Кожен несе індивідуальну відповідальність за свої протиправні вчинки

Таку думку висловив Віталій Кузнецов професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, аналізуючи ситуацію, яка склалася в ніч з 10 на 11 січня під стінами Києво-Святошинського суду та Святошинського райуправління столичної міліції, повідомляє УЗГ МВС України.

— Люди, які вчиняють протиправні дії, вважають, що коли такі дії виходять від натовпу, то відповідальність не настане, бо відповідальність, як ми знаємо є індивідуальна, а колективної, зокрема кримінальної відповідальності, у нас не передбачено. Але насправді кожна особа, яка вчиняє протиправні дії несе персональну відповідальність, вона встановлюється досудовим розслідуванням. Безперечно, починаючи від опору працівникові правоохоронного органу і завершуючи застосуванням насильства, завданням конкретних тілесних ушкоджень працівникам правоохоронних органів, за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

Віталій Кузнецов наголошує на тому, що будь-яка дія, навіть необережна, направлена проти працівника правоохоронного органу в багатьох країнах світу викликає суспільний резонанс, оцінюється досить жорстоко з боку держави.

— На жаль, ті особи, які застосовували насильство і вчиняли інші протиправні дії проти працівників правоохоронних органів вони не завжди усвідомлюють, що ці дії є протиправними не тільки в нашій країні, вони передбачені в законодавстві багатьох країн світу. Вивчення досвіду інших країн показує, що покарання за такі дії досить жорстоке: від штрафу і до позбавлення волі. У Польщі, Німеччині, Франції працівники поліції мають достатньо повноважень, аби завадити грубому порушенню закону. Спочатку порушників попереджають про відповідальність, а якщо вони продовжують порушувати Закон, то відповідний керівник поліцейських сил може застосувати і силу, і спецзасоби, і водомети і це об’єктивно оцінюється суспільством. Проблемою для України залишається відсутність Закону про мирні зібрання, який би чітко регулював права та обов’язки сторін, які беруть участь у масовому зібранні, як спільноти, так і правоохоронних органів. Якби такий закон був прийнятий у нас, то багато конфліктів вирішувалося саме на базі цього закону.

Share

Recent Posts

  • Новости

Шашлыки и море: как одесситы отпраздновали Пасху на природе (фоторепортаж)

Сегодня, 20 апреля 2025 года, Одессу накрыла эпидемия… Нет-нет, пугаться не надо – речь идет… Read More

20-04-2025 в 22:06
  • Новости

Тепло, ясно, по-весеннему: какой будет погода в Одессе 21 апреля

По информации синоптиков Гидрометцентра Черного и Азовского морей, завтра, в понедельник, 21 апреля 2025 года,… Read More

20-04-2025 в 20:20
  • Статьи

«Я не ждал приказа»: история одесского добровольца Юрия Дяченко

В самые темные времена появляются самые светлые фигуры. Когда над Украиной нависла угроза, тысячи мужчин… Read More

20-04-2025 в 18:33
  • Статьи

Женщины под камышовой крышей: истории силы, выживания и любви к селу на севере Одесщины

89-летняя Мария Боса из села Гвоздавка Вторая Зеленогорской громадвпо утрам спешит на свой без единого… Read More

20-04-2025 в 17:22
  • Новости

Пасха в Одессе: светлый праздник в условиях военного времени (фоторепортаж)

Сегодня, 20 апреля, христиане всего мира отмечают большой и светлый празлник – Воскресение Христово. Пасха… Read More

20-04-2025 в 15:16
  • Статьи

Необычное переименование улицы Комарова в Одессе: в чем повезло ее жителям

Можно с уверенностью сказать, что одесситам, проживающим в Киевском районе города на улице Комарова, в… Read More

20-04-2025 в 13:34