Дача Шехтера - це невеликий будинок на Французькому бульварі, 85, де раніше розташовувався санаторій імені Чкалова. Він таїть чимало загадок. Про те, ким і коли збудовано цей будинок, і навіть кому він належав, існують різні думки, а відомості в історичних джерелах суперечливі.
Імовірно власником цієї невеликої будівлі, збудованої для дачного відпочинку в стилі одеської неоготики, був землевласник Герш Шехтер. За деякими даними, дача була збудована у 1880-ті роки за проектом одеського архітектора Павла Клейна, оскільки вона нагадує багато його роботи того часу. Однак деякі архітектурні особливості та деталі вказують на модерн, який увійшов у моду вже на початку XX століття.
Достовірно невідоме також ім’я архітектора. Річ у тім, що у схожому стилі будинку на Французькому бульварі будував і одеський архітектор Юрій Дмитренко, тому є припущення, що Клейн та Дмитренко під час будівництва дачі Шехтера могли працювати у співавторстві.
Наприкінці минулого століття будинок Шехтера ремонтували, і деякі елементи фасаду були знищені. Зараз дача є двоповерховою будівлею з черепашника з декоративними елементами, які, за задумом архітектора, не повинні були штукатурити, на відміну від стін.
З лівого боку будівлі розташовується триповерхова башта, прикрашена пінаклями — невеликими декоративними баштами з шатром-фіалом. Щоправда, на сьогодні ці та багато інших архітектурних прикрас будинку були втрачені. З боків від головного входу до будинку розташовані колони, а на другому поверсі над ними — два вузькі вікна, які, за задумом архітектора, мали висвітлювати парадні сходи.
Дача Шехтера цікава ще й тим, що це одна з небагатьох історичних будівель на Французькому бульварі, де збереглися основні елементи інтер’єру. Дослідники вважають, що найцінніший з них — дерев’яні сходи з різьбленими поручнями.
Джерело: all.archodessa.com
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More