Програму антикризової підтримки українських незалежних медіа, які страждають через кризу, викликану епідемією та карантинними обмеженнями, запропонувала керівництву країни Національна спілка журналістів України.
У співпраці із майже 100 редакціями напрацьовано Програму антикризової підтримки онлайн та друкованих ЗМІ, яка передбачає податкові, економічні та організаційні заходи. При цьому в НСЖУ наголошують, що варіанти антикризової підтримки ЗМІ та журналістів не просто напрацьовуються, а вже реалізовуються у різноманітних країнах – Литві, Канаді, Бельгії, Італії. В Україні ж досі не вирішене навіть питання з дозволом на роботу точок роздрібного продажу преси.
Як вказують у Спілці журналістів, 82% українських редакцій зіткнулися з економічними труднощами, зокрема, втратою рекламодавців. Медіа змушені згортати реалізацію нових проектів, скорочувати обсяги виробництва або припиняти діяльність на час карантину. Почалися звільнення співробітників ЗМІ, зменшення заробітних плат та поширеною є практика масових неоплачуваних відпусток.
НСЖУ пропонує невідкладно зменшити навантаження на фонд оплати праці редакцій ЗМІ. Зокрема, скасувати чи знизити удвічі ЄСВ; скасувати податок на доходи фізичних осіб для офіційно працевлаштованих працівників друкованих та онлайн-медіа; передбачити дотації на заробітну плату працівників редакції протягом карантину або відшкодування 40% фонду заробітної плати; запровадити податкові канікули для друкованих медіа до кінця 2020 року. Крім цього, пропонується встановити інші податкові пільги і продовжити їх після карантину.
Варіантами економічної підтримки можуть бути «державне» чи «регіональне замовлення» у друкованих та онлайн ЗМІ з важливою інформацією щодо карантину та подолання епідемії в Україні чи замовлення спецвипусків, які оплачує Уряд; розміщення офіційної інформації за рекламними тарифами. Така програма уже активно реалізується у прибалтійських країнах, зокрема у Литві.
Крім цього, НСЖУ наголошує на необхідності підтримати місцеві газети, які нещодавно були роздержавлені, перебачивши для них фінансову допомогу в розмірі 100 тис. грн., а також надавши пільгові кредити.
Варіантами підтримки можуть бути і зниження вартості передплати чи компенсація поштових тарифів на доставку преси.
Серед організаційних заходів – дозвіл працювати газетним кіоскам у період карантину, дозвіл на реалізацію газет в аптеках та заходи для розширення реалізації газет у супермаркетах.
Напрацьовану Програму антикризової підтримки друкованих і онлайн ЗМІ НСЖУ спрямовує до Президента, Кабінету Міністрів та керівників фракцій парламенту і профільних парламентських комітетів.
Источник: сайт НСЖУ
При выборе нового размера колес используется шинный калькулятор, инструмент, который упрощает процесс подбора. Read More
В субботу, 23 ноября 2024 года, в Одессе и Одесской области ожидается прохладная и ветреная… Read More
В Одессе установят 11 мобильных укрытий в местах с большим скоплением людей. Решение принял исполнительный… Read More
Италия заявила о готовности поддержать восстановление Одесской области через реализацию ряда совместных проектов. Этот вопрос… Read More
Эта история об учениках херсонской школы и их учительнице Елене, которые поддерживают украинских защитников на… Read More
Вблизи села Камышевка Сафьяновской громады Измаильского района зарегистрирована вспышка африканской чумы свиней (АЧС). Это уже… Read More