Сьогодні, в середу, 16 листопада, в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Саме завдяки цим людям ми можемо оперативно дізнаватися новини з усього світу і в будь-який момент мати доступ до інформації, що нас цікавить. А в сьогодення війни це особливо актуально.
Це професійне свято було встановлено у 1994 році Указом президента Леоніда Кучми. А дату – 16 листопада – було обрано не випадково: саме цього дня 1924 року в Харкові пролунала в ефірі перша радіопередача, а також була запущена перша радіостанція «Українське радіо».
Тоді перші слова українського радіо почули 70 радіоаматорів. Дикторів на той час у штаті ще не було, і тому відкрив передачу технік, який за звичкою зв’язківця спочатку тричі промовив у мікрофон: «Алло». А потім ще тричі: «Говорить Харків».
Через 9 років було створено Комітет радіомовлення Української РСР, а ще за 20 років республіканське Міністерство культури оголосило про запуск Радіоуправління УРСР. 1953 року Радіоуправління розпочало та телемовлення каналу «Українське телебачення».
Історія українського телебачення розпочалася у середині ХХ століття. Перший прямий ефір спробували провести ще 1939 року, коли у київській студії відбулася сорокахвилинна трансляція, протягом якої на екранах телевізорів можна було побачити портрет Серго Орджонікідзе.
Через події Другої світової війни українське ТБ з’явилося в ефірі лише у листопаді 1951 року.
У радянські роки вибір каналів в українських телеглядачів був невеликий: два канали Центрального ТБ СРСР і канал «Українське телебачення», який розпочав повноцінну роботу з середини 60-х.
А після «перебудови», наприкінці 1989 року, в Україні з’явилося й комерційне телебачення.
У наші дні в Україні працюють сотні приватних та муніципальних телерадіокомпаній. У цій сфері зайнято 250 тисяч осіб. І в нашу інформаційну епоху без їхньої щоденної копіткої роботи просто не обійтися.
Люди цієї професії не знають звичних для багатьох вихідних та свят, адже зведення радіо та випуски новин виходять щодня, у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. А під час повітряних тривог багато хто змушений вести ефіри з бомбосховищ.
Побажаємо ж доблесним працівникам радіо, телебачення та зв’язку ефірів без затримок та зв’язку без перешкод!
Джерело: work.ua, rbc.ua та liga.net
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More