пляжах почали з’являтися сітки.

Фото: vgorode.ua та Аквапарк Одеса

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22
  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22