Статті

16 листопада в Україні День працівників радіо та телебачення: коли з’явилося це свято?

Сьогодні, в середу, 16 листопада, в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Саме завдяки цим людям ми можемо оперативно дізнаватися новини з усього світу і в будь-який момент мати доступ до інформації, що нас цікавить. А в сьогодення війни це особливо актуально.

Це професійне свято було встановлено у 1994 році Указом президента Леоніда Кучми. А дату – 16 листопада – було обрано не випадково: саме цього дня 1924 року в Харкові пролунала в ефірі перша радіопередача, а також була запущена перша радіостанція «Українське радіо».

Тоді перші слова українського радіо почули 70 радіоаматорів. Дикторів на той час у штаті ще не було, і тому відкрив передачу технік, який за звичкою зв’язківця спочатку тричі промовив у мікрофон: «Алло». А потім ще тричі: «Говорить Харків».

Через 9 років було створено Комітет радіомовлення Української РСР, а ще за 20 років республіканське Міністерство культури оголосило про запуск Радіоуправління УРСР. 1953 року Радіоуправління розпочало та телемовлення каналу «Українське телебачення».

Історія українського телебачення розпочалася у середині ХХ століття. Перший прямий ефір спробували провести ще 1939 року, коли у київській студії відбулася сорокахвилинна трансляція, протягом якої на екранах телевізорів можна було побачити портрет Серго Орджонікідзе.

Через події Другої світової війни українське ТБ з’явилося в ефірі лише у листопаді 1951 року.

У радянські роки вибір каналів в українських телеглядачів був невеликий: два канали Центрального ТБ СРСР і канал «Українське телебачення», який розпочав повноцінну роботу з середини 60-х.

А після «перебудови», наприкінці 1989 року, в Україні з’явилося й комерційне телебачення.

У наші дні в Україні працюють сотні приватних та муніципальних телерадіокомпаній. У цій сфері зайнято 250 тисяч осіб. І в нашу інформаційну епоху без їхньої щоденної копіткої роботи просто не обійтися.

Люди цієї професії не знають звичних для багатьох вихідних та свят, адже зведення радіо та випуски новин виходять щодня, у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. А під час повітряних тривог багато хто змушений вести ефіри з бомбосховищ.

Побажаємо ж доблесним працівникам радіо, телебачення та зв’язку ефірів без затримок та зв’язку без перешкод!

Джерело: work.ua, rbc.ua та liga.net

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Під час захисту Донеччини загинув оператор дронів із Південного

Південний прощається із Захисником України Бойком В'ячеславом Володимировичем Бойком. Read More

22-05-2025 в 13:31
  • Новини

Мінприроди раптово змінило керівництво нацпарку Одеської області: кого призначили

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відсторонило від виконання обов'язків директора Нижньодністровського національного природного… Read More

22-05-2025 в 12:32
  • Новини

Чинний депутат з Одеси отримав російське громадянство

Богдан Гіганов уже понад три роки перебуває в Росії, отримав громадянство і поширює російську пропаганду,… Read More

22-05-2025 в 11:29
  • Новини

В Одеській області відкриють філію знаменитого заповідника Асканія Нова

Наукових співробітників і частину тварин біосферного заповідника «Асканія-Нова», який нині перебуває в окупації на Херсонщині,… Read More

22-05-2025 в 10:27
  • Новини

Війна, день 1184: Росія планує захопити два великих міста України

У четвер, 22 травня 2025 року, розпочалася 1184-та доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More

22-05-2025 в 09:33
  • Новини

На Одещині попрощаються з 22-річним захисником

Сьогодні, 22 травня, Старокозацька громада проводить в останню путь свого земляка Сергія Олександровича Міщенка. Життя… Read More

22-05-2025 в 08:31