Багато хто швидко позичає гроші в інтернеті у фінансових установ, вважаючи, що це більш простий спосіб позики, а кредитні умови інші. Але треба розібратися про особливості цього кредитного договору.
На сайті фінансової компанії, як правило, розміщено кредитний договір. У п.5 статті 3 Закону України «Про електронну комерцію» (редакція від 01.01.2024), далі – Закон, зазначено, що електронний договір – домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків та оформлена в електронній формі.
Його умови необхідно уважно прочитати, якщо необхідно, роздрукувати та звернутися з питаннями до фінансової компанії – для Вас не повинно бути незрозумілих термінів та зобов’язань.
Як правило, зазначено, що фінансова установа надає клієнту фінансовий кредит в розмірі, на умовах строковості, зворотності, платності, а клієнт зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом в порядку та на умовах, визначених договором.
Ваш кредитний договір укладається в електронному вигляді шляхом використання позичальником одноразового ідентифікатора, який надсилається на номер мобільного телефону.
Відповідно до ст.11 Закону зазначено порядок укладення електронного договору:
Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції в порядку, визначеному частиною шостою цієї статті.
Особі, якій адресована пропозиція укласти електронний договір (оферта), має надаватися безперешкодний доступ до електронних документів, що включають умови договору, шляхом перенаправлення (відсилання) до них.
Включення до електронного договору умов, що містяться в іншому електронному документі, шляхом перенаправлення (відсилання) до такого документа, якщо сторони електронного договору мали змогу ознайомитися з ним, не може бути підставою для визнання правочину нікчемним.
Відповідно до п.12 ст. 11, електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається таким, що за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі.
Таким чином, важливо до того, як підпишете договір знати, з якого моменту він набуває чинності – з певної дати чи з моменту його укладення в електронній формі, які права та обов`язки сторін, з якого моменту надходить переказ кредитних коштів на картковий рахунок позичальника і яка відсоткова ставка, штрафні санкції.
Як правило, кредитний договір складається з тіла кредиту, суми заборгованості за відсотками, пеня.
Тож, електронний договір має усі умови та усі наслідки звичайного договору, де сторони погодили строк повернення тіла кредиту, відсотків, комісії. Таким чином, і обсяг взятих а себе зобов`язань по поверненню кредитних коштів лягає на позичальника і має ті ж наслідки, як і для звичайного договору.
Привіт, незламні одесити! Давайте не падати духом і сьогодні, тим більше, що до вихідних уже… Read More
У четвер, 22 травня 2025 року, очікується спокійна геомагнітна обстановка. Імовірність магнітної бурі становить лише… Read More
Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у медзакладах Одеси пройде профілактична акція «Зроби тест… Read More
LEGO DUPLO – це більше, ніж просто пластикові кубики. Це цілий всесвіт, розкритий назустріч допитливому… Read More
Фестиваль «Одесі-610»... П’ять днів промайнули, більш ніж насичена програма тепер теж стала історією міста. Що… Read More
Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у низці будинків Київського району Одеси до вечора… Read More