Вулиця адмірала Лазарєва розташована в Малиновському районі та тягнеться від вулиці Степової до вулиці Мечникова. Раніше вона назвалася Циганською, потім була перейменована на Малоросійську. Після революції вулиці надали ім'я лівого есера Петра Лазарєва, одного з діячів Одеської республіки. В незалежній Україні вулиця дуже спритно змінила назву: тепер вона стала носити ім'я адмірала Лазарєва — першовідкривача Антарктиди та командувача Чорноморського флоту.
Михайло Лазарєв був сином сенатора і з’явився на світ у Володимирі. Перед самою смертю батько встиг віддати синів, у тому числі й Михайла, до Морського кадетського корпусу. У 15 років Лазарєв склав іспит на звання гардемарину і серед кращих учнів був направлений до Великобританії для вивчення військово-морської справи. Після повернення на батьківщину він служив на флоті та брав участь у війні 1812 року та російсько-шведській війні.
Через рік 25-річного Лазарєва було призначено командиром фрегата «Суворов», який здійснив кругосвітнє плавання, що тривало три роки. Ще через кілька років Лазарєв як командир шлюпа «Мирний» вирушив у другу навколосвітню подорож, яка увійшла в історію як перша антарктична експедиція. Вона довела, що шостий материк, Антарктида, справді існує, і вперше в історії людства підійшла до шельфових льодовиків шостого континенту.
Своє третє кругосвітнє плавання Михайло Лазарєв здійснив у 1822 році.
У 1827 році Лазарєв брав участь у Наваринській битві і, командуючи кораблем «Азов», знищив п’ять ворожих судів. За мужність він був зведений у контр-адмірали і нагороджений відразу трьома орденами — грецьким, англійським і французьким.
Через п’ять років уславлений адмірал отримав нове призначення — він став начальником штабу Чорноморського флоту та портів, а також військовим губернатором Севастополя та Миколаєва. За Лазарєва Чорноморський флот отримав 40 нових суден, а на Чорному морі був побудований перший залізний пароплав.
Адмірал Лазарєв не раз доводив необхідність обладнання флоту кораблями на паровій тязі, проте через технічну та економічну відсталість імперії ця ідея так і не була здійснена. Проте було організовано підготовку кадрів для служби на парових судах.
Крім того, Лазарєв був талановитим кораблебудівником і географом. Він створив покращений проект кораблів, за яким збудували півтора десятка суден, а також налагодив роботу гідрографічного депо, яке видавало карти та атласи Чорного моря. Також при ньому було збудовано будинки адміралтейств у Миколаєві та Одесі.
Джерела: odportal.com.ua, uc.od.ua, hrono.ru, Вікіпедія.
Читайте також:
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More