Статті

Безробіття в Одесі: розмір допомоги, скільки вакансій, чи допомагає вища освіта

На початку року в Одесі зареєстровано 8,5 тисячі безробітних. 75% із них – люди з вищою освітою. Конкурс на 1 робоче місце – 6 осіб. А середній розмір допомоги – 5875 грн.

Про це повідомили у Департаменті праці та соціальної політики Одеської міської ради.

З початку року отримали нове місце роботи 1,3 тис. безробітних із міського центру зайнятості. Загалом офіційних безробітних безпосередньо в Одесі зараз 8,5 тисячі. А всього у регіоні таких 34 тисячі.

Демографічна структура незайнятих громадян: 64,9% – жінки, 35,7% – особи віком до 35 років.

Професійно-кваліфікаційний склад: 70,6% – службовці, 23,4% – робітники, 6,0% – особи без професії.

За рівнем освіти розподіл такий: 73,4% – вищий, 13% – професійно-технічний, 12,4% – загальний середній.

Станом на 01 вересня 2022 року статус безробітного мали 2655 осіб.

Із загальної кількості безробітних громадян понад 85% отримували допомогу з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, середній розмір якого становив 5875 грн.

З початку року 1140 роботодавців міста заявили 3,9 тис. вакансій. Середня заробітна плата за заявленими у службі зайнятості вакансіями становила 9146 грн.

Влітку пожвавилася економічна діяльність, повернулися і розпочали роботу одесити, які у перші дні війни евакуювалися на Захід.

Хоча офіційна статистика безробіття відповідає довоєнному рівню, але поменшало вакансій. Кількість кандидатів на одну вакансію зросла майже втричі. Станом на 1 вересня на одне вільне робоче місце в Одесі претендували 6 безробітних. Така ситуація є проблемою для претендентів, бо створює значну конкуренцію.

У той же час, спостерігається високий рівень активності ринку загалом: вакансії публікують нові, а не оновлюють старі, та їх швидше закривають.

Найбільш затребуваними минулого місяця були: вчитель загальноосвітнього закладу, водій автотранспортних засобів, сестра медична, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, бухгалтер, продавець продовольчих товарів, підсобний робітник.

За сприяння міської служби зайнятості працевлаштовано 1305 осіб, у тому числі 745 жінок.

Для додаткового стимулювання зайнятості та матеріальної підтримки безробітних було організовано оплачувані громадські роботи, у яких взяли участь 106 безробітних (74 жінки).

З метою зменшення дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці, безробітним пропонується проходження професійного навчання, в першу чергу, особам, які не мають професії або займали місця, які не потребують професійної підготовки. З початку року 266 безробітних (186 жінок) проходили професійне навчання.

Пріоритетним напрямком у політиці соціального захисту внутрішньо переміщених осіб є потреба у працевлаштуванні як така, що дозволяє відновити або посилити їх соціальну стійкість та економічну незалежність.

З цією метою у місті діє Одеський муніципальний центр сприяння працевлаштуванню всередині переміщених осіб.

Інформаційно-консультаційні послуги щодо потреб у робочій силі цієї категорії надаються за адресами:

  • вул. Косівська, 2-Д та вул. Академіка Корольова, 9 у фронт-офісах Центрів інтегрованих соціальних послуг;
  • просп. Добровольського, 106 – у Центрі надання адміністративних послуг Суворівського району.

Протягом трьох літніх місяців до Центру та його філій звернулися 942 особи, працевлаштованих – 224. Найбільше працевлаштованих спостерігається у різних сферах промисловості – 59 осіб, торгівлі – 49, медицини – 44, житлово-комунального господарства – 27.

Водночас, у міській службі зайнятості станом на 01.09.2022 у статусі безробітного перебували 375 переселенців або 14% від загальної кількості незайнятих осіб, які перебували на обліку. Працевлаштовано 132 вимушених переселенців, 24 – проходили професійне навчання за актуальними спеціальностями на місцевому ринку праці.

З метою збільшення кількості залучених безробітних з-поміж переселенців до заходів щодо реалізації їх трудових прав, з бюджету Одеського міського територіального товариства виділено додаткове фінансування на проведення оплачуваних громадських робіт, які мають суспільно корисну спрямованість.

Безробітні як допоміжний персонал працюватимуть у установах комунальної сфери.

Таким чином, дві категорії соціально незахищених верств населення будуть одночасно охоплені соціальним захистом: безробітні отримають заробітну плату, а особи, які опинилися в складних життєвих обставинах, своєчасно отримають необхідні соціальні послуги.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21