Українці у четвер, 28 липня, вперше відзначатимуть День Української Державності. Мета свята – звернути увагу суспільства на традиції національної державотворчості, утвердити зв'язок сучасної України з попередніми поколіннями українського народу.
День Української державності встановлено указом Президента України Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року. Було підписано під час урочистостей тридцятих роковин незалежності України. Мета свята — свята утвердження понад тисячолітніх традицій української держави, яке корінням уникає заснування міста Києва і розквітло за князювання Володимира Великого
Президент наголосив, що тільки ті, хто абсолютно не знає правди історії та абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати Україну, а зараз уже навіть самі росіяни визнають, що Україна переможе. Українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало неодноразово. Не цього разу, – додав президент.
День Української Державності запроваджено для утвердження спадкоємності понад тисячолітню історію української держави, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про нібито єдність походження українського та російського народів.
У мирний час День української державності буде вихідним. Але цього року, коли Україна змушена знову захищати свою незалежність від російської агресії, це день робочий, як і інші державні свята цього року.
Історія української держави засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира.
988 року Володимир прийняв християнство як державну монорелігію, яка стала для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Давня Русь успішно приєдналася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державні традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
Саме на згадку про видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі-України – 28 липня – встановлено День Української Державності.
Прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців, яка давала сили та сили залишатися собою за часів бездержавності.
Державні символи України також відображають довжину наших національних традицій, ідентифікують нашу територію впродовж історичного періоду.
Ознаки своєї держави Україна успадкувала від різних періодів історії.
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More