Кожен несе індивідуальну відповідальність за свої протиправні вчинки

Таку думку висловив Віталій Кузнецов професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, аналізуючи ситуацію, яка склалася в ніч з 10 на 11 січня під стінами Києво-Святошинського суду та Святошинського райуправління столичної міліції, повідомляє УЗГ МВС України.

— Люди, які вчиняють протиправні дії, вважають, що коли такі дії виходять від натовпу, то відповідальність не настане, бо відповідальність, як ми знаємо є індивідуальна, а колективної, зокрема кримінальної відповідальності, у нас не передбачено. Але насправді кожна особа, яка вчиняє протиправні дії несе персональну відповідальність, вона встановлюється досудовим розслідуванням. Безперечно, починаючи від опору працівникові правоохоронного органу і завершуючи застосуванням насильства, завданням конкретних тілесних ушкоджень працівникам правоохоронних органів, за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

Віталій Кузнецов наголошує на тому, що будь-яка дія, навіть необережна, направлена проти працівника правоохоронного органу в багатьох країнах світу викликає суспільний резонанс, оцінюється досить жорстоко з боку держави.

— На жаль, ті особи, які застосовували насильство і вчиняли інші протиправні дії проти працівників правоохоронних органів вони не завжди усвідомлюють, що ці дії є протиправними не тільки в нашій країні, вони передбачені в законодавстві багатьох країн світу. Вивчення досвіду інших країн показує, що покарання за такі дії досить жорстоке: від штрафу і до позбавлення волі. У Польщі, Німеччині, Франції працівники поліції мають достатньо повноважень, аби завадити грубому порушенню закону. Спочатку порушників попереджають про відповідальність, а якщо вони продовжують порушувати Закон, то відповідний керівник поліцейських сил може застосувати і силу, і спецзасоби, і водомети і це об’єктивно оцінюється суспільством. Проблемою для України залишається відсутність Закону про мирні зібрання, який би чітко регулював права та обов’язки сторін, які беруть участь у масовому зібранні, як спільноти, так і правоохоронних органів. Якби такий закон був прийнятий у нас, то багато конфліктів вирішувалося саме на базі цього закону.

Share

Recent Posts

  • Новости партнеров

Что стоит знать о часах Audemars Piguet

Продукция швейцарского бренда Audemars Piguet славится высокой точностью, изысканными усложнениями, дорогими материалами, безупречным выполнением каждой… Read More

03-07-2025 в 13:23
  • Новости

Взрыв в Одессе: россияне атаковали город баллистикой

Днем 3 июля 2025 года враг снова атакует ракетами Одесскую область. В Одессе прозвучал мощный… Read More

03-07-2025 в 13:05
  • Статьи

Концерты на море и конные скачки: афиша событий 4 — 6 июля в Одессе

Такое возможно только в Одессе. От рассвета до вечера - множество уникальных событий! Наш культурный… Read More

03-07-2025 в 12:31
  • Новости

Украинский язык в Одессе: как работает городская программа

На прошедшей сессии Одесского горсовета обсудили реализацию городской программы по популяризации украинского языка. Read More

03-07-2025 в 11:41
  • Новости

Отключения света в Одессе — кого коснется 3 июля

В четверг, 3 июля 2025 года, ДТЭК «Одесские электросети» продолжит плановые ремонтные работы, в связи… Read More

03-07-2025 в 10:47
  • Новости

Сгоревшие квартиры и обломки посреди двора: фото последствий удара по высотке в Одессе

В ночь на 3 июля в Одессе в результате удара вражеского беспилотника серьёзно пострадал многоквартирный… Read More

03-07-2025 в 10:12