Статті

16 листопада в Україні День працівників радіо та телебачення: коли з’явилося це свято?

Сьогодні, в середу, 16 листопада, в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Саме завдяки цим людям ми можемо оперативно дізнаватися новини з усього світу і в будь-який момент мати доступ до інформації, що нас цікавить. А в сьогодення війни це особливо актуально.

Це професійне свято було встановлено у 1994 році Указом президента Леоніда Кучми. А дату – 16 листопада – було обрано не випадково: саме цього дня 1924 року в Харкові пролунала в ефірі перша радіопередача, а також була запущена перша радіостанція «Українське радіо».

Тоді перші слова українського радіо почули 70 радіоаматорів. Дикторів на той час у штаті ще не було, і тому відкрив передачу технік, який за звичкою зв’язківця спочатку тричі промовив у мікрофон: «Алло». А потім ще тричі: «Говорить Харків».

Через 9 років було створено Комітет радіомовлення Української РСР, а ще за 20 років республіканське Міністерство культури оголосило про запуск Радіоуправління УРСР. 1953 року Радіоуправління розпочало та телемовлення каналу «Українське телебачення».

Історія українського телебачення розпочалася у середині ХХ століття. Перший прямий ефір спробували провести ще 1939 року, коли у київській студії відбулася сорокахвилинна трансляція, протягом якої на екранах телевізорів можна було побачити портрет Серго Орджонікідзе.

Через події Другої світової війни українське ТБ з’явилося в ефірі лише у листопаді 1951 року.

У радянські роки вибір каналів в українських телеглядачів був невеликий: два канали Центрального ТБ СРСР і канал «Українське телебачення», який розпочав повноцінну роботу з середини 60-х.

А після «перебудови», наприкінці 1989 року, в Україні з’явилося й комерційне телебачення.

У наші дні в Україні працюють сотні приватних та муніципальних телерадіокомпаній. У цій сфері зайнято 250 тисяч осіб. І в нашу інформаційну епоху без їхньої щоденної копіткої роботи просто не обійтися.

Люди цієї професії не знають звичних для багатьох вихідних та свят, адже зведення радіо та випуски новин виходять щодня, у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. А під час повітряних тривог багато хто змушений вести ефіри з бомбосховищ.

Побажаємо ж доблесним працівникам радіо, телебачення та зв’язку ефірів без затримок та зв’язку без перешкод!

Джерело: work.ua, rbc.ua та liga.net

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18