Юрист Вікторія Гусакова розповіла “Одеському Життю”, з яких виплат виконавча служба не може стягувати гроші в погашення кредиту та чи є можливість оформити розстрочку виконання рішення суду про стягнення боргу.
Якщо Ви маєте кредит, і не сплачуєте його вчасно, до Вас в судовому порядку може позиватися банківська установа або інша фінансова установа. Відповідно до договору, який Ви уклали, з Вас може бути стягнено як суму заборгованості так і пеню за прострочення кредиту, пеню за прострочення процентів, пеню за прострочення плати за обслуговування кредиту, 3 % річних за користування кредитом, інші витрати, які були передбачені Вашим договором.
Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України (ЦК), за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 ЦК України, яка свідчить, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання їм грошового зобов’язання.
Тому, перед тим як позичати гроші у банку, завжди оцінюйте власні сили та можливості вчасно сплачувати заборгованість. Але якщо рішення суду набуло законної сили, важливо знати, як буде проходити стягнення.
Як правило, банківська установа, отримавши виконавчий лист, подає його до виконавця як державного, так і приватного. Разом з листом про виконання судового рішення, згідно зі ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» (редакція від 18.05.2024), (далі – Закон) подається заява відкрити виконавче провадження і примусово стягнути грошові кошти.
Відповідно до п.3 ст.9 Закону, виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення зобов’язаний прийняти рішення про накладення арешту на майно та/або на кошти/електронні гроші, що знаходяться на рахунках/електронних гаманцях боржника в банках, небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей, у порядку, визначеному статтею 56 цього Закону, крім випадку, коли на таке майно арешт уже накладено з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону, заходами примусового виконання рішень є:
Статтею 13 Закону визначено строки прийняття рішень виконавцями та вчинення виконавчих дій:
За порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавці несуть відповідальність в порядку, встановленому законом.
Порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавцями не є підставою для скасування такого рішення чи виконавчої дії, крім випадків, коли вони були прийняті або вчинені з порушенням процедури, передбаченої цим Законом.
1. Статтею ч.1 ст. 73 Закону передбачено, що стягнення не може бути звернено на такі виплати:
2. Стягнення не здійснюється також із сум:
Ви повинні також знати, якщо Вам складно виконати рішення суду, Ви можете звернутися з заявою до того суду, який виніс рішення про розстрочку виконання рішення суду.
Але в заяві важливо викласти усі обставини, які ускладнюють Вам виконання судового рішення, навести докази, відповідні документи та запропонувати суду розстрочити виконання цього рішення навівши ту суму та кількість місяців, коли Ви зобов’язуєтесь виконати рішення суду.
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More